x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

B. Deniz 14/12/19, 12:16
Merhaba, Ben İtalya'da düzenlenen kültürel bir edebiyat programı kapsamında 23 Şubat'ta Torino'da olacağım. Fakat İtalya vizesi için gerekli evraklar konusunda kafama takılan bir soru var. Gerekli evraklar için konsolosluğun kendi sitesinde maaş bordroları ve hesap hareketliliğine dair belge istiyor, ama vfs nin sitesinde kalacağı gün sayısı×28 euro gibi bir hesap var ve buna ilaveten benim kendi hesabımda da kalacağı gün sayısı×25 euro-hibe hesaplaması var. Sizden aldığım maillerde ise ortalama beş bin lira olması gerekir deniyor, bu durumda biraz kafam karıştı. Birincisi Vize başvurumu hangisini baz alarak yapmalıyım? Oradaki organizasyondan bilet tarzı bir belge mail atıldı. Bunu da sunacak mıyım? İlk Schengen vize başvurum olduğu için her detaya hakim değilim, sizler de yardımcı olursanız çok sevinirim. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, İlk schengen başvurunuz olduğu için İtalya vizesi için gerekli evraklar konusunda sıkıntı yaşabilirsiniz. Bizler vize başvuru sürecinde neredeyse tüm detaylara hakimiz. Schengen ülkelerinin gün başına belirttiği bir para karşılığı vardır ancak sadece bununla kalmayıp rezervasyonunu yaptığınız uçak ve otel fiyatlarının da bu hesaptan karşılanacağını düşünebilirler.  Son üç aya ait banka hesap dökümlerinizi alırken hesapta bulunan bakiyenizin son anda atılmış bir para olmaması gerekir veya en azından bu parayı sebebiyle kanıtlayacak evrak veya dilekçe eklemesiniz. Bizlerin ortalama olarak belirttiği beş bin lira seyahat sürenizi ve uçak, otel fiyatlarınızı bilemeyeceğimizden kaynaklıdır.

İtalya'da katılacağınız organizasyondan aldığınız evrakı İtalya vize başvuru evraklarınıza eklemeliyiz. İlk schengen başvurunuz olacağı için başvuru merkezine gelip parmak izi veme zorunluluğunuz var. Bu aşamada da temsilcilerimizden biri size İtalya başvuru merkezinde yardımcı olmak için bekliyor olacaktır. Bizler tüm süreç ve operasyonda rahat bir İtalya Schengen vizesi başvurunuz için yardımcı olmaktayız. Bizlerden İtalya vizesi için gerekli evraklar 2020 güncel listesi ve vize ücretleri konusunda istediğiniz zaman destek alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Okan Eser

G.A. 18/11/20, 15:51

Merhaba. Ben Haziran ayında turistik olarak seyahat etmek istiyorum. Seyahatim sırasında Venedik, Roma gibi büyük kentleri gezeceğim. İtalya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Bu evrakları ne zaman hazırlamam gerekir? İtalya vizesi başvurumu şimdiden yapabilir miyim? Korona virüsü nedeniyle şimdiki işlemler ne aşamada ilerlemektedir, şu an başvuru yapanlar seyahat edebiliyor mu? Seyahat sağlık sigortasının 30.000€ teminatlı olmasından bahsediliyor, bu parayı çoğu kişinin verebileceğini sanmıyorum ama başka bir neden daha var sanırım, Bilmem gereken ayrıntılar hakkında bilgi sağlarsanız çok memnun kalırız, iyi günler dilerim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 18/11/20, 16:12

Merhaba

İtalya vizesi için gerekli evraklar; nüfus kayıt örneği, ikametgah, pasaport, biometrik fotoğraf, iş evraklarınız, gelirinizi belirten evraklar, banka hesap dökümleri, seyahat rezervasyonları, dilekçeler, seyahat sağlık sgiortanız ve formunuzdan oluşur. Tüm evrakların detayları ve statünüze özel evrak listesi sizlere mail ve sms olarak iletilecektir.

İtalya Vize Evrakları

Hazırlamış olduğunuz tüm evrakları ofisimize kargo veya elden teslim edebilirsiniz. İtalya vizesi için gerekli belgeler bize uklaştıktan sonra detaylı incelemeye alınır ve 3 iş günü içerisinde tarafınıza dönüş yapılması sağlanır. Ülke uzmanımızın dönüşünde; eksik veya hatalı evrakların telafisi, eklenmesini istediğimiz evrakların görüşülmesi ve randevu detayları gibi bilgiler aktarılır.

2016 yılında sonra herhangi bir schengen vizesinde parmak izi beyanında bulunmamışsanız şahsen gelme zorunluluğunuz vardır. Sizleri randevu günü karşılayarak işlemlerinizde yardımcı olacak bir operasyon temsilcimiz yanınızda olacaktır. İşlemlerden sonra pasaportunuzun takibi yine bizler tarafından sağlanır.

'30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası' demek, sigorta şirketinin sağlık alanında sizin adınıza karşılayabileceği masraflar toplamı anlamına gelmektedir. Bu para sizin cebinizden çıkmayacak. Oysa seyahat sağlık sigortası masrafları 1 haftalık için ortalama 5-30€'dur. Süreye, yaşa ve kapsama bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir.

İtalya vize başvurunuzu seyahat tarihinizden 6 ay öncesine kadar yapabilirsiniz. Seyahanize yakın olarak ise en fazla 1 ay öncesinden yapmanız yeterli bir zaman dilimidir.

İtalya vizesi için başvuru evrakları detaylarına ülke uzmanlarımız ile iletişime geçerek erişebilir veya sayfalarımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Okan E.

İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';