x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 27

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Cezayir Vize Başvuru, Ankara

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Ankara şubesine hoş geldiniz. Bu sayfayı Ankara ve çevre illerde ikamet edip Cezayir vize başvurusunda bulunmak isteyen ziyaretçilerimiz için hazırladık. Cezayir vize türleri ve vize başvuru sürecinde tüm yapılması gerekenleri size bu sayfada aktarmış olacağız. Uzman vize danışmanlarımızdan daha detaylı bilgi almak istiyorsanız +90 (312) 963 05 27 numaramızla EAGVS Ankara şubemizle irtibata geçebilirsiniz ya da ankara@eagvs.com mail adresimize mail atarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Cezayir İçin Vize Almak Gerekli Midir? – Ankara

Cezayir ülkesine bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız bunun öncesinde vize almanız şarttır. Cezayir’de kapıda vize alım uygulaması yapılmamaktadır. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne turistik, aile ziyareti, ticari ya da çalışma amacı ile gitmek isteyen Umuma Mahsus pasaport yani Bordo pasaport sahibi vatandaşlar için vize alımı zorunludur. Cezayir Konsolosluğu Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 90 günü aşmamak şartıyla için vizeyi muaf kılmıştır.

Cezayir Vize Türleri Nelerdir? - Ankara

Cezayir’e yapacağınız seyahatin amacına uygun olacak şekilde, vize başvurusunda bulunurken vize türünü yetkililere bildirmeniz gerekir. Cezayir için vize türleri şu şekilde kategorilere ayrılmaktadır:

Eğer seyahat sebebinizi yukarıda verilen türlere göre ayırt edemiyorsanız vize danışmanımızla iletişime geçerek ondan bu konuda yardım alabilirsiniz.
Kısa zamanlı vize taleplerinde istenilen evraklar genellikle ortaktır fakat vize türüne göre bu evraklar farklılık gösterebilir. Konsolosluğun sizden talep ettiği evrakları eksiksiz ve doğruluğundan emin olarak hazır etmeniz gerekir. Hazırladığınız evraklar vize başvuru dosyası halinde düzenlenip değerlendirilmek üzere konsolosluk vize merkezine ulaştırılır.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Ankara

Cezayir vize başvuru işlemindeki ilk temel adım vize başvuru formudur. Cezayir vize başvuru formu, vize başvurusunda bulunduğunuzda sizden istenilen en önemli evraklardan biridir. Cezayir konsolosluğundan vize başvuru talebinde bulunduğunuzu gösteren resmi bir evraktır. Bu form Türkçe ya da İngilizce doldurulabilir.

Konsolosluk bu başvuru formu ile birlikte sizden tüm kişisel kimlik bilgileriniz, aile bilgileriniz, Cezayir ziyaret amacınız ve ziyaret edeceğiniz tarihler hakkında bilgi almak istemektedir. Bu yüzden bu formu tamamen doğru ve güncel bilgiler ile doldurmanız vize başvuru süreciniz için çok önemlidir. Cezayir Konsolosluğu, vermiş olduğunuz bilgiler ile birlikte başvurunuzu değerlendirerek bir sonuca varır.
Vize başvuru formunda göstermiş olduğunuz tüm bilgiler, diğer teslim edilen başvuru evraklarındaki bilgiler ile hiçbir şekilde çelişmemelidir. Eğer evraklar arasında bir uyumsuzluk görülürse, eksik ya da hatalı evraklar ile vize başvurusunda bulunursanız vize başvurunuzun reddedilmesi çok yüksek bir ihtimaldir. Ayarlamış olduğunuz belgelerdeki kimlik bilgileriniz, uçak biletiniz, ziyaretinizin gidiş geliş tarihleri ve konakladığınız yer gibi bilgileri teslim ederken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Reddedilen bir başvuru sonucunda seyahatiniz gecikebilir hatta tamamen iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. Üstelik vize sicilinizin de olumsuz etkilenebileceğini unutmayınız.


Aşağıda size vermiş olduğumuz link ile birlikte Cezayir vize başvuru formunu kendi bilgisayarınıza indirerek vize başvuru öncesinde ön bilgiye ulaşabilirsiniz. EAGVS Ankara şubesi vize danışmanları ile iletişime geçtiyseniz şubemize gelip vize danışmanımızla birlikte vize başvuru formunuzu doldurabilirsiniz.
Cezayir Vize Başvuru Formu Buradan Ulaşabilirsiniz.

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar – Ankara

Cezayir vize başvurusunda bulunabilmeniz için öncelikle pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Pasaportunuz son 10 sene içerisinde alınmış, güncel ve biyometrik bir fotoğrafa sahip olmalıdır. Yıpranmış ya da hasar görmüş bir pasaport size sorun çıkartabilir.

Cezayir vize başvuru talebinde bulunurken istenilen evraklar vize türlerine göre değişmektedir. Kimlik bilgileri ve pasaport her vize başvurusunda istenilen ortak evraklardır. Cezayir seyahatinizin turistik ya da ticari bir amacı var ise sizden daha farklı belgeler temin etmeniz istenebilmektedir.

Cezayir Vize Ücreti Nedir? - Ankara

Cezayir vize ücreti, konsolosluğa ödenen vize harcı ve vize danışmanlık firmaları gibi aracı kurumlara verilen ücretle oluşmaktadır. Cezayir vize ücreti ne zaman talep ettiğinize, vize türüne ve seyahat sürenize göre değişmektedir. Seyahatinizi tek girişli ya da çok girişli yapmanıza göre de vize ücreti değişime uğrar. Yetkili kurumlar, Cezayir vize başvuru formunun doldurulması, vize randevunuzun ayarlanması, gerekli evraklar hakkında bilgilendirmesi, sizin adınıza vize başvuru işlemini gerçekleştirmesi, vize başvuru dosyanızı konsolosluğa ulaştırarak takibinin yapılması gibi sizlere vermiş olduğu koordinasyon hizmeti için ücret talep edebilmektedirler.

2023 yılı Cezayir vize ücretini öğrenmek için +90 (312) 963 05 27 numarasını tuşlayarak Euroasia GVS Ankara şubesini arayabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Ankara

Cezayir vize başvurusu için evraklarınızı konsolosluğa ilettikten sonra vize başvuru talebiniz değerlendirilmeye alınır. Bu değerlendirme yaklaşık olarak 4-10 günlük bir süre sonunda sonuçlanmaktadır. Konsoloslukta yaşanabilecek herhangi bir yoğunluğa göre bu süre değişebilir.  Konsolosluğun sizden ek evrak istemesi durumunda vize başvuru değerlendirilmesi uzayabilir. Cezayir vizesine 3 ay önceden başvuruda bulunabilirsiniz. Birden yaşanabilecek aksaklıkların seyahat planınızı bozmamak için olabildiğinde erken tarihte vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Cezayir Vize Reddi - Ankara

Cezayir Konsolosluğu vize başvurunuzu kriterlere göre değerlendirdikten sonra yetersiz bularak reddedebilir. Vize reddi yaşandığında konsolosluk evraklarınızı size iade edecektir. Aslında bu bir vize reddi olarak adlandırılmaz, sadece bir iadedir. Diğer dünya ülkelerinde olduğu gibi vize ücretiniz yanmaz veya bundan sonraki Cezayir vize başvurunuzu olumsuz şekilde etkilemesi söz konusu değildir. Cezayir vize reddinde iade edilen evrakların üzerine Fransızca olarak neden iade edildiğini, neyin yetersiz olduğu konusunda size bir not bırakılacaktır. Tekrar bir vize başvurusunda bulunursanız Konsolosluğun vize başvuru talebinizi neden reddettiğini dikkate alarak, yanlış ya da eksik yapılmış şeylerin düzeltildiğinden emin olarak başvuru sağlamanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfamızda sizlere Cezayir vizesi hakkında detaylı bilgiler vermeyi amaçladık. Daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için EAGVS Ankara şubemize +90 (312) 963 05 27 numaralı telefonumuzdan veya ankara@eagvs.com  adresinden e-posta yoluyla ulaşabilir, uzman vize danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';