x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Meksika Vize Ücreti 2020

S. Akçay 08/07/20, 16:57
Öncelikle merhabalar. Üç hafta sonra yapacağım bir Meksika seyahati planım var. Bunun için gereken işlemlerin çoğunu tamamladım. Kalacağım otele ait rezervasyon belgelerim, gidiş ve dönüş olmak üzere 2 adet uçak biletim ve tüm yolculuk planım hazır. Henüz önümde üç hafta olduğundan ve Meksika vize başvurusunun kısa sürede sonuçlandığını bildiğimden dolayı vize başvurumu gerçekleştirmedim. Daha önceki ülke seyahatlerimde hiç e-vize sistemi üzerinden başvuru yapmam gerekmemişti. Dolayısıyla bu benim ilk tecrübem olacak. Başvurular konsoloslukta mı yoksa başka bir kurumda mı değerlendiriliyor bilmiyorum. İnternette araştırdım fakat net bir Meksika vize ücreti 2020 güncel fiyatına ulaşamadım. Başvuruyu şahsen değil, bir firma aracılığıyla gerçekleştirmeyi planlıyorum. Tüm hazırlıklarım tamam olduğundan, şahsen başvuru yaparak risk almak istemiyorum açıkçası. Bütçemi planlarken bir başvuru ücreti olacağını da göz önünde bulundurmuştum fakat ne kadarlık bir tutar ödemem gerekiyor bilmiyorum. Bilgi sağlayabilirseniz çok sevinirim. İyi günler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sevim Hanım, Merhaba

Meksika vize başvurusu yapan tüm kişiler, eğer kısa süreli bir vize alımı talebindeyse, e-vize sisteminden yararlanmayı tercih ediyorlar. E-vize başvuruları, Meksika Elektronik Vize Başvuru sistemi üzerinden gerçekleştirilir ve bu başvuruları Meksika Konsoloslukları değerlendirmez. Dolayısıyla, vize başvurusu için ödenecek bir konsolosluk harcının söz konusu olmadığını söyleyebiliriz. Akredite firmalarla yapacağınız Meksika vizesi başvuruları için Euroasia Global Visa ailesi olarak bizleri tercih etmeniz halinde, başvurular sizin adınıza, şube çalışanlarımız tarafından işleme koyulur.

E-vize sistemi, kafa karıştırıcı gözükse de profesyonel şekilde hazırlandığında oldukça kolay ve pratiktir. Alanında uzman, deneyimli uzmanlarımız önderliğinde yapacağınız Meksika e-vize başvurunuz, oldukça kısa bir süre içinde sonuçlanacaktır. Sizlerin yapması talep edilen tek işlem, sahip olduğunuz pasaportun geçerlilik süresini kontrol ederek, sayfaları taratıp evize@eagvs.com adresine göndermektir. Pasaport tarihini, sizinle ilgilenen danışmanımızdan alacağınız ön görülen vize geçerlilik süresini öğrenerek kontrol edebilirsiniz. Pasaport sayfasına ait görüntüyü, şubemizle iletişime geçerek öğreneceğiniz sayfayı taratıp, belirtmiş olduğumuz e-posta adresine gönderebilirsiniz. Bu aşamadan sonrası, yetkilimizin başvuruyu hazırlayarak sisteme yüklemesi şeklinde yürütülecektir.

Meksika vize başvuruları, e-vize şeklinde yapıldığı takdirde, konsolosluk ücreti olmadan yapılmaktadır. Meksika Konsolosluğu, yalnızca uzun vadeli konaklamalarınız için almanız gereken vizelerde işlem sağlar. Bu sebepten, yapacağınız e-vize başvurusu için ek konsolosluk ücreti ya da farklı bir vize harcı ödemenize gerek kalmaz.

E-vize başvurusu ücretleri, yıllara göre değişmekte olduğundan, 2020 yılı için güncel başvuru ücretini 0 (212) 963 28 10 numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. Yukarıda saymış olduğumuz tüm işlemlere ek olarak akreditasyon ücreti, güvenilir bir başvuru hizmeti, sürecin her aşamasında alabileceğiniz gibi rahatlıklar, EAGVS vize başvuru ücreti kapsamında bulunmaktadır. Belirtilmiş bu hizmetler dahilinde Meksika vize ücreti 2020 yılı için 150 Türk lirasıdır. İyi günler dileriz.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';