x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Meksika Konsolosluğu

E. Sevimli 08/07/20, 17:00
Merhaba, ben Meksika için vize başvurusu yapacağım. Ağustos ayının sonuna doğru orada olmak istiyorum. 15 gün kadar arkadaşımın yanında kalacağım, seyahatimin son iki gününü de farklı bir şehirde otelde kalarak geçirmeyi planlıyorum. Bu benim ilk yurt dışı seyahatim olacağından vize işlemleriyle ilgili fazla bir bilgim yok. Birkaç ülkenin, vizelerini seyahat planlarına göre farklı kategorilerden verdiğini arkadaşımdan öğrendim. Meksika vizesi alırken benim ziyaret kategorisi mi yoksa turistik vize mi almam gerekecek? Meksika Konsolosluğu vize başvuruları için kategori ayrımı yapıyor mu? Bu durumda ne yapmam gerek bilmiyorum. İzmir’de yaşıyorum, burada bir Meksika Fahri Konsolosluğu olduğu bilgisine sahibim. Vize işlemlerimi bu konsolosluğa giderek mi tamamlamalıyım? Vereceğiniz bilgilerde bir etkisi olacak mı bilmiyorum ama Umuma mahsus pasaport sahibiyim ve 10 yıllık pasaportumun bitmesine 4 sene daha var. Daha önce bir ülkeye gitmedim. Hangi belgeleri hazırlamalıyım başvuru yapmak için? Dönüş yaparsanız sevinirim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Egehan Bey,

Daha önce vize başvurusu yapmamış olduğunuz için, öncelikle ilk vize başvurunuzda mutlaka bir vize danışmanlık şirketinden tavsiye almanızı ve başvurunuzu akredite firmalarla gerçekleştirmenizi öneririz. EAGVS ailesi olarak, daha önceki deneyimlerimiz ışığında, hızlı, güvenilir ve onaylanma ihtimali yüksek bir başvuru yapmak istiyorsanız, gereken desteği sizlere sağlayacağız.

Meksika vizesi sisteminden bahsedecek olursak, sizlere öncelikle birkaç bilgi sunmamız gerek. Meksika vizeleri, kısa ve uzun süreli ayrı kategorilere bölünmüştür. İş anlaşmaları, fuar ve seminerlere katılım, iş ortaklığı gibi amaçlar hedeflenerek yapılacak vizeler ticari, gezmek, alışveriş, kültürel yerleri seyahat veya tatil gibi amaçlarla yapacağınız seyahatler turistik, arkadaş veya aile bireyini ziyaret etmek maksadıyla yapacağınız yolculuklar da ziyaret vizesi olarak değerlendirilir. Turistik, ticari ve ziyaret olarak belirlenmiş bu 3 kategori, e-vize başvurusu şeklinde başvuru yapılarak alınır. E-vize başvuruları, Meksika Konsolosluğu tarafından incelenmeye alınmaz, bu sebeple konsolosluğa giderek başvuru yapmanıza gerek yoktur. Elektronik vize başvuruları, internet üzerinde bulunan bir başvuru sistemi üzerine yapılır. Buraya yapılacak başvurular için hazırlanması gereken fazla başvuru belgesi bulunmaz. Yalnızca pasaportunuz, başvuru yapmak için yeterlidir. Başvuru için seçeceğiniz EAGVS şubesinin telefon numarasını öğrenerek, tamamlamanız gereken başvuru adımları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, 0 (212) 963 28 10 numarasını arayarak vize işlemlerinizi İstanbul’da bulunan ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. E-vize başvuruları internet aracılığıyla yapıldığından dolayı, herhangi bir konsolosluğa randevu almanız ve oraya gitmeniz gerekmez.

E-vize başvurusu yaparak alacağınız Meksika vizesi hem turistik hem de ziyaret vizesini kapsayan bir nitelikte olduğundan dolayı, vizenizi seyahatiniz boyunca bu iki amaç için de kullanabilirsiniz. Vize başvuru için rezervasyon belgeleri talep edilmediğinden dolayı, sıkıntı yaşamadan otelde konaklayabilirsiniz. Keyifli yolculuklar dileriz.

Cevap Ver