x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Telefon/Faks

+90 (850) 241 18 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Cezayir Vize Başvuru - Adana

Cezayir vize işlemleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştığımız Euroasia Global Visa Services Adana şube sayfasına hoş geldiniz. Vize hakkında bilgilendirici yazımızın ilerleyen kısımlarında “Cezayir’e seyahat etmek için vize gerekli midir? Cezayir vize başvurusu nasıl gerçekleştirilir?” gibi sorulara cevap bulabilirsiniz. Ayrıca her biri vize uzmanı olan temsilcilerimizden birebir bilgi almak için bizlerle +90 (850) 241 18 72 telefon numarasıyla ulaşabilir, adana@eagvs.com adresinden e-posta gönderebilir veya bizzat şubemize gelerek yetkililerimizle yüz yüze görüşebilirsiniz.

Cezayir İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Adana

Cezayir, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Vize talebi pasaport türünüze göre değişiklik göstermektedir. Cezayir vizenizi Türkiye’den çıkış gerçekleştirmeden önce almanız gerekmektedir çünkü Cezayir’de kapıda vize uygulaması yapılmamaktadır. Vize muafiyeti konusunda bazı istisnalar bulunmaktadır. Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahiplerinin bütün ziyaretleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik(Siyah/Kırmızı), Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günden kısa süreli Cezayir ziyaretlerinde vize almak zorunda değildir.

Cezayir Vize Türleri Nelerdir? – Adana

Cezayir Vize başvurusu gerçekleştirmeden önceki yapmanız gereken ilk işlem seyahat amacınıza uygun düşen vize türünü belirlemektir. Seyahat amacınızın hangi vize türüne uygun olduğunu belirleyemiyorsanız iletişim bilgilerimizi kullanarak bizlere ulaşabilir, yetkililerimizden yardım alabilirsiniz. Cezayir vize çeşitlerine ve gerekli belgelere aşağıda bulunan bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Kısa süreli Cezayir vize başvuruları için gerekli olan belgeler çoğunlukla benzer evraklardır. Fakat başvuru evraklarınız belirlenen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Konsolosluk tarafından sizden sunmanızı istenen belgeleri EAGVS Adana şubemizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak vize başvuru evraklarını düzenleme esnasında yardım gereksiniminiz olduğunu düşünüyorsanız vize başvuruları ve diğer vize işlemleri hakkında uzman olan temsilcilerimizden yardım alabilirsiniz. Vize başvurusu gerçekleştirirken konsolosluğun sizlerden talep ettiği belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde düzenlemek vize onayı almanın en önemli etkenlerinden biridir. Bu yüzden başvuru yapmadan önce bir profesyonelden yardım almak vize alma işlemlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? –  Adana

Cezayir vize başvurusu gerçekleştirmeden önce ilk olarak Cezayir vize başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formu tercihinize göre İngilizce veya Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Vize başvuru formunda vereceğiniz bilgiler, aile bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, vize amacınız gibi bilgiler olacaktır. Bu bilgiler vize memuruna başvuru sahibi hakkında bilgi sağlamaktadır bu nedenle doğru ve eksiksiz bir şekilde beyan edilmelidir. Bilgilerinizin doğru bir biçimde iletilmesi vize onayı almanızın ilk adımlarından biridir. Başvuru formunda sunulan bilgilerin beyan edilen evraklarla çelişkili olmaması gereklidir. Aksi halde vize reddi ile karşılaşma riskiniz artacaktır. Verdiğiniz bilgilerin yanlış olduğu tespit edildiği takdirde vize sonucunuz olumsuz olacaktır. Tüm bu ayrıntılar göz önünde bulundurulduğunda vize başvuruları esnasında profesyonel destek hizmetimizden yararlanmak hızlı ve sorunsuz bir vize sürecinin yolunu açacaktır.

Cezayir vize başvuru formunu doldururken sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız bu noktada bizlere ulaşıp yetkililerimizden yardım alabilir ve başvuru formunu hızlı bir şekilde doldura bilirsiniz.

Yapacağınız vize başvuruları esnasında beyan edeceğiniz başvuru belgelerinin yanlış ya da eksik bir biçimde düzenlenmesi vize başvuru sonuçlarınızın olumsuz olmasına yol açabilir. Konsolosluk tarafından talep edilen belgeleri düzgün bir şekilde doldurmak vize onayı almanıza oldukça fazla katkı sağlayacaktır. Bu işlemleri kolay bir şekilde halletmek için Euroasia Global Visa Services Adana şubemizle iletişime geçebilir vize konusunda her biri uzman olan temsilcilerimizden işlemleriniz esnasında profesyonel yardım alabilirsiniz.

Cezayir vize başvuru formunu isterseniz şahsen doldurabilir, isterseniz de temsilcilerimizden yardım alarak bu belgeyi düzenleyebilir ve başvurunuzu başlatabilirsiniz. Cezayir vize başvuru formuna ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Cezayir Vize Başvuru Formu Buradan Ulaşabilirsiniz.

Cezayir vize başvuru işlemlerinizi Euroasia GVS Adana şubemiz aracılığıyla gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey konsolosluk tarafından talep edilen belgeleri düzenleyip şubemize iletmektir. Bunu e-posta ya da kargo yoluyla veya ofisimizi bizzat ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru evraklarınıza ulaştığımızda ilk olarak evraklarınızın doğruluğunu kontrol etmekteyiz. Herhangi bir eksiklik olmadığı takdirde Cezayir Vize başvurularınız sizin yerinize başlatmaktayız.

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar – Adana

Cezayir vizesine başvuru yapabilmek için öncelikle bir pasaport sahibi olmalısınız. Pasaportunuzun geçerlilik süresi bulunmalı ve güncel tarihli bir biyometrik fotoğraf barındırmalıdır. Hasar görmüş, yıpranmış ya da eskimiş pasaportlarla sınır kapılarında sorun yaşayabilirsiniz, bu nedenle pasaportunuzun yeni olması sizler için avantajlı olacaktır.

Cezayir vizesi için gerekli olan evraklar yapacağınız ziyaretin amacına göre farklılık göstermektedir. Öncelikle vize türünüzü belirleyip evrakları tarafımızdan edinebilirsiniz. Yukarıda vermiş olduğumuz vize türlerini ve gerekli evrakları incelemenizi öneririz. Bu konuda detaylı bilgi edinmek için iletişim bilgilerimizi kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Cezayir Vize Ücreti Nedir? - Adana

Cezayir vize başvuruları için konsolosluğa ödenecek olan vize harç ücreti ve danışmanlık hizmeti ücreti bulunmaktadır. Vize türünüzün ne olduğu, Cezayir’de ne kadar süre kalacağınız ya da vizenizin tek girişli mi çok girişli mi olduğu vize ücretlerine etki edebilmektedir.

Cezayir güncel vize ücretlerini öğrenmek için +90 (850) 241 18 72 numaralı telefonumuz aracılığıyla bizleri arayabilir veya adana@eagvs.com adresine elektronik posta gönderebilirsiniz.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Adana

Cezayir vize başvurularınız için hazırlamış olduğunuz vize başvuru evrakları Adana şubemize ulaştığında incelemesi gerçekleştirilir ve bir eksiklikle karşılaşılmadığında başvuru evraklarınız Cezayir İstanbul Konsolosluğu’na iletilir. Bir sonraki aşama ise vize başvurularının değerlendirilmesidir. Bu işlemi gerçekleştiren tek resmi kurum Cezayir Konsolosluğu’dur. Değerlendirme sürecine herhangi bir müdahale yetkimizin olmadığını bildirmek isteriz. 

Vize başvuruları değerlendirme süreci 4-10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluk tarafından yaşanabilecek herhangi bir yoğunluk bu sonucun uzamasına neden olabilmektedir. Bu süreye başvuru yaptığınız dönemde bulunabilecek resmi tatiller de etki etmektedir. Son olarak vize memurları gerek görürse başvuru sahiplerinden ek belge isteğinde bulunabilme hakkına sahiptir.

Cezayir vize başvuru işlemlerinizi ziyaretinizden 3 ay önce yapabilirsiniz. Ancak gecikme yaratabilecek etkenleri dikkate alırsak vize başvurularınızı olabilecek en erken tarihte gerçekleştirmek rahat bir vize alma süreci geçirmenize olanak sağlayacaktır. Geç yapılan vize başvuruları ve yaşanabilecek sorunlarla birlikte vize sonuçlarınız seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Bunların önüne geçmek için Euroasia Global Visa Services Adana şubemizle iletişime geçip profesyonel danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Cezayir Vize Reddi - Adana

Vize değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra tarafınıza vize sonucunuz gönderilmektedir. Eğer sonucunuz ret ise sonuçla birlikte ret sebebi olan etkenleri içeren bir ret mektubu iletilmektedir. Burada belirtilen maddeleri inceleyerek Cezayir vize başvurunuzu tekrar gerçekleştirebilirsiniz.

Değerli okurumuz, Cezayir vizesi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için +90 (850) 241 18 72 numaralı telefonumuzdan bizleri arayabilir, adana@eagvs.com adresinden mail atabilirsiniz. Keyifli yolculuklar dileriz.

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';