x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vize Acenteleri

Ö. Savaş 19/09/19, 17:45
Fransa vizesine kişisel olarak başvurabilir miyim? Yoksa Fransa vize acentaları yolu ile mi olmalı? Fransa vize başvuru işlemi aynı gün içerisinde bitirip daha sonra 2 haftalık randevu süresini mi bekliyoruz? Hepinize iyi çalışmalar dileklerimle
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,

Fransa vize başvuruları Fransa vize acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Fransa vize randevu almak için Fransa vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamanız ve ikamet ettiğiniz bölgeye en yakın ofisimize iletebilirsiniz. Fransa Konsolosluğunun ve Fransa Büyükelçiliğinin bölge ayrımı bulunmaktadır, başvurunuzu ikamet ettiğiniz bölgeye göre yapmanız gerekecektir. Fransa vize randevu Fransa Konsolosluğunun yoğunluğuna bağlı olarak verilmektedir. Çoğunlukla bir hafta sonrası konsolosluğun yoğun olduğu sezon dönemlerinde ve tatil dönemlerinde 2 hafta sonrasına verilmektedir.

Saygılarımızla,

Evrim

T. Kıtal 12/12/19, 14:17

Merhaba efendim , ben 2012 nin 1. Ayında 90 günlük bir vize ile Fransa’ya geldim . Vize tarihim bitti geri dönüş yapmadım. 2013 de bir şirket aracılığıyla oturum ve çalışma izni için başvurdum ama kabul edilmedi. ( ya şirkette bir yanlış iş yapıldı yada gerçekten oturum iznini valilik onaylamadı ). O günden sonra ülkeme dönerek hiç bir başvuru yapmadım. Ama kendim kaldığım bir ev ve 4yıllık faturalarım var ( elektrik , telefon , internet vs.) yani yaklaşık 8 yıldır Türkiyede yaşadığıma dair belgelerim var . Hiç bir suç işlemedim ve Fransa devlettinden hiç bir yardım almadım. Ben önümüzdeki birkaç ay içerisinde tekrar Fransa'ya seyahat etmek istiyorum. Fransa vize acenteleri hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar. Yorumlarınızdan bu konularla çok ilgili olduğunuzu anlıyorum. Yeniden vize alabilmem için ve bir sorunla karşılaşmamam için bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 12/12/19, 14:19

Merhaba, Önceki Fransa vizenizin seyahat tarihini geçirmenizden dolayı sıkıntı yaşayabilirsiniz ancak bahsedilen zaman biraz eski olduğundan bu konuda ülkeye herhangi bir giriş yasağınızın olup olmadığını bizler bilemesek de beş yılı aştığı için bunun olmayacağını sanıyoruz. Yeni başvurunuzda hazırlamanız gereken İngilizce şahsi vize talep dilekçenizde bu durumu ve bu durumun nedenlerini detaylı şekilde anlatıp Fransa vizesine neden ihtiyacınız olduğunu, Fransa'da gezmek istediğiniz yerler gibi plan, programınızı ayrıntılarına kadar vermelisiniz.

Evinizin tapusu, tüm mal varlığınız ile gelir belgerinizi, çalışma belgeleriniz ve özlük evraklarınız ile yeniden başvuru yapmayı deneyebiliriz. Bizler bu alanda tüm evraklarınızı detaylıca inceler ve size sorunsuz bir vize başvuru süreci yaşatmaya çalışırız. Daha önceki Fransa vizenizi yanlış kullanımınız yeni Fransa vize başvurunuz için olumsuz önyargı oluşturabilir. Bu yüzden acele etmeden tüm evrakları anlayarak ve okuyarak sıfırdan temiz bir başvuru yapmalıyız. Euroasia GVS ekibi olarak bizlerin Fransa vize başvuru sürecinizde en ince ayrıntısına kadar destek vereceğini unutmayınız. Ofislerimizi ziyaret edebilir veya iletişim bölümümüzden destek alabilirsiniz.

Saygılarımla,

Okan Eser

Cevap Ver