x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Telefon/Faks

+90 (850) 241 18 72

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Cezayir Vize Başvuru, Balıkesir

Değerli ziyaretçi, vize işlemlerinizi sorunsuz ve güvenilir bir şekilde halledebilmeniz için Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi olarak size hizmet vermekteyiz. Bu yazımızda Balıkesir şubemizden nasıl vize başvurusunda bulunacağınızı, vize türlerini, vize başvuru işleminizde nelere ihtiyaç duyacağınızı sizlere aktaracağız. Bu konuda deneyim sahibi vize danışmanlarımızdan detaylı bilgi talep ediyorsanız +90 (850) 241 18 72 telefon numaramızdan Balıkesir şubemize ulaşabilirsiniz. Bizimle mail yolu ile görüşmek istiyorsanız balikesir@eagvs.com adresimize e-posta yollabilirsiniz.

Cezayir İçin Vize Almak Gerekli midir? – Balıkesir

Her Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen ziyaretçimiz, yapacağı seyahatten önce vize almak zorundadır. Cezayir’de kapı vize uygulaması yapılmaz. Bu ülkeye aile ziyareti, ticari, turistik ya da iş amaçlı gitmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip ziyaretçilerimiz vize zorunlu kılınmıştır. Eğer Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz 90 gün azami sınırı aşmamak şartıyla Cezayir’e vizesiz seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Cezayir Vize Türleri Nelerdir? – Balıkesir

Cezayir’e yapmakta bulunduğunuz seyahate uygun vize türünüzü vize başvurusu sırasında belirlemeniz gerekir. Bunu işlemi yapmakta zorlanıyorsanız yetkililerimizden destek alabilirsiniz. Cezayir için vize türleri şu şekilde verilmektedir:

Kısa süreli vize başvuru taleplerinde sizden istenen belgeler genellikle aynıdır. Vize türüne göre bu evraklar değişebilir. Konsolosluğun sizden istemiş olduğu bu belgeleri vize danışmanımızla birlikte hatasız, hızlı ve doğru bir şekilde hazır edebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu evraklar bizim tarafımızdan vize başvuru dosyası halini aldıktan sonra düzenlenip değerlendirilmeye alınmak için konsolosluk vize merkezine gönderilir.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Balıkesir

Cezayir vize başvurusunda bulunurken yapılması gereken ilk şey vize başvuru formunu doldurmaktır. Cezayir vize başvuru formu, Cezayir konsolosluğundan vize başvuru talebi istediğinizi gösteren resmi bir belgedir. Bu form isteğinize bağlı Türkçe ya da İngilizce doldurulabilir. 

Bu başvuru formunda kimlik bilgileri, aile bilgileriniz, seyahat amacınız, seyahat edeceğiniz süre hakkında konsolosluğa kişisel bilgilerinizi vermiş olursunuz. Bu sebeple vize başvuru formunun tamamen doğru ve güncelliği yansıtan bilgiler ile doldurulmuş olması çok önemlidir. Bu formda verdiğiniz bilgiler ile diğer evraklardaki bilgileriniz arasında bir çelişki olmamalıdır. Cezayir İstanbul konsolosluğu vermiş olduğunuz bilgilere göre sizi değerlendirmeye alır. Eğer vermiş olduğunuz kişisel bilgileri tutarsız bulunursa, konsolosluk vize başvuru talebinizi reddedebilir.


Uzman vize danışmanlarımız ile birlikte vize başvuru formunuzu doldurabilirsiniz. Onların deneyimiyle eksiksiz bir vize başvuru formuna sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Eksik ya da hatalı evraklar ile yapılan bir vize başvurusunda vize başvurunuzun red alması çok olasıdır. Kimlik bilgileri, Cezayir seyahatinize dair gidiş geliş tarihleri, konakladığınız yer, uçak biletleriniz gibi teslim edeceğiniz belgeleri büyük bir özenle hazırlamanız çok önemlidir. Reddedilen bir vize başvurusu size çok zaman kaybettirebilir, tüm planlarınızı bozabilir. Reddedilmiş bir vize, vize sicilinizi de olumsuz etkileyebilir.
Aşağıda size verilen linke bakarak Cezayir vize başvuru formuna ulaşabilirsiniz. İsterseniz bu formu kendi bilgisayarınıza indirerek vize başvuru öncesinde sizden hangi bilgilerin talep edildiğini öğrenebilirsiniz. Euroasia GVS vize yetkilileri ile görüştüyseniz şubemize gelerek danışmanınızla birlikte vize başvuru formunuzu doldurabilirsiniz.
Cezayir Vize Başvuru Formu Buradan Ulaşabilirsiniz.

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar – Balıkesir

Türkiye’den Cezayir’e seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız bir pasaport sahibi olmanız gerekir. Pasaportunuzun güncelliğinden, son 10 sene içinde alınmış olduğundan ve pasaportunuzda biyometrik bir vesikalığınızın olduğundan emin olmalısınız. Hasar görmüş bir pasaport Türkiye’den çıkarken ya da Cezayir’e girişiniz sırasında size sorun çıkartabilir.
Cezayir vize başvurusunda bulunduğunuzda sizden istenen evraklar seyahat amacınıza uygun belirlediğiniz, vize türlerine göre değişir. Kişisel kimlik bilgileriniz ve pasaport bilgileriniz her vize başvurusunda istenen evraklardır. Cezayir ziyaretinizin turistik ya da ticari bir amacı varsa kısa ya da uzun süreli olmasına bağlı sizden farklı belgeler ayarlamanız istenebilir.

Yukarıda bahsedildiği gibi Cezayir vize başvuru formunu hatırlatmakta fayda var. Cezayir vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması için dikkatli olmanız gerekmektedir.

Cezayir Vize Ücreti Nedir? - Balıkesir

Konsolosluğa ödenen vize harcı ve vize danışmanlık acenteleri gibi kurumlara verilen ücretlerin toplamı Cezayir vize ücretini oluşturmaktadır. Cezayir vize başvuru talebinizi ne zaman oluşturduğunuza, vize türünüze, seyahat edeceğiniz süreye göre Cezayir vize ücreti değişmektedir. Seyahatinizin tek seferlik girişli ya da çoklu giriş olmasına göre vize ücreti değişiklik gösterir. Vize başvurusu için danışmanlık veren yetkili kurumlar, vize randevunuzun ayarlanması, vize başvuru formunun doldurulması, vize başvuru işlemini sizin adınıza gerçekleştirmesi, gerekli evrakların temini ve evrakları konsolosluğa ulaştırarak takip edilmesi gibi sizlere vermiş olduğu koordinasyon hizmeti için ücret talep edebilirler.
2023 yılı Cezayir vize ücretini öğrenmek için +90 (850) 241 18 72 numarasını tuşlayarak Euroasia GVS Balıkesir şubesini arayabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Balıkesir

Cezayir vize başvurunuz için hazırlamış olduğunuz evrakları konsolosluğa ilettikten sonra, konsolosluk tarafından vize başvuru talebiniz değerlendirilmeye alınır. Değerlendirme yaklaşık olarak 4-10 günlük bir süre zarfında sonuçlanır. Konsoloslukta dönemsel yaşanabilecek bir yoğunluk durumuna göre bu süre uzayabilir. Konsolosluğun sizden isteyebileceği herhangi bir ek evrak da bu vize başvuru değerlendirilmesini uzatabilir. Cezayir vizesine 3 ay öncesinden başvuru sağlayabilirsiniz. Ansızın yaşanabilecek bir aksaklık ile seyahat planınızın bozulmaması için ne kadar erken tarihte vize başvurusunda bulunursanız sizin için o kadar iyi olacaktır.

Cezayir Vize Reddi - Balıkesir

Cezayir Konsolosluğu vize başvurunuzu tüm kriterleriyle değerlendirdikten sonra eğer başvurunuzu yetersiz bulursa reddedebilir. Eğer vizeniz reddedilirse konsolosluk size evraklarınızı iade eder. Aslında bu bir vize reddi olarak tanımlanmamalıdır, sadece bir iade yaşanır. Başvuru sırasında vermiş olduğunuz vize ücreti yanmaz ve bir sonraki Cezayir vize başvurunuzu olumsuz etkilemez. Cezayir vize reddinde size iade edilmiş olan evrakların arasına Fransızca neden iade edildiğine dair bilgi içeren bir not bırakılır. Eğer bir kez daha Cezayir vize başvuru talebinde bulunmak isterseniz, konsolosluğun vize başvuru talebinizi neden reddettiğini göz önünde bulundurarak, hatalı ya da eksik yapılmış işlemleri düzeltip yeni bir vize başvuru talebi oluşturmanızı tavsiye ederiz.


Değerli ziyaretçimiz, bu yazımızda sizlere Cezayir vizesine Balıkesir’den nasıl ulaşabileceğiniz hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için EAGVS Balıkesir şubemize +90 (850) 241 18 72 numaralı telefonumuzdan veya balikesir@eagvs.com adresine mail atarak ulaşabilir, profesyonel ekip arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';