x
Yeni Zelanda

Vize İşlemleri

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda Turistik Vize

Değerli ziyaretçimiz, Yeni Zelanda'ya yapacağınız turistik seyahatlerde, seyahat amacınızın net olması, hangi tarihler arasında ülkede bulunacağınız bilgisi, seyahatinizin adım adım planlanmış olması, uçak ve otel rezervasyonlarınızın bulunması ve seyahatinizi rahatça finanse edebiliyor olmanız oldukça önemlidir. Yeni Zelanda Konsolosluğu, ülkeyi turistik amaçla seyahat edecek kişilerin, kendi tabirleriyle "Bona Fide" olmasını bekler. "Bona Fide", hakiki olmak ve iyi niyetle hareket etmek demektir. Konsolosluk, başvuru sahibinin turizm niyetinin gerçek olduğuna, ülkede geçici bir süreliğine bulunacağına, yasalara aykırı hareket etmeyeceğine ve ülkeyi yasadışı bir şekilde terketmeyeceğine dair kanıtlar arar. İstenen evraklar arasında da bu durumu kanıtlayacak bazı belgeler talep edilmektedir. Turizm, iş, eğitim, seminer, konferans, fuar, dil okulu, aile ya da arkadaş ziyareti vb. nedenlerle seyahat etmeyi planlayan kişiler, niyetlerini açıkça belirtmeli ve doğru başvuru yapmalıdır. Aşağıda Yeni Zelanda Turistik Vizesi için hazırlamanız gereken evraklar bulunmaktadır, kendi durumunuza uygun evrakları tamamlayıp tarafımıza ulaştırdığınızda vize süreciniz başlamakta, yaklaşık 25 gün içerisinde de sonuçlanmaktadır. Aşağıda bulunan evrak listesinin genel bir liste olduğunu unutmayınız, her başvuru kişinin durumuna göre özel olarak hazırlanmaktadır. Bizimle iletişime geçtikten sonra hazırlamanız gereken esas liste ortaya çıkacak, başvuru bu şekilde yapılacaktır.

Not: Bu vize başvurusunda sunulan yazılı evrakların olabildiğince İngilizce dilinde olması gerekmektedir, çevirilerde noter onayı şart değildir, çevirmen kaşe ve imzasının bulunması yeterli olacaktır. Euroasia GVS, çeviri konusunda da hizmet vermekte olup belirtmeniz halinde başvuruya ek olarak çeviri hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

Yeni Zelanda Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1-) Pasaport
Pasaportun, seyahat bitiminden sonra 6 ay daha geçerliliği olmalı. Ayrıca seyahat geçmişinizi incelemeleri adına varsa eski pasaportlarınızı da sunmalısınız.

2-) 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
Yüz net görünmeli, saçlar alnı ve şakakları kapatmamalı, son 6 ay içinde çekilmiş olmalı. Yeni Zelanda Vizesi Fotoğraf Örneği için ilgili bağlantıya tıklayınız.

3-) Şahsi Dilekçe
Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede seyahatin tarihleri, amacı, masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Islak imzalı ve İngilizce olmalıdır.

4-) Kimlik Fotokopisi
Kimliğinizin arkalı önlü fotokopisi

5-) Tam vukuatlı nüfus aile kayıt örneği
Nüfus kayıt örneğinizi E-Devlet şifrenizle barkodlu olarak çıkarabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda arama kısmına "Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama" yazarak devam edin, gelen sayfada Nüfus kayıt örneği tipini "Nüfus aile", seçerek eski eş ve vukuatlı belge seçeneklerine de evet diyerek sorgulayın, dosyayı indirerek yazdırın ya da mail üzerinden tarafımıza ulaştırın.

6-) Adli Sicil Kaydı
Adli Sicil Kaydınızı E-Devlet şifrenizle barkodlu olarak çıkarabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda arama kısmına "Adli Sicil Kaydı Sorgulama" yazarak gelen sayfada Kurum Türünü "Yabancı Ülke (Tercümeli)" olarak seçin. Arşiv kaydı içeren - Konsolosluk ve İngilizce seçimleriyle devam ederek belge oluşturun ve dosyayı indirerek yazdırın ya da mail üzerinden tarafımıza ulaştırın.

7-) Otel ve uçak rezervasyonu veya satın alım belgesi
Satın aldığınız veya rezerve ettiğiniz otel ve uçak dökümanlarını tarafımıza ulaştırmanız gereklidir. Eğer bir tur programı içerisinde grupla seyahat edecekseniz, yine buna dair broşür, döküman, rezervasyon, yolculuk ve konaklama programını gönderiniz. Eğer henüz otel ve uçak rezervasyonu yapmadıysanız vize başvurunuzda kullanılmak üzere geçici rezervasyon sağlayabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebiliriz.

8-) Banka hesap özeti
Son 3 ayın hareketlerini içeren, en az 10.000 TL bakiyeli şahsi banka hesap dökümünüz, banka imza sirküleriyle birlikte temin edilmelidir.

Not: Yeni Zelanda Konsolosluğu, başvuruları değerlendirirken kalınacak gün sayısını önceden belirlenmiş Yeni Zelanda Doları miktarı ile çarparak bankada bulunması gereken parayı hesaplamaktadır. Bununla birlikte otel ve uçak ödemelerinizin henüz yapılmamış olması yine gösterilmesi gereken miktarı etkileyen bir durumdur. Konuyla ilgili uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

9-) Erkek başvuru sahipleri için Askerlik Durum Belgesi
Askerlik Durum Belgesini E-Devlet şifrenizle barkodlu olarak çıkarabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda arama kısmına "Askerlik Durum Belgesi Sorgulama" yazarak yeni belge oluşturun ve dosyayı indirerek yazdırın ya da mail üzerinden tarafımıza ulaştırın.

10-) 16 yaşından küçük başvuru sahipleri için Muvafakatname
Yeni Zelanda'ya tek başına ya da anne ve babasından yalnızca biriyle seyahat etmek isteyen 16 yaşından küçük kişiler noter onaylı muvafakatname hazırlamak zorundadır.

11-) Eğer varsa Avustralya Vizeniz
Yeni Zelanda'ya Avustralya üzerinden geçecekseniz ya da sonrasında Avustralya planlarınız varsa ülkeden almış olduğunuz elektronik vize görüntüsünü -henüz sonuçlanmadıysa ise başvuru yaptığınıza dair belgeyi- sunmanız gerekmektedir. Avustralya vizesi, Yeni Zelanda vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına etki etmektedir.

12-) Eğer varsa tapu ve araç ruhsatlarınız
Taşınmazlarınıza dair evraklarınız.

13-) Eğer çalışıyorsanız, şirket evraklarınız
- Şirket İzin Dilekçesi (Çalıştığınız şirketten alacağınız dilekçe antetli kağıda yazılmalı, başvuru sahibinin ad soyadı, görevi, seyahat tarihleri, amacı, masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır. Mümkünse İngilizce olmalıdır.)
- Faaliyet belgesi (Orijinal ıslak imzalı veya elektronik imzalı olmalı ve son 3 aydan eski olmamalıdır. 
- Ticaret sicil gazetesi (Fotokopi)
- Vergi levhası (Fotokopi)
- İmza sirküleri (Fotokopi)
- SGK işe giriş bildirgesi
- Maaş Bordrosu (Son 3 ayın bordrosu alınmalı, ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.)
- SGK 4A Hizmet dökümü (Hizmet dökümünüzü E-Devlet şifrenizle barkodlu olarak çıkarabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda arama kısmına "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" yazarak "Barkodlu Belge oluştur" tuşundan dosyayı indirerek yazdırın ya da mail üzerinden tarafımıza ulaştırın.)

Not: Şirket evrakları listesi özel sektör çalışanlarına yöneliktir. Farklı mesleklere (doktor, avukat, esnaf, memur, eczacı, mimar, dernek çalışanı, serbest meslek sahibi vb.) sahip kişiler için evraklar farklılık göstermektedir.

14-) Eğer emekliyseniz emeklilik evraklarınız:
- Emeklilik belgesi (Emeklilik belgenizi E-Devlet şifrenizle çıkarabilirsiniz.)
- Emekli maaşınızın yattığı Banka hesap özeti (Son 3 ayın hareketlerini içeren, en az 10.000 TL bakiyeli şahsi banka hesap dökümünüz, banka imza sirküleriyle birlikte temin edilmelidir.)

15-) Eğer çalışmıyorsanız, öğrenci ya da ev hanımıysanız sponsor evrakları:
Kanıtlanabilir geliriniz yoksa 1. derece bir yakınınızın (anne, baba ya da eş) size finansal sponsorluğunu sunması, buna dair gerekli evrakları sizin adınıza hazırlaması gereklidir. Size sponsor olacak kişi çalışıyorsa 13. maddde, emekliyse 14. maddeyi göz önüne alarak aynı evrakları hazırlayabilirsiniz. Buna ek olarak sponsor kişi, İngilizce bir sponsorluk mektubu hazırlayıp imzalayacaktır.

Yeni Zelanda'ya yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatlerde başvuru süreci ve vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bize telefon ya da ask@eagvs.com üzerinden ulaşınız.

yeni zelanda turist vize

Yeni Zelanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES