x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (850) 241 18 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Cezayir Vize Başvuru, İzmir

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfamızda sizlere İzmir’in; Aliağa, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Balçova, Bayındır, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Konak, Menderes, Kiraz, Kınık, Menemen, Selçuk, Seferihisar, Çeşme, Dikili, Karabağlar, Kemalpaşa, Narlıdere, Ödemiş, Tire, Urla, Torbalı, Karaburun, Karşıyaka ilçelerinden ve çevre illerden Cezayir vize başvuru talebinde bulunmak için hangi adımları geçmeniz gerektiğine dair size gerekli bilgileri aktaracağız. Uzman vize danışmanımız ile görüşüp ondan daha detaylı bilgi almak istiyorsanız +90 (850) 241 18 72 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz isterseniz de izmir@eagvs.com adresimize mail atabilirsiniz.

Cezayir İçin Vize Almak Gerekli midir? – İzmir

Cezayir’e seyahat gerçekleştirmek isteyen tüm ziyaretçilerimizin Cezayir vizesi sahibi olması gerekmektedir. Cezayir’de kapı vizesi uygulanmamaktadır. Cezayir’e seyahat etme sebebi turistik, ticari, çalışma ya da aile ziyareti olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaportlu ziyaretçilerimiz için vize zorunlu kılınmıştır. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatlerini en fazla 90 gün sürecek şekilde planlarlar ise vizeden muaf sayılırlar.

Cezayir Vize Türleri Nelerdir? – İzmir

Hangi vize türü ile başvuru yapacağınızı vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce vize danışmanınıza bildirmeniz gerekmektedir. Bu işlem vize başvuru sürecinin hızlanmasını olumlu yönden etkileyecektir. Vize türünü belirlemede bir sıkıntı yaşıyorsanız vize danışmanınız size bu konuda destek verecektir. Cezayir için vize türleri şu şekilde verilmiştir:

Konsolosluğun sizden istemiş olduğu başvuru belgeleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişmektedir. Kısa süreli vize başvurularında gerekli olan evraklar genellikle aynıdır. Bu talep edilen evrakları vize danışmanınıza teslim ettiğinizde, vize danışmanınız evraklarınızı düzenleyerek bir vize başvuru dosyası oluşturur. Bu başvuru dosyası bizim aracılığımızla konsolosluğa ulaştırılır. Böylece konsolosluk vize başvuru talebinizi değerlendirmeye almış olur.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – İzmir

Cezayir vize başvurusunda bulunurken yapılması gereken en önemli şey vize başvuru formunun doldurmaktır. Cezayir vize başvuru formu sayesinde Cezayir İstanbul konsolosluğuna vize başvuru talebinizi resmi olarak iletmiş olursunuz. Bu form isteğe bağlı Türkçe yada İngilizce doldurulmaktadır.
Bu başvuru formu ile konsolosluğa tüm kimlik ve seyahat bilgilerinizi ayrıntısıyla beyan etmiş olursunuz. Vize başvuru formunun çok önemli bir resmi bir evrak olduğunu dikkate alarak bu formu kesinlikle doğru ve uygun bilgiler ile doldurmanız gerekir. Vize başvuru formunuz ve diğer ayarlamış olduğunuz evraklar arasında herhangi bir tutarsızlık bulunmamalıdır. Cezayir konsolosluğu değerlendirmesini tüm ayrıntıları ile yaparken hatalı, eksik ya da tutarsız bir bilgiyle karşılaşırsa başvuru talebinizi reddedilir.


Uzman bir vize danışmanı size bir vize başvuru formu nasıl doldurulur, evrakların doğru temin edilmesi için neler gereklidir gibi konularda yardımcı olacaktır. Vize danışmanımız ile yüz yüze görüşmek isterseniz şubemize gelerek bilgi alabilirsiniz isterseniz vize başvuru formunuzu vize danışmanımıza birlikte doldurabilirsiniz. Vize başvurunuzda bir eksiklik ya yanlışlık varsa vize başvuru talebiniz büyük ihtimalle reddedilecektir. Kişisel kimlik bilgilerinizi, seyahatinizi hangi tarihler arasında yapacağınızı, ziyaret amacını, uçak biletinizi konsolosluğa evraklarla teslim ederken dikkatli ve evrakların doğruluğundan emin olunuz. Reddedilen bir vize başvurusu tüm seyahat planınızın bozulmasına neden olabilir. Bu vize başvuru reddinin vize sicilinizi de olumsuz etkileyebileceğini dikkate almalısınız.
Aşağıda size verilmiş olan link ile Cezayir vize başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Bu formu istediğiniz bir elektronik ortamda indirerek vize başvuru öncesinde bir ön bilgiye sahip olabilirsiniz.  
Cezayir Vize Başvuru Formu Buradan Ulaşabilirsiniz.

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar – İzmir

Cezayir’e yapmak istediğiniz seyahat için öncelikle bir pasaport sahibi olmanız gerekir. Pasaportunuz son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalıdır. Güncel, eskimemiş, ve pasaporttaki fotoğrafınızın biyometrik olması zorunludur. Pasaportunuzda güncel olmayan bir vesikalık mevcut ise sınır görevlileri size sorun yaratabilir.
Cezayir vize başvurusunda sizden istenen belgeler vize türüne göre değişir. Seyahat amacınıza uygun olacak şekilde bir vize türü belirtmiş olursunuz. Tüm vize başvurularında istenildiği gibi kişisel kimlik bilgileri ve pasaport bilgileriniz ortak olarak tüm vize türlerinde istenir. Buna ekstra olacak şekilde turistik ya da ticari bir amaçla seyahat yaparsanız sizden daha farklı belgeler de istenebilir.

Cezayir Vize Ücreti Nedir? - İzmir

Konsolosluğa ödemeniz gereken vize harcı ile vize başvurunuzu sağlarken yardım aldığınız firmaya verilen ücretin toplamı Cezayir vize ücretini verir. Cezayir vize ücreti, vize türüne, seyahat edeceğiniz zamana ya da ne zaman başvuru oluşturduğuna göre değişim gösterir. Ülkeye tek giriş ya da çoklu giriş yapmanıza göre de bu ücret değişmektedir.  Vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştiren, vize başvuru formunun doldurulmasında size yardımcı olan, konsoloslukta vize başvurunuzun değerlendirme sonucunun takibini yapan vize danışmanlık acenteleri sizlere vermiş olduğu koordinasyon hizmeti ile sizden ücret talep edebilir. 
Cezayir vize ücretinin güncel halini öğrenmek için +90 (850) 241 18 72 numarasını arayarak Euroasia Global Visa Services İzmir şubesine ulaşabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? - İzmir

Euroasia GVS İzmir şubesini arayarak iletişime geçtiğiniz vize danışmanınız sizin adınıza Cezayir vize başvuru talebinde bulunur. Bize teslim etmiş olduğunuz evraklar düzenlenerek Cezayir Konsolosluğuna ulaştırılır. Böylece konsolosluk vize başvuru talebinizi değerlendirmeye almış olur. Bu değerlendirme genellikle 4-10 gün sonunda sonuçlanır. Yaşanabilecek bir yoğunlukla beraber vize başvuru değerlendirme süresi uzayabilir. Konsolosluğun sizden ek evrak istemesi gibi bir durum da değerlendirme süresini etkileyebilir. Cezayir vizesine 3 ay öncesinden başvuru sağlayabilirsiniz. Yaşanabilecek bir aksilik sonucu son dakika seyahat planlarınızın bozulmaması için vize başvurunuzu yapabildiğiniz kadar erken yapmanızı tavsiye ederiz. 

Cezayir Vize Reddi - İzmir

Vize başvuru talebiniz tüm ayrıntılarıyla değerlendirildikten sonra Cezayir Konsolosluğu belgelerinizde eksiklik, hata bulursa ya da başvurunuzu yetersiz görürse başvuru talebini reddedebilir. Eğer vizeniz reddedilirse teslim ettiğiniz evraklar konsolosluk tarafından size iade edilir. Bu işlem vize reddinden çok size iade yapılmasıdır. Çünkü vize başvurusunda bulunurken ödemiş olduğunuz vize ücreti yanmaz ve tekrar Cezayir vizesi başvurusunda bulunmak isterseniz, başvurunuz daha önce aldığınız red yüzünden olumsuz etkilenmez. Cezayir vize reddi ile beraber size iade edilmiş evraklardan vize başvuru formunun üzerinde size Fransızca bir not bırakılmıştır. Bu notta vize başvurunuzun neden reddedildiği yazar.  Yeniden Cezayir vize başvurusu yaptığınızda bu notu dikkate alarak, hata yaptığınız ya da unutmuş olduğunuz alanları düzeltmiş bir şekilde başvuru sağlarsanız vize başvurunuz kabul edilebilir. 
Ziyaretçimiz, bu sayfamızda sizlere İzmir şubemizden Cezayir vizesine sahip olabilmeniz için yapmanız gerekenleri anlattık. Cezayir vizesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için +90 (850) 241 18 72 telefon numaramızı arayarak ya da izmir@eagvs.com adresimize mail atarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';