x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Cezayir Ticari Vize Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçimiz Cezayir ticari vizesi için gerekli prosedürleri ve kolay vize alma yollarını sizler için derledik. Cezayir seyahati başvuru işlemlerinizin başlatılması için başvuru evraklarınızı temsilcilerimize ulaştırmanızın yeterli olduğunu hatırlatır, Euro Asia Global Visa Services ailesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

  • Cezayir ticari vize Cezayir’de iş amaçlı yapılacak toplantılarınızın yanı sıra ticari amaçlı seminer, kısa süreli eğitim ve ticari fuarlar için alabileceğiniz vize türüdür.
  • Cezayir ticari seyahatiniz için alacağınız vize en fazla 90 günlüğüne Cezayir’de konaklamanıza imkan tanır. Daha uzun süreler Cezayir’de bulunmanız gereken durumlarda uzun süreli vize başvurusunda bulunmalısınız.
  • Cezayir vize işlemleri kısa süreli başvurularınız için direkt olarak Konsolosluk ve Büyükelçilik yerine Konsolosluk tarafından akredite edilmiş firmalar ve yetkili acenteler vasıtası ile gerçekleştirilmelidir.
  • Cezayir vize başvurunuz için gerekli olan en önemli belge davetiyeniz olacaktır. Davetiyenin İngilizce olarak yazılmasına dikkat etmelisiniz. İçerisinde davet edilen tarafında davet eden tarafında kişisel ve iletişim bilgileri yer almalıdır. Davetiye, Cezayir’de iş ilişkiniz bulunan şirketin antetli kağıdına yazılmalı ve finansal masrafları karşılayacak taraf belirtilerek gerekli dokümanlar eklenmelidir. Davetiye sizlere mail yolu ile de ulaştırılabilir. Başvuru dosyanızda davetiyenizin eksik olması başvurunuzun reddedilmesine sebep olacaktır.
  • Cezayir seyahatinizde, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri için vize muafiyeti bulunmaktadır. Doksan güne kadar yapılan seyahatlerde vize alımı gerekmezken daha uzun sürecek konaklamalar için vize başvurusu gerekmektedir. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin seyahat başlangıçlarından itibaren Cezayir seyahatleri için vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Cezayir vizesi nasıl alınır?

  • Cezayir vize başvurusu gerçekleştirmeden önce yapmanız gereken seyahat amacınızı ve sürenizi net olarak belirlemektir. Cezayir’de bulunma amacınız ticari bir faaliyet gerçekleştirmek ise kısa süreli ticari vize size uygun olmayacaktır çünkü Cezayir ticari vizesi ile ancak ticari bir organizasyona katılabilirsiniz. Bu durumda yapılması gereken müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçerek konuyu belirtmek ve akabinde uzun süreli vize başvurusunda bulunmaktır. Alacağınız kısa süreli vize ile en fazla Cezayir’de 90 gün seyahat gerçekleştirmeniz mümkündür. Cezayir ticari vizeniz ile Cezayir’de turistik seyahat edebilirsiniz ancak turistik vize ile ticari bir seyahat gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Tüm bu detaylara dikkat ederek başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz.
  • Cezayir seyahatiniz için kurumumuza müracaat ettiğiniz takdirde gerekli evraklarınızı müşteri temsilcilerimize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Evraklarınızı kurumumuza ulaştırdığınızda temsilcilerimiz gerekli kontrol ve düzenlemeleri yaparak başvuru dosyanızı eksiksiz hale getirecektir. Başvuru işlemleriniz sonlandıktan sonra vize takibiniz yapılacak ve vizeniz onaylandıktan sonra tarafınıza istediğiniz şekilde teslim edilecektir. Kurumumuz başvurunuzun eksiksiz olması için görevlidir ancak vizeniz ile ilgili tüm kararlar Konsolosluk ve Büyükelçiliklerin inisiyatifindedir. Vizenizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması, vize süresi gibi tüm değerlendirmeler Konsoloslukların yetki alanındadır ve kurumumuz bu aşamada sorumlu bir organ değildir.
  • Cezayir vizesi başvuru süreci genellikle 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk, Büyükelçiliklerin resmi tatil günleri ve Türkiye’nin tatillerine denk gelen sürelerde gerçekleşene vize başvurularının uzayabileceğini lütfen unutmayınız. Ayrıca Cezayir Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda sizlerden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak başvurunuzu 1 ay önceden başlatmanız yararınıza olacaktır.

Cezayir ticari vizeniz için gerekli belgeleri kurumumuzdan ve müşteri temsilcilerimizden herhangi bir randevu almadan bizlere ulaştırabilirsiniz. Evrak teslimlerinizi kargo veya kurye hizmetlerinden yararlanarak gönderebilirsiniz. Kurumumuz sizleri yormadan başvuru işlemlerinizi Konsolosluğa iletmek ile görevlidir.

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cezayir Ticari Vize
B.Y 30/04/20, 15:48 Cevabı Görüntüle
Cezayir ticari vize nasıl alınıyor? Ben şirket sahibiyim ben ve oğlum gideceğiz oğlum firmamda sigortalı çalışıyor onu da götüreceğim kendisi zaten mühendis vize alabilir. Hangi evraklar lazımsa hazırlayabiliriz.
Cezayir Vize Başvuru Formu
A. 30/04/20, 15:12 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben Cezayir vize başvuru formu arıyorum internet sitenizde var ama online mı başvuru yapılıyor bu örnek mi? Başvuru için evraklarım hazır başka neler yapmam gerekiyor formu siz doldurur musunuz?
Cezayir Vize İşlemleri
M.K 28/04/20, 16:37 Cevabı Görüntüle
Cezayir vize işlemleri için şahsen gelmemiz gerekiyor mu? Randevu nereden alacağım telefonları açmıyorlar. Benim geçerli schengenim var oraya parmak izi vermiştim pasaportu çıkarırken de verdim zaten Cezayir bunları ister mi? Hangi evraklar lazım siz yapıyormusunuz vizeye ihtiyacımız var iki kişiyiz eğer zorunluysa tabi geliriz bu vizeyi almamız lazım en hızlı olarak
Cezayir Vize Randevu 2020
F.Y 27/04/20, 18:01 Cevabı Görüntüle
Cezayir vize randevu 2020 yılında geldi mi? Daha önce vize aldım ama randevusuz gitmiştim. Randevu günü belirlemek zor olabiliyor her günüm müsait değil. Randevu nasıl alabilirim siz alıyor musunuz? Sadece randevu işlemi mi yapıyorsunuz. Daha önce gittim aslında konsolosluk sonuçta gördü beni bir defa daha gitmem gerekiyor mu? Bu sefer çok girişli almak isitoyrum. O zaman parmak izi vs vermemiştim şimdide aynıysa benim gitmeme gerek kalmadan siz başvuru yapar mısınız?
Cezayir Vize Randevu
L.N 27/04/20, 17:51 Cevabı Görüntüle
Merhaba Cezayir vize randevu ile mi başvuru alıyor? ben Balıkesir’de ikamet ediyorum başvuru için şahsen gelmem gerekli midir? ben gelmeden siz başvuruları siz yapıyor musunuz ben hafta sonu gelebiliyorum onda da konsolosluklar açık olmuyor. Ticari olarak gitmek istiyorum başka ülke vizelerim var vize verileneceğini düşünüyorum yine de uzman yardımı almak isterim.
Cezayir Vize Ücreti 2020
K.L 24/04/20, 13:42 Cevabı Görüntüle
Cezayir vize ücreti 2020 yılında değişti mi? Ben geçen yıl vize almıştım her yıl zam geliyor vizelere bu yıl ücretler değişti mi? Sitelerde karışık fiyatlar yazıyo anlayamadım tam olarak ücretleri ben ticari olarak gideceğim zaten sürekli iş yaptığım kişiler davetiye vs sorunum yok yani siz yardımcı olur musunuz?
Cezayir Vize Ücreti
M.K 22/04/20, 14:32 Cevabı Görüntüle
Selamlar, Cezayir vize ücreti ne kadar oluyor? Biz Gebze’de kauçuk plastik firmasıyız. Sık sık yurtdışı seyahatlerimiz oluyor yöneticilerimiz, mühendislerimizin sık sık vize alması gerekiyor. Sizin danışmanlık ücretini ve harçlar ne kadar oluyor.
Cezayir Vize Başvurusu
H.T 22/04/20, 13:14 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben Cezayir vize başvurusu yapmak istiyorum. Kendim yapabilir miyim? Ticari gideceğim zaten, aracı olmadan konsolosluk işlem alır mı? Evraklarım hazır başvuru formunu doldurmadım İzmir’de başvuru merkezi var mıdır ben buradan yapmak istiyorum İstanbul’a gelmek istemiyorum diğer vizelerimi buradan alabiliyorum çünkü.
Cezayir Vize
S.T 20/04/20, 13:52 Cevabı Görüntüle
Merhaba Cezayir vize işlemi siz yapıyor musunuz? Yöneticimizin sürekli yurtdışı seyahatleri oluyor ancak kendisinin yakalamak inanın çok zor oluyor bu işlemleri yapabilmesi için bir acenteyle çalışmak istiyoruz. Schengen vizesi var zaten 5 yıllık, ABD vizesini de aldık ancak bazı ülkelerde her seferinde yeni vize almak gerekiyor bu işlemler içinde vaktimiz olmayabiliyor. Siz yardımcı oluyor musunuz? Hangi evraklar gerekli, ne kadar sürede çıkar çünkü pasaporta da sürekli ihtiyacı olabiliyor.
Cezayir Vizesi
F.K 10/04/20, 00:56 Cevabı Görüntüle
Cezayir vizesi almak istiyorum. İş evraklarım hazır nasıl başvuru yapabiliyoruz ben Bursa’da ikamet ediyorum burada başvuru yeri var mıdır? İstanbul’a gelmem şart mı?
Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';