x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan Vize Başvurusu

F.N 29/09/20, 14:30
Pakistan vize başvurusu için ikametgah gerekiyor mu? Ben başvuru yapmak istiyorum ama davetiyem İstanbul’a geldi ben Kayseri’de ikamet ediyorum işyerimde orada bazı konsolosluklar ikamet ettiğim şehre göre almıyor genelde Ankara’dan yaptırıyorum vizelerimi ama şimdi davetiye İstanbul’a geldi hem de onaylı tekrar düzeltip göndermelerini mi istemem gerekecek? Ben hangi evrakları hazırlayacağım?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar,

Pakistan’a seyahat etmek isteyen yolcularımızın turistik vizesi olmadığı için mutlaka davetiyeli ticari veya ziyaret davetiyesi temin etmeleri gereklidir. Başvurularda davetiyeler hangi temsilciliğe hitaben geldiyse o temsilcilik üzerinden başvuru yapılması zorunludur. İstanbul’a gelen ticaret odası onaylı davetiyenizi Ankara Pakistan Büyükelçiliği tanımayacağı için İstanbul’dan başvuru yapabilirsiniz. Pakistan vizesi başvuru gelen davetiye göre belirleniyor ve konsoloslukların çalışma sistemlerinde Türkiye’deki başvurularda bölge ayrımı kuralı yoktur. İkamet ettiğiniz şehre bakılmadan Türkiye’nin her şehrinden istediğiniz temsilciliğe başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapacağınız temsilciliği siz davetiyeniz üzerinden belirleyebiliyorsunuz. Gelen davetiyenize göre vizenizin süresi ve giriş sayısı belirleniyor. Pakistan vizeleri genellikle ilk vizelerde minimum üç aylık tek girişli olarak verilmektedir. Daha uzun süreli vize ve çok girişli vize alınabilmesi davetiyenize bağlıdır ancak daha önce hiç Pakistan vizeniz yoksa uzun süreli ve çok girişli alınabilmesi mümkün değildir. İlk vizelerde standart vize uygulaması yapılır.

Pakistan’a vize başvurusu

Pakistan’a vize başvurusu için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir. Konsolosluk kişileri gerekli gördüğü durumlarda nadiren de olsa görüşmeye, mülakata çağırabilir. Seyahat amacı inandırıcı bulunmayan kişileri görüşmeye çağırabilir başvuru esnasına ek evrak isteyebilir veya başvuru süreci soruşturmaya girebilir. Ancak normal şartlarda kişilerin parmak izi, mülakat herhangi bir işlem için gelmeleri zorunlu değildir. EAGVS temsilcileriniz sizin adınıza başvurunuzu işleme aldırma sonuçlandığında teslim almada yetkili kurumdur. Davetiyeniz geldiyse tarafımıza mail olarak iletebilirsiniz. Bölge ayrımı kuralı olmadığı için gelen davetiyeniz ile başvuru yapabiliriz. Davetiyeniz kontrol edilir ve sizin başvuru için hazırlamanız gereken evraklar tarafınıza ileteceğiz. Tüm evrakları tarafımıza kargo yoluyla ulaştırmanız yeterli olacaktır. İstanbul Pakistan Başkonsolosluğundan başvurunuz işleme alınır ortalama 1 haftada vizeniz sonuçlanır.

Pakistan vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Serpil

pakistan vize başvurusu

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES