x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Vizesi Bodrum

R.F. 15/06/20, 15:36
Merhaba Romanya Vizesi Bodrum ili üzerinden başvuru kabul ediliyor mu? Romanya’da ikamet eden orada süresiz oturumla kalan ailemi ziyaret etmek istiyorum. Burada üniversite öğrencisiyim. Bizim bir ayağımız Romanya’da bir ayağımızda Türkiye’de. Şu an ailemle birlikte Bodrumda ki yazlığımızda tatil yapıyoruz. Birkaç hafta sonra ailem Romanya’ya gidecek. Ben de şu an okulum tatil olduğu için onlarla gitmek istiyorum. Konu hakkında bilgi verebilmeniz mümkün mü? Ne tür işlemler yapmamız gerekiyor? Ben 18 yaşından büyük olduğum için turistik vize mi almam gerekiyor? Yoksa aile akraba ziyareti adı altında mı seyahat edeceğim. Konu hakkında yardımlarınızı rica edeceğim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Bodrum Romanya Vizesi konusunda ne yazık ki başvuru merkezi bulunduran bir ilçe değildir. Diğer Schengen’e üye ülkelerin çoğunun başvuru merkezi Bodrumda bulunasına rağmen ne yazık ki Romanya Hükümetinin Bodrum’da başvuru yapabileceğiniz bir başvuru merkezi bulunmamaktadır. Romanya Hükümeti, Türkiye’den başvuru yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan, oturum ve çalışma izni sahibi olan yabancı ülke vatandaşları için iki adet başvuru merkezi bulundurmaktadır. Bunlardan birincisi; Romanya İstanbul Başkonsolosluğu, ikincisi; Romanya Ankara Büyükelçiliği’dir. Bu başvuru merkezlerinden hangisinden başvuru yapacağınız, ikamet ettiğiniz ile bağlıdır.

Romanya Vize İşlemleri Bodrum

Romanya Vize İşlemleri Bodrum ilinden yapacağınız başvuru için; Öncelikle vize başvurusu yapmak için tarafınızın hazırlaması gereken evraklar bulunmaktadır. Romanya vizesi almak için belli bir prosedür izlenmesi gerektiğini unutmamakta fayda var. Romanya Konsolosluğuna başvuru yapmadan önce evrakların hazırlanması, dosyanın tamamen hazırlanması; Dosya hazırlandıktan sonra, Konsolosluğun işaret ettiği online portal üzerinden başvuru yapılması. Başvuru evraklarınızın neler olduğunu, izlenilmesi gereken genel prosedür hakkında bilgi edinmek için dilediğiniz zaman web sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Bodrum ili için yapılacak başvuru öncesi ailenizin, siz öğrenci olduğunuz için, size sponsor olmak adına hazırlması gereken evraklar mevcuttur. Bu evraklar size sponsor olacak ebeveyninizin ne işle meşgul olduğuna göre değişir.

Romanya Vizesi Bodrum ili için umarım sizlere açıklayıcı bilgiler verebilmişizdir. Konu hakkında veya farklı konularda soru ve önerileriniz için lütfen bizimle iletişime geçin. İyi günler dileriz.

Abdullah Tunç

ask@eagvs.com

(0212) 963 50 15

Romanya Vizesi Bodrum

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES