x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Vizesi İzmir

E.T. 11/06/20, 13:32
Merhaba,Romanya Vizesi İzmir üzerinden başvurusu yapılabilen bir vize çeşidi midir? Önümüzde ki ay şirketimizde sigortalı gözüken bir çalışanımızı Romanya’ya ticari iş görüşmeleri yapması için göndermeyi planlıyoruz. Şu an için Romanya’da iş yapmayı planladığımız şirketle bir anlaşma sağlamadığımız, iş yapmadığımız için bize doğal olarak ticari bir davetiye gönderemiyorlar. Bu durumda da ticari vize başvurusunda mı bulunmamız gerekiyor yine? Karşı taraftan davetiye almamamız problem teşkil ediyor mu? Ne gibi bir yol izlememiz gerekiyor? Başvurumuzu İzmir2den yapabiliyor muyuz? Konu hakkında geri dönüşlerinizi bekliyoruz. Teşekkürler şimdiden.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, İzmir Romanya Vize başvuruları için başvuru merkezi barındırmayan illerden ne yazık ki. Türkiye sınırları içerisinde Romanya Hükümetinin başvuru almak için yönlendirdiği iki başvuru merkezi mevcut. Bunlardan birincisi, İstanbul’daki Romanya İstanbul Başkonsolosluğu, diğeri ise Ankara’daki Ankara Romanya Büyükelçiliği’dir. Bu başvuru merkezleri, başvuruları kabul ederken, başvuran kişilerin ikamet ettiği illeri referans almaktadır. Örn; Doğu Anadolu, İç Anadolu veya Güney Doğu Anadolu Bölgesinde ikamet ediyorsunuzdur. Bu durumdan Ankara’ya başvuru yapmanız gerekmektedir. Marmara ve civar bölgelerde ikamet ediyorsanız da İstanbul’a başvuru yapmanız gerekmektedir.

Romanya Vize İşlemleri İzmir

Romanya Vize İşlemleri İzmir ilinden yapılacaksa eğer, İstanbul ilinden başvurunuzu yapmak durumundasınız. Şu an ki durumunuzda Romanya’daki iş ortağınızdan bir davetiye mektubu talep edemediğinizi veya size davetiye mektubu gönderemediklerini belirttiniz. Romanya’daki iş ortağınızdan ticari bir davetiye edinemiyorsanız eğer, çalışanınız Romanya’ya yapacağı seyahat ticari bir seyahat olmaktan çıkar. Bu durumda çalışanınız için seyahat süresini kısa tutacağınız, turistik bir vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Seyahat süresini 7 ila 10 gün gibi belirtebilirsiniz. Daha fazla kalacağını belirtirseniz, bu Konsolosluk için sorun olabilir. Bu yüzden kısa tutmanızda fayda var.

Romanya Vize Başvurusu İzmir ve civar illerden yapıldığında belirttiğimiz üzere İstanbul’dan yapılmaktadır. Başvuru aşamasında işlemler sırasıyla ve planlı bir şekilde yapılmalıdır.

Romanya Vizesi İzmir ilinden başvuru yapacak kişiler, Randevu günü Konsoloslukta hazır bulunmaları gerektiklerini unutmamalıdırlar. Konsolosluklar her başvuruda, başvuran kişileri görmek istemektedir. Farklı konularda sorularınız için kurumumuza arayabilirsiniz.

Abdullah Tunç

ask@eagvs.com

(0212) 963 50 15

Romanya Vizesi İzmir

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES