x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Cezayir Ankara Büyükelçiliği

Cezayir Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres: Şehit Ersan Cad. No: 42, 06680 Çankaya, Ankara

Posta Adresi:   PK 06680 Çankaya - ANKARA

Telefon:   0 312 468 77 19 - 428 80 37

Fax :  0 312 468 75 93

Büyükelçilik e-posta:   cezayirbe@algerianembassy.com.tr

Konsolosluk e-posta:   svconsulaire@algerianembassy.com.tr

Vize Hizmetleri e-posta:  visas@algerianembassy.com.tr

Cezayir Ankara Büyükelçiliği  Çalışma Saatleri

Ankara Büyükelçiliği Pazartesi - Perşembe: 09.00-12.00 / 13.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermekte olup, Cuma günleri 09.00-12.00 / 13:16.00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Cezayir Ankara Büyükelçiliği konsolosluk vize hizmetleri sevisi; Pazartesi-Cuma arası 10.00-12.00- 16.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Uyarı (!) Büyükelçiliğe herhangi bir işlem yapabilmek için giderken yanınızda sizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın bulunmasına dikkat ediniz.

Cezayir Ankara Büyükelçiliğinin  Görevleri

Türkiye ve Cezayir hükümetleri arasında kurulan siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin yürütülmesi ve geliştirilmesi Cezayir Ankara Büyükelçiliğinin temel görevleri arasındadır. Büyükelçilik Cezayir vatandaşlarının Türkiye’ye olan ilgisini de desteklerken, aynı zamanda Türkiye’deki sivil toplum ve yerel-ulusal basın ile diyalog içinde bulunarak, iki ülke arasında kültürel ilişkilerin geliştirilmesine de gayret etmektedir.

Türkiye’de ikamet eden Cezayir vatandaşları doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda yapılması gereken resmi işlemlerini Cezayir Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu nezdinde yapmaktadırlar. Türkiye’de yaşayan Cezayir vatandaşlarının kimlik belgelerinin, pasaportlarının yenilenmesi, noter işlemlerinin yapılması veya acil yardım gerektiren herhangi bir konuda başvuracakları yetkili mecra Cezayir büyükelçiliğidir.

Büyükelçilik Cezayir vizesi talep eden kişilerin başvurularını kabul ederek karara bağlar. Bu konuda karar verme yetkisi sadece Cezayir Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğuna aittir.

Cezayir de faaliyet gösteren Türk şirketleri, Cezayir’e götürecekleri evraklarını, faturalarını veya şirket belgelerini, Türkiye'deki Cezayir konsolosluklarından onaylatmakta ve tasdik ettirmektedirler.

Cezayir Ankara Büyükelçiliği  Görev Bölgesi

Cezayir Ankara Büyükelçiliğine, Ankara ve çevre illerinde ikamet eden kişiler vize başvurularını yapabilirler. Türkiye’de oturum izni olan yabancı ülke vatandaşları da Cezayir Ankara Büyükelçiliğinin konsolosluk vize servisinden hizmet alabilirler. Azerbaycan’da Cezayir konsolosluğu bulunmadığı için Azerbaycan vatandaşları Cezayir vize başvurularını Ankara yâda İstanbul konsolosluğu üzerinden yapabilirler.

Cezayir Ankara Büyükelçiliği  Vize Başvuru Formu

Türkçe veya İngilizce olarak doldurabileceğiniz vize başvuru formu iki nüsha olarak hazırlanmalı ve her iki nüshası da ıslak imza ile imzalanmalıdır. Başvuru formu ile sizden şahsi kimlik bilgileriniz, aile bilgileriniz ve seyahatiniz ile ilgili diğer bilgilerinizin beyan edilmesi istenmektedir. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile tam olarak doldurmalısınız.

Formu doldururken beyan etmiş olduğunuz bilgilerin diğer başvuru evraklarındaki bilgiler ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Evraklardaki bilgiler arasında oluşabilecek uyumsuzlukların başvurunuzun red edilmesine yol açabileceğini unutmamalısınız.

Cezayir  vize başvuru formu için tıklayınız.

Turistik vize dilekçe örneği için tıklayınız.

Ticari vize dilekçe örneği için tıklayınız.

İstanbul Ankara Büyükelçiliği  Vize Çıkış Süresi

Cezayir vizesi için evrakların konsolosluğa teslim edildikten sonra vize talebinizin değerlendirilerek sonuçlanması yaklaşık 4-10 günlük bir zamanı bulmaktadır. Bu süre kesin olmayıp öngörülen bir süredir. Resmi ve dini bayramlar öncesi konsoloslukta oluşabilecek yoğunluklar bu süreyi etkileyebilmektedir. Ayrıca konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması da süreyi etkileyen unsurlardandır.

Cezayir vizeleri ileri bir tarihten başlatılamamakta, konsolosluğun verdiği tarihten itibaren geçerliliği başlamaktadır. Seyahat tarihinizle bağlantılı olarak mümkün olan en erken tarihte vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Cezayir Ankara Büyükelçiliği  Vize Ücreti

Konsolosluğa ödenen vize harcı ile aracı kurumların veya acentelerin sunmuş oldukları hizmet bedeli, Cezayir vize ücretini oluşmaktadır.

Cezayir vize ücreti, seyahatiniz öncesi talep edeceğiniz vize türüne ve süresine göre değişebilmektedir. Ayrıca istenen vizenin tek girişli mi yoksa çok girişlimi olduğu da vize ücretini etkileyen unsurlardandır.

Yetkili kurumlar veya acenteler koordinasyon hizmeti olarak sizlere sunduğu (vize başvuru formunun doldurulması, vize randevunuzun alınması ve seyahat sağlık poliçenizin düzenlenmesi gibi) hizmetler için ücret talep edebilmektedirler. Tüm evrakların vize başvuru dosyası halinde konsolosluğa teslim edilmesi ve takibinin yapılması, vize ücretine dahil edilen hizmetler içerisindedir

Cezayir Ankara Büyükelçiliğine  Nasıl Gidilir?

 

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';