x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Vizesi Konya

T.L. 12/06/20, 15:04
Merhaba Romanya Vizesi Konya ili üzerinden alınabilen bir vize çeşidi midir? Romanya’da ikamet eden bir arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum. Arkadaşım Romanya vatandaşı ve bana oradan bir davetiye göndereceğini söyledi. Ben buradan ne tür hazırlıklar, işlemler yapmalıyım? Hali hazırda üniversiteyi yeni bitirdim ve bir işte falan çalışmıyorum. Sadece banka hesaplarımı sunarak başvurumu yapabilir miyim? Birkaç sayfayı karıştırdım ve direkt çalışma evraklarından bahsediliyor. Ben çalışma evrakı sunamıyorum. Bu durumda başvurum kabul edilmeyecek mi? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? İlginiz için şimdiden teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Konya Romanya Vize işlemleri için başvuru merkezi barındıran bir il değildir. Öncelikle bunu bilmenizde fayda var. Konya ili ve civar illerden başvuru yapacak kişiler, başvurularını kendilerine en yakın başvuru merkezi ( Ankara Romanya Büyükelçiliği ) barındıran Ankara ili üzerinden başvurularını yapmak durumundadırlar. Başvuru yapmadan önce de Romanya Başvuru Merkezlerinin işaret ettiği prosedürü uygulamak durumundadırlar. Romanya Hükümeti başvuru sahiplerinin dosyalarını değerlendirirken; Kişileri, sundukları dosya içeriğine bakarak değerlendirmeye almaktadır.

Romanya Vize İşlemleri Konya ili ikametli başvuru sahipleri için tarafımızdan yapılmaktadır. Bu ilden başvuru yapacak kişiler Ankara’daki temsilcilerimizle iletişime geçmeli ve onların yönlendirmeleri ile hareket etmelidirler. Vize işlemlerinizi başlatabilmemiz için öncelikle; Öğrenciliğinizi yeni bitirdiğiniz ve hali hazırda çalışmadığınız için size sponsor olacak birinin olması gerekmektedir. Bu kişi de evliyseniz eşiniz, bekarsanız ebeveynlerinizden biri olabilir. Siz anladığımız kadarı ile evli değildiniz. Bu durumda size ebeveynlerinizden birinin sponsor olması gerekmektedir.

Romanya Vize Başvurusu Konya

Romanya Vize Başvurusu Konya ilinden yapılamadığını daha önce belirttik. Ankara’daki temsilcimize göndereceğiniz evraklar arasında size sponsor olacak kişinin evrakları ( Ebeveyniniz ) yanında, Romanya’dan size davetiye gönderecek kişinin yolladığı davetiye mektubu da olmalı. Davetiye mektubunda ne zaman gideceğiniz, ne kadar kalacağınız, ve nerede konaklayacağınız vs bu bilgiler yer almalıdır.

Romanya Vizesi Konya ili üzerinden yapacağınız başvuru için tarafımızdan tüm detayları kurumsal hatlarımız aracılığıyla bizleri arayıp edinebileceğinizi unutmayın lütfen. Temsilcilerimiz gerek yönlendirmeleri gerekse adınıza yapacakları online başvurular için tüm detaylarda sizlere yardımcı olacaktır.

Abdullah Tunç

ask@eagvs.com

(0212) 963 50 15

Romanya Vize Başvurusu Konya

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES