x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Vizesi Kayseri

J.K. 13/06/20, 13:06
Merhaba, Romanya Vizesi Kayseri üzerinden alınabiliyor mu? Kayseri’de ikamet ediyorum ve olabildiğince kısa bir sürede Romanya’ya bir aile ve akraba ziyaretinde bulunmak istiyorum. Romanya’ya seyahat edebilmek için ne tür işlemler yapmam gerekiyor? Kayseri’de bir aile şirketimiz var. Ben iş konusunda çok faal olmasam da sigortam her ay düzenli yatıyor ve maaş hesabıma düzenli olarak her ay maaş yatıyor. Vize ile ilgili olarak ne gibi evraklar sumamız gerekiyor? Benim burada hazırlamam gereken evraklar, kuzenimin Romanya’da hazırlayıp tarafıma iletmesi gereken evraklar nelerdir? Sanırım oradan; Resmi kurumlardan alınmış ve adıma çıkarılmış bir davetiyenin alınması gerekiyormuş. Bu gerçekten gerekli mi? Kuzenimi olabildiğince uğraştırmamaya çalışıyorum ama illa alınması gerekiyor diyorsanız alacak. Konu hakkında genel hatlarıyla bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Geri dönüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Kayseri Romanya Vize konusunda başvuru merkezi bulundurmayan illerimizden ne yazık ki. Bugün itibariyle Romanya’ya turistik bir seyahatte bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye sınırları içerinde iki ilden vize başvurularını yapabilirler. Bunlardan birincisi; İstanbul, ikincisi ise; Ankara’dır. Kayseri’de bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de, Kayseri’de ikamet eden; Oturum iznine sahip ve çalışma vizesi olan veya şirket sahibi şahıslar vize başvurularını Ankara’da bulunan Ankara Romanya İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden yapabilmektedirler.

Romanya Vize İşlemleri Kayseri

Romanya Vize İşlemleri Kayseri ili sınırlarından yapacaksanız ki belirttiğiniz üzere Kayseri ikametlisiniz. Öncelikle yapmanız gereken şey Romanya vizesi için izlenilmesi gereken resmi prosedürü okuyup, konu hakkında fikir edinmenizdir. Romanya vize işlemeleri için izlenilmesi gereken resmi bir prosedür vardır ve uygulanması şarttır. Konsolosluk veya Elçilik, başvuru sahiplerinden başvuru merkezlerine gelmeden önce kurumların işaret ettiği web portal üzerinden online başvurularını yapmalarını ve ilgili kurumdan randevu almalarını talep etmektedir.

Romanya Vize Başvurusu Kayseri ilinden online portallar üzerinden yapıldıktan sonra, başvuru sahipleri Konsolosluğun verdiği randevu günü muhakkak Konsoloslukta hazır bulunmak durumundadırlar. Konsolosluk veya elçilik başvuru sahiplerini ne yazık ki her başvuruda görmek ister. Dilediğiniz zaman bizlere kurumsal hatlarımız üzerinden telefon trafiğine takılmadan ulaşabileceğinizi unutmamanızda fayda var. Evrak listesini ve süreç hakkında tüm detayları edinebilirsiniz.

Romanya Vizesi Kayseri başlıklı yazımızda umuyoruz sizlere yardımcı olabilmişizdir. Konu hakkında veya farklı konularda geri dönüşleriniz bizler için çok değerli. Dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz.

Abdullah Tunç

ask@eagvs.com

(0212) 963 50 15

Romanya Vize İşlemleri Kayseri

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES