x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vize Uzatma

N. Yalçın 30/07/19, 13:05
Merhaba, Erasmus değişim programıyla staj için 3 aylığına Fransa’ya geldim (3 aylık eğitim vizesi aldım), fakat şimdi programı uzatmak istiyorum, Fransa vize uzatmasını nasıl sağlayabilirim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,

Merhaba Erasmus staj programları 90 günden kısa süreli olduğu için 90 günden kısa süreli eğitim vizesi verilmektedir. Çalıştığınız kurumun antetli kağıdına alacağınız belge ile birlikte Fransa’da ikamet ettiğiniz bölgenin bağlı olduğu Yabancılar Şube’sine başvuru yapabilirsiniz. Erasmus staj vizesi süre uzatması genellikle akademik yıl süresi içerisinde yapılabilmektedir. Eğitim amaçlı Fransa vize uzatma işlemi için birtakım şartların sağlanıyor olması gerekmektedir.

Fransa vizesi uzatılan sürenin mevcut dönemi aralıksız olarak takip etmesi gerekmektedir. Arasında aralık bulunan çalışma/staj/eğitim planlarında Fransa vize uzatma talebi kabul edilmemektedir.

Fransa vize uzatma talebi ile ilgili gerekli işlemler (staj için ek sözleşme düzenlenmesi, öğrenim anlaşmasının yenilenmesi gibi) mevcut planlanan faaliyet süresi bitmeden 1 ay önce tamamlanması gerekmektedir.

Fransa vizesi için uzatılan süre staj yapılan şirket ile yükseköğretim kurumu arasında imzalanan sözleşme bitiş tarihinden sonraya sarkmamalıdır.

Saygılarımızla, 

Evrim/ Euroasia GVS Schengen

fransa vize uzatma

B. Alkan 30/07/19, 13:23

Merhabalar, Fransa, Paris’te öğretim görevlisi olarak çalışan eşimin yanında 1 yıllık turist vizesi ile bulunmaktayım. Eylül ayında Fransa vizemin süresi sonlanacak. Fransa vize süresi uzatmak için yapılması gereken işlemler nelerdir ? Şimdiden teşekkür ederiz.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 30/07/19, 13:25

Fransa vize talep dilekçenizde eşinizin öğretim görevliliğine devam ettiğini anlatan detaylı bir yazı ile uzun süreli Fransa vizesi talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için merkez şubemizle iletişime geçiniz. Fransa Vizesi İstanbul

Saygılarımızla,

Evrim

Y. Banu Kahvecioğlu 17/10/19, 15:11

Merhaba. Eşimin 3 aylık iş sehayati için Fransa’ya vize başvurusunda bulunduk. Eşimin şirketi benim için de ayrı olarak vize yazısı verdi. Hem çalışanım hem de eşim sponsor oldu. Ancak bana bu 3 aylık süre içinde 30 gün kalma hakkı verildi. Bu süreyi uzatmak için ne yapabilirim acaba? Fransa’da halledebilir miyim? Oluyorsa da hangi belgeler gerekli olur acaba?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 14/08/20, 13:15

Merhabalar,
Fransa'ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın seyahat dönüşlerinden itibaren en az altı ay geçerli olması gerekmektedir. Vize başvurularında alacağınızın vizenizin uzunlu ve kalış gün sayınız tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir. Verilen vizelerde herhangi bir uzatma söz konusu değildir. Vizenizin süresi ve kalış gün sayısı sizin ihtiyacınıza göre belirlenir. Konsolosluk ilk birkaç vizede kısa süreli ve kalış gün sayısını sınırlı verebilmektedir. Bu sürelerin uzaması tamamen size ve dosyanıza bağlı olarak değişmektedir. Uzun süreli vize alabilmek için öncelikle alınan vizeleri mutlaka doğru kullanmış olmanız gerekmektedir. belirtilen süreler içerisinde seyahat edip vize bitiminden önce ülkeden ayrılmanız gereklidir. Ayrıca konsolosluğun dikkat ettiği vize sonraki vizeler etkileyen diğer bir konu ise almış olduğunuz Fransa vizesi ilk olarak aldığınız ülkeden giriş yapmanızdır. Konsolosluklar bunlara dikkat ettiği için her başvuru kişiye özel değerlendirip vize verir. Gerekli şartları sağlamanız durumunda kademeli olarak vize süreleriniz artacaktır.
Yeni başvurularınız için Euroasia temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla 

Serpil

fransa uzun süreli vize

m. acar 11/08/20, 21:27

Merhaba,coronavirus yüzünden 6 aylık vizemi 1 kez kullanabildim ve süresi doldu acaba uzatma durumu olabilir mi?Oluyorsa sürecin nasıl işlediği hakkında bilgi verebilir misiniz lütfen? Şimdiden teşekkürler.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 14/08/20, 14:09

Merhabalar,
Fransa vize uzatma konsolosluğun pandemi dönemi sonrası için resmi bir açıklaması bulunmamaktadır. Bazı ülkeler hiç kullanılmayan vizeler için inisiyatif gösterebilmektedir ancak Fransa için böyle bir durum maalesef şuan için mümkün değildir. Vizenizi daha önce kullandığınız için ve geçerlilik süresi dolduğu için konsolosluklar açıldığında yeniden başvuru yapılması gerekmektedir. Fransa vizesi için öncelikle önceki vizenize göre yeni vizenizin türünün belirlenmiş olması gerekmektedir. Pandemiden sonra güncel evrak listesi ve gerekli şartlar hakkında detaylı bilgilendirme için EAGVS temsilcilerimiz ile görüşüp güncel bilgi sahibi olabilirsiniz. 
Detaylı bilgi için bizlere ulaşın.
Saygılarımızla

Serpil

F. Kara 13/09/19, 17:08

Merhaba, Polonyada Bilgisiyar Mühendisliği son dönem öğrencisiyim. Ocak ayında mezun olacağım.Oturum kartım Mart ayının 31 ine kadar süresi var fakat ben Master"ımı Fransada yapmak istiyorum,yani kısacası size Polonya oturum kartıyla Fransaya gidip orada oturum başvurusu yapma imkanım varmı yoksa o ülke için vize almak zorunda mıyım? Vize uzatma işlemi var mı? Cevabınızı bekliyorum, Teşekkür ederim, Saygılar

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 13/09/19, 17:09

Merhaba , Polonya oturum kartınız ile diğer schengen ülkelerinde de , oturum kartınızın süresi boyunca kalabilirsiniz.Fransa oturum izni almak için ,kalış amacınıza uygun evrak listesini hazırlayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.Müşteri danışmanlarımızdan kalış amacınıza uygun evrak listesini temin edebilirsiniz

Saygılarımızla,

Gökhan K. 

D. bezginsoy 21/05/20, 22:36

Merhaba ben martta turistk vizesi aldım fransa için tam gidecekken koronadan dolayı gidemedim vizemin süresi bitecek ne yapmalıyım

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 14/08/20, 14:36

Merhabalar,
Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalıktan dolayı Avrupa sınırları dahil olmak üzere birçok ülke henüz sınırlarını ülkemize açılmadı. Avrupa ülkelerine şuan Avrupa vatandaşları ve oturum kartı olan kişileri seyahat etmelerine izin verilmektedir. Fransa turistik vizeniz ile seyahat sınırlaması henüz kaldırılmadığı için vizenizin süresi bu süre zarfında biterse Fransa vize uzatma yapılmamaktadır. Konsolosluk açıldığında yeni başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurular için öncelikle seyahat amacınıza uygun olarak hazırlamanız gereken evraklar ve pandemi sonra dikkat edilmesi detaylar hakkında EAGVS temsilcilerimize ile iletişime geçtiğiniz tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılacaktır. 
Detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşın.

Saygılarımızla

Serpil

fransa vize uzatma2

G. 23/01/22, 20:17

Merhaba, ben üst üste iki kere Fransa üzerinden schengen vizesine başvurdum ilkinde bir ay içinde geçerli 30 gün kalmahakkı verildi. İkincisine de vizem biter bitmez başvurdum ve 9 gün sonra tekrar yurt dışına çıktım ve yine 30 gün verdiler ama bu sefer 3 ay içinde geçerli. Şimdi tekrar vizeye başvurmak istiyorum üst üste üçüncü kez başvurmuş olacağım bu durum sorun olur mu? Ayrıca üçüncü kez aynı davetiye belgesini kullanacağım.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 26/01/22, 11:01

Merhabalar Hanımefendi / beyefendi,

Söz konusu davetiyeniz geçerliyse elbette kullanım hakkınız mevcuttur, bu konuda herhangi bir problem yaşamazsınız. Toplamda kalış süreniz 90 günü aşmadığı sürece rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Tüm vizelerinizin ve kalış sürenizin toplamı 6 ayda 90 günü aşmaması gerekmemektedir.

Süreç hakkında daha detaylı bilgi almak ve süreç hakkında danışmanlık almak için bizlere 0212 963 30 04 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Emre Atagül
Vize Uzmanı
0538 020 11 87 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';