x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Vizesi Trabzon

A.Y. 15/06/20, 15:09
Merhaba Romanya Vizesi Trabzon ili üzerinden alınabiliyor mu? Vize başvurusu yapmak istiyoruz ama, vize başvurumuzu buradan yapıp yapamayacağız konusunda bilgi sahibi değiliz. Firma ortaklarımız Romanya’ya belli aralıklarla sürekli seyahat etmek durumundalar. Pandemi öncesi edindiğim ticari vize ile gidip geliyorduk ama şu an için hali hazırda geçerli vizeleri ne yazık ki yok. Pandemi öncesi şirketimiz İstanbul’daydı ve vize işlemlerimizi İstanbul Romanya Başkonsolosluğu üzerinden yapıyorduk. Şimdi tekrar vize başvuru yapabilmemiz için Trabzon’da bir temsilcileri var mı? Nereden vize başvurusu yapmamız gerekiyor? Şirket ortaklarımız gidecekler, hali hazırda karşı taraftan gelen davetiyemizde yok. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Teşekkürler ilginiz için şimdiden.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Trabzon Romanya Vizesi konusunda, ne yazık ki yetkili başvuru merkezi bulundurmayan bir ildir. Bugün itibariyle Trabzon ikametli olup, Romanya ülkesinin resmi temsilcilerine herhangi bir kategoride ( Turistik, Ticari, Aile Ve Akraba Ziyareti, Oturum Vizesi, Çalışma Vizesi, Eğitim Vizesi ) vize başvurunda bulunacaksanız eğer, Romanya İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden vize başvurusu yapmak durumundasınız. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Romanya Büyükelçiliği, Türkiye vatandaşlarından veya Türkiye’de ikamet edip çalışma iznine sahip yabancı ülke vatandaşlarından vize başvurularını kabul ederken, başvuru sahiplerinin ikamet ettiği ile bakarlar. Başvuru merkezlerinin hangi illerden vize başvurusu aldığı resmi web sayfalarında yazılıdır.

Romanya Vize İşlemleri Trabzon

Romanya Vize İşlemleri Trabzon ili ikametli kişiler için yapılacaksa eğer; başvuru merkezi olarak Ankara Romanya Büyükelçiliği üzerinden işlem yapılmalıdır. Başvurunuzu yapmadan önce, kişilerin durumlarını referans alıp; kişilerin durumların uygun evrak listesi hazırlamanız gerekmektedir. Kişilerin çalışma durumlarına göre başvuru evrakları hazırlanmalıdır. Konsolosluklar vize başvurularını almadan önce, başvuru sahiplerinin belli başlı evraklar hazırlaması gerekmektedir. Vize başvuruları belli bir prosedüre göre ilerler. Vize başvurusu aşamasına geçilmeden önce, başvuru evraklarının tamamlanması, Konsolosluğun işaret ettiği web sitesi üzerinden online başvuru formunun doldurulması ve evrakların taratılarak, Konsolosluğun onayına sunulması gerekmektedir.

Romanya Vize Başvurusu Trabzon ili için başvuru merkezi barındırmadığı için başvurunun Ankara’dan yapılması gerektiğini yukarıda belirttik. Başvurusu yapılacak kişi, randevu günü ilgili başvuru merkezinde hazır bulunmak durumundadır.

Romanya Vizesi Trabzon başlıklı bu yazımızda umuyoruz ki sizlere yardımcı olabilmişizdir. Konu hakkında veya farklı konularda soru, görüş ve önerileriniz için bizlere ulaşın.

Abdullah Tunç

ask@eagvs.com

(0212) 963 50 15

Romanya Vizesi Trabzon

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES