x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (850) 241 18 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Cezayir Vize Başvuru, Antalya

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Antalya şube sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfamızda Antalya Akseki, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Gazipaşa, Aksu, Alanya, Kaş, İbradı, Finike, Gündoğmuş, Manavgat, Serik, Kepez, Korkuteli, Kumluca, Muratpaşa, Kemer, Konyaaltı ilçelerinde ve çevre illerde ikamet eden ziyaretçilerimizin Cezayir vize başvurusunda bulunurken hangi yolları izlemeleri gerektiğini anlatacağız. Uzman vize danışmanlarımızla birlikte vize başvuru talebinizi sorunsuz ve daha hızlı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Güncel ve detaylı bilgi için +90 (850) 241 18 72 numaraları telefonumuzla yetkili kişi ile görüşebilir antalya@eagvs.com adresimize mail atabilirsiniz. 

Cezayir İçin Vize Almak Gerekli midir? - Antalya

Cezayir’e bir seyahat gerçekleştirebilmek için Cezayir vizesine sahip olmanız gerekir. Kapıda vize alma işlemi Cezayir’de uygulanmamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi ziyaretçilerimiz ticari, turistik, çalışmak için ya da aile ziyareti amacıyla Cezayir’e seyahat etmek istiyorsa vize almak zorundadır.  Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi ziyaretçilerimiz 90 günü aşmamak koşuluyla Cezayir’e vizesiz seyahat yapabilirler. 

Cezayir Vize Türleri Nelerdir? – Antalya

Vize başvurusunda bulunurken seyahat amacınızı uygun olarak vize türü belirlersiniz. Bizi arayarak uzman vize danışmanımız ile iletişime geçtiyseniz vize türü belirlemeniz konusunda size yardım sağlayacaktır. Cezayir için verilmiş olan genel vize türleri:

Kısa süreli seyahat etmek için Cezayir vize başvuru talebinde bulunduysanız sizden istenecek belgeler genel belgeler olacaktır. Vize türlerine göre bu belgeler değişiklik gösterebilir. EAGVS profesyonel vize danışmanı ile birlikte konsolosluğa teslim etmeniz gereken belgeleri hatasız ve hızlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Vize danışmanınız bu ayarlanmış olan belgeleri düzenleyerek vize başvuru dosyası haline getirecektir. Daha sonra vize başvuru dosyanız değerlendirilmek üzere konsolosluk vize merkezine vize danışmanınız tarafından ulaştırılır. 

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Antalya

Cezayir vize başvurusunda doldurulması zorunlu olan en önemli belge Cezayir vize başvuru formudur. Bu belge Cezayir İstanbul Konsolosluğuna vize başvuru talebinde bulunduğunuzu gösteren ilk resmi evraktır. Formu İngilizce ya da Türkçe doldurma hakkınız vardır. Vize başvuru formu ile Cezayir Konsolosluğu’na kimlik bilgilerinizi, seyahat bilgilerinizi, aile bilgilerinizi ve tüm kişisel bilgileri beyan etmiş olursunuz. Bu yüzden vize başvuru formu kesinlikle eksiksiz ve hatasız doldurulmalıdır. Sizden istenen evrakların hepsine bakıldığında birbirleri arasında çelişki yaratan bilgiler bulunmamalıdır. Cezayir Konsolosluğu sizi teslim etmiş olduğunuz belgelere göre değerlendirecektir. Eğer bu bilgiler doğruları yansıtmıyorsa, birbirleri arasında tutarsızlıklar görülüyorsa konsolosluk vize başvuru talebinizi reddedebilir. 

Cezayir Vize başvuru formunu doldururken zorlanıyorsanız daha önce görüşmüş olduğunuz vize danışmanımızdan destek alabilirsiniz. Deneyim sahibi bir vize danışmanı ile vize başvuru sürecini atlatmak sizin stressiz, sorunsuz olmanız ve işinizin daha hızlı halledilmesi demektir. Hatalı hazırlanmış evraklar ile yapacağınız vize başvurusunun reddedilmesi beklenebilir bir durumdur. Konakladığınız yer, uçak biletleri, seyahat edeceğiniz tarihler gibi hazırlanırken dikkatli olunması gereken bilgileri bizlere ulaştırırken doğruluğundan emin olmanız gerekir. Vize başvuru talebinizin reddedilmesi seyahat planlarınızın aksamasına vize sicilinizin de olumsuz etkilenmesine sebep olabilir. Bu işlemi uzman vize danışmanınızla birlikte yapmanız her şeyi size daha kolaylaştıracaktır. 


Aşağıda verilmiş olan link ile Cezayir vize başvuru formunu görebilirsiniz. Bu vize başvuru formunu bilgisayarınıza indirip inceleyerek vize başvurusunda bulunmadan önce başvurunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.  Eğer Euroasia GVS’yi arayarak vize danışmanımızla görüşme yaptıysanız vize danışmanımız vize başvuru formunuzu doldurmada size yardımcı olacaktır.
Cezayir Vize Başvuru Formu Buradan ulaşabilirsiniz.

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar - Antalya


Yurt dışına seyahat gerçekleştirebilmeniz için pasaporta ihtiyacınız vardır. Bu pasaportun son 10 sene içerisinde alınmış olması, güncel halinizi yansıtan ve biyometrik fotoğraflı olması gerekmektedir. Pasaportunuzun eskimiş ya da yırtık olması size sınır kapılarında ya da konsolosluk görevlileri tarafından sorun çıkartabilir.  

Başvuru yaptığınız vize türüne göre konsolosluğun sizden talep edeceği evraklar farklılık gösterir.  Kimlik bilgileriniz, pasaport bilgileriniz gibi klasik bilgiler her vize başvurusunda istenen ortak belgelerdir. Ticari ya da turistik bir amaçla Cezayir seyahati yapıyorsanız seyahatinizin süresine bağlı olarak da sizden farklı belgeler talep edilebilir. 


Yukarıda da bahsedildiği üzere Cezayir başvuru formu vize başvuru sürecinde sizden talep edilen en önemli evraktır. Bu formun eksiksiz ve hatasız doldurulması vize başvuru değerlendirmeniz için çok önemlidir. 

Cezayir Vize Ücreti Nedir? - Antalya

Konsolosluğa ödeyeceğiniz vize harcı ile vize başvurunuzda size hizmet sağlayan kurumlara ödeyeceğiniz ücretin toplamı Cezayir vize ücretini oluşturmaktadır. Cezayir vize ücreti pek çok maddeden değişime uğrar. Vize ücreti; vize başvurunuzu hangi tarihte yapmış olduğunuz, seyahat amacınız, seyahat edeceğiniz süre, ülkeye tek seferlik mi çok kez mi giriş yapacağınız gibi maddelere bağlı olarak değişmektedir. Vize başvurusu talebinizde işlemleri sizin adınıza yapan, evraklarınızın konsolosluğa iletilmesini ve daha sonra da takibi sağlayan yetkili vize danışmanları size vermiş olduğu bu hizmet karşılığında ücret talep edebilirler. 

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin 2023 yılı güncel vize ücretini öğrenmek için +90 (850) 241 18 72 numarasını arayarak Euroasia GVS Antalya şubesine ulaşabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Antalya

Konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu evrakları ilk önce bize teslim edersiniz. Biz evraklarınızı kontrol edip eksikleri ayarladığımızda bu evrakları dosya haline getirdikten sonra Cezayir Konsolosluğu’na iletiliriz. Konsolosluk vize başvuru talebinizi değerlendirmeye alır. Bu değerlendirme 4 ile 10 gün içinde sonuçlanır. Konsolosluğun sizden ek evrak istemesi gibi durumlarda bu süre uzayabilir. Konsoloslukta yaşanabilecek geçici bir yoğunluk da değerlendirme sürenizi etkileyebilir. Cezayir’e 3 ay önceden başvuruda bulunma hakkınız vardır. Planlarınızın son dakika sorunlarla karşılaşıp bozulmaması için vize başvuru talebinizi önceden oluşturmanız sizin yararınıza olacaktır. 

Cezayir Vize Reddi - Antalya

Cezayir Vize başvurunuz konsolosluk tarafından değerlendirildikten sonra başvurunuzda hatalı yerler ya da kriterlerinizde yetersizlik bulunursa, Cezayir Konsolosluğu vize başvuru talebinizi reddedebilir. Vizeniz reddedildiğinde konsolosluk size daha önce teslim etmiş olduğunuz evrakları iade eder. Bu yaşanan olaya vize reddi demekten çok iade işlemi diyebiliriz çünkü bu işlem sonucunda sizin vize ücretiniz yanmaz. Daha sonra yapmak istediğiniz Cezayir vize başvuru bu red yüzünden olumsuz etkilenmez. Size iade edilmiş olan belgelerden vize başvuru formunuzun üzerinde Fransızca neden reddedildiğinizi anlatan bir not bırakılır. Tekrar bir Cezayir vize başvurusunda bulunmak istediğinizde bu notu dikkate alarak nerede hata yaptığınızı görüp buna göre yeni bir vize başvuru talebinde bulunabilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, bu yazımızda Antalya’dan nasıl Cezayir vize başvurusunda bulunacağınızı size detaylarıyla anlatmayı amaçladık. Euroasia Global Visa Services Antalya şubemize +90 (850) 241 18 72 telefon numarasıyla arayarak ya da antalya@eagvs.com adresimize mail atarak uzman vize danışmanı ile görüşebilir vize başvurunuzu ona yaptırabilirsiniz.

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES