x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (850) 241 18 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ask@eagvs.com
help@eagvs.com

Cezayir Vize Başvuru, İstanbul

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services İstanbul şube sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfamızda size Cezayir vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmeleri yapacağız. Vize başvuru işlemlerinizi bizimle daha hızlı ve doğru olarak gerçekleştirebilirsiniz. Uzman vize danışmanımız ile birlikte vize başvuru sürecinizi sorunsuz atlatmak istiyorsanız +90 (850) 241 18 72 numaralı telefonumuzu arayarak hemen yetkili kişiyle iletişime geçebilirsiniz. Bize ulaşmak için mail yolunu tercih ediyorsanız İstanbul şubemiz için geçerli mail adresleri şunlar; ask@eagvs.com, help@eagvs.com

Cezayir İçin Vize Almak Gerekli midir? – İstanbul

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne Türkiye’den bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız vize sahibi olmanız gerekmektedir. Kapı vize uygulaması Cezayir’de yapılmamaktadır. Cezayir’e ticari, turistik, iş ya da aile ziyareti amacıyla seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi ziyaretçilerimize vize zorunludur. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız seyahatiniz 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz Cezayir’e gidebilirsiniz.

Cezayir Vize Türleri Nelerdir? – İstanbul

Cezayir’e seyahat için vize başvurusunda bulunurken bir vize türü belirtmeniz gerekir. Bu vize türünü yapacağınız seyahat amacına göre belirlersiniz. Vize danışmanımız ile görüştüyseniz o size zaten bu konuda yardımcı olacaktır. Cezayir için verilen belli başlı vize türleri şunlardır:

Vize başvuru talebiniz kısa süreli ise sizden istenen belgeler genel vize başvurusu sırasında istenen belgelerle aynıdır. Vize türüne göre bu belgeler arasında değişme olabilir. Konsolosluğun sizden teslim etmenizi istediği belgeleri EAGVS uzman vize danışmanı ile birlikte güvenli, hatasız ve eksiksiz bir şekilde hazırlayabilirsiniz.  Vize danışmanınız bu hazırlamış olduğunuz evrakları düzenleyerek bir vize başvuru dosyası oluşturur ve bu başvuru dosyasını değerlendirilmeye alınması için konsolosluk vize merkezine ulaştırır.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – İstanbul

Cezayir vize başvurusu için doldurulması zorunlu olan en gerekli belge Cezayir vize başvuru formudur. Cezayir başvuru formu, sizin Cezayir İstanbul konsolosluğundan vize başvuru talebinde bulunduğunuzu gösteren resmi bir evraktır. Bu form Türkçe ya da İngilizce olacak şekilde doldurulabilir.


Bu başvuru formu ile birlikte kimlik bilgilerinizi, aile bilgilerinizi, seyahat türünüzü, seyahat edeceğiniz zaman aralığı gibi kişisel bilgilerinizi konsolosluğa bildirmiş olursunuz. Anlaşılacağı üzere Cezayir vize başvuru formunun tamamiyle doğru, geçerli bilgiler ile doldurulmuş olması gerekir. Bu form ile vermiş olduğunuz bilgiler hiçbir şekilde gerçekle ters düşmemelidir. Cezayir konsolosluğu sizi vermiş olduğunuz bu belgelere göre değerlendirmeye alacaktır. Eğer verilen bu kişisel bilgiler gerçeği yansıtmıyorsa, birbirleri arasında tutarsızlıklar gözlemleniyorsa konsolosluk vize başvuru talebinizi reddedebilir.

Vize başvuru formunu doldurmakta zorluk çekiyorsanız vize danışmanımızdan destek alabilirsiniz. Deneyimli bir vize danışmanı ile eksiksiz bir başvuru formuna sahip olacaksınız. Hatalı hazırlanmış evraklar ile yapacağınız vize başvuru talebinin reddedilmesi büyük bir olasılıktır. Kimlik bilgileriniz, pasaportunuzun geçerliliği, seyahat edeceğiniz tarihler, konaklama bilgileri gibi önemli bilgilerin bulunduğu belgeleri büyük bir titizlikle hazırlamanız gerekir. Vize başvurunuzun reddedilmesi seyahat planlarınızın aksamasına tamamen iptal olmasına sebep olabilir. Vize başvuru işleminde her adımı doğru gerçekleştirebilmek ve vize sicilinizin herhangi bir durumdan olumsuz etkilenmemesi için profesyonel vize danışmanlarından destek almanızı tavsiye ederiz.

Aşağıda verilmiş olan linkten Cezayir vize başvuru formuna sahip olabilirsiniz. İsterseniz bu başvuru formunu bilgisayarınıza indirip vize başvurusu öncesinde ön bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer Euroasia GVS’yi arayarak çoktan bir vize danışmanı ile iletişime geçtiyseniz şubemize gelerek vize danışmanınızla birlikte vize başvuru formunuzu doldurabilirsiniz.

Cezayir Vize Başvuru Formu için Buraya tıklayabilirsiniz. 

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar – İstanbul

Öncelikle her yurt dışı seyahatinde gerekli olduğu gibi Cezayir’e seyahat edebilmek için de pasaport sahibi olmanız gerekir. Pasaportunuzun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması, güncelliği, hasar görmemiş olması ve pasaportunuzdaki fotoğrafın biyometrik olması dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Aksi takdirde seyahatinize başlayamadan bir sorunla karşılaşmanız çok olağandır.

Cezayir’e vize başvuru talebinde bulunduğunuz zaman sizden istenen evraklar sizin belirtmiş olduğunuz vize türüne göre değişmektedir. Kişisel kimlik bilgileri, pasaport bilgileri gibi önemli belgeler her vize başvurusunda istenmektedir. Cezayir seyahatinizi turistik ya da ticari bir amaçla yapıyorsanız, seyahatinizin süresine göre sizden farklı belgeler talep edilebilir.

Cezayir Vize Ücreti Nedir? - İstanbul

Konsolosluğa ödenen vize harcı ve aracı firmalara verilen ücretlerin tamamı Cezayir vize ücretini oluşturmaktadır. Cezayir vize başvurusunda ne zaman bulunduğunuz, seyahat amacınız, seyahat edeceğiniz süre ya da ülkeye tekli, çoklu giriş yapmanıza bağlı olarak vize ücreti değişlik gösterir. Vize başvurusu için size koordinasyon hizmeti veren yetkili kurumlar, vize randevunuzun ayarlaması, vize başvuru formunuzu doldurması, evraklarınızı konsolosluğa ulaştırması ve devamında bunun takibini yapması gibi işlemler için sizden ücret talebinde bulunabilirler.Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin 2023 yılı vize ücretini öğrenmek için +90 (850) 241 18 72 numarasını arayarak Euroasia GVS İstanbul şubesine ulaşabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? - İstanbul

Cezayir vize başvurunuz için hazırlamış olduğunuz evraklar bizim tarafımızdan konsolosluğa iletilir. Konsolosluk vize başvuru talebinizi değerlendirmeye alır. Değerlendirme tahminen 4-10 gün süre sonunda sonuçlanır. Tahminen dememizin sebebi konsoloslukta dönemsel olarak yoğunluklar yaşanabilmekte ve bu yoğunluklar değerlendirme süresinin uzamasına sebep olabilmektedir. Konsolosluğun sizden isteyeceği bir ek evrak da değerlendirme sürecini uzatabilir. Cezayir’e 3 ay öncesinden vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Beklenmedik bir şekilde yaşanabilecek bir terslik durumunda seyahatinizin olumsuz etkilenmemesi için olabildiğince erken tarihte vize başvurusunda bulunmanız sizin için en iyisi olacaktır.

Cezayir Vize Reddi - İstanbul

Cezayir Konsolosluğu vize başvurunuzu tümüyle değerlendirdikten sonra başvurunuzu yetersiz bulursa reddedebilir. Eğer vizenize red çıktıysa konsolosluk evraklarınızı size iade eder. Aslında bunu vize reddi olarak tanımlamak yerine iade dersek daha doğru olacaktır. Çünkü başvuru yaparken vermiş olduğunuz vize ücreti yanmaz. Eğer bir kez daha Cezayir vize başvuru talebinde bulunursanız, başvuru talebiniz bu red yüzünden olumsuz etkilenmez. Cezayir vize reddinde size iade edilmiş olan belgelerden, vize başvuru formunuzun üzerine bir not bırakılır. Bu not Fransızca olarak size neden vizenizin reddedildiğini açıklar. Bir sonraki Cezayir vize başvuru talebinizde bu notta yazan sebebi dikkate alarak, daha önceden hatalı ya eksik yapmış olduğunuz bir işlem varsa bunların değiştirilip baştan vize başvurusunda bulunmanızı öneririz.

Değerli ziyaretçimiz, sizlere Cezayir vizesine İstanbul’dan nasıl ulaşabileceğiniz hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. +90 (850) 241 18 72 telefon numaramızla Euroasia Global Visa Services İstanbul şubemizi arayarak bir profesyonelle birlikte vize başvuru işleminizi stressiz bir şekilde halledebilirsiniz. help@eagvs.com ve ask@eagvs.com mail adreslerimize e-posta yollayarak yetkili kişi ile görüşebilirsiniz.

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';