x
Cezayir'e yapacağınız ticari amaçlı iş gezileriniz ve çalışma amaçlı vize başvuruları için yetkililerimizi arayabilirsiniz.

Cezayir Ticari Vize ve Çalışma Vizesi

Cezayir'e yapacağınız ticari amaçlı iş gezileriniz ve çalışma amaçlı vize başvuruları için yetkililerimizi arayabilirsiniz.

Devamı
Cezayir Konsolosluğu evrak tasdik işlemlerinizı en hızlı şekilde Euroasia GVS ile yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için arayınız...

Cezayir Konsolosluğu Fatura Evrak Tasdik İşlemleri

Cezayir Konsolosluğu evrak tasdik işlemlerinizı en hızlı şekilde Euroasia GVS ile yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için arayınız...

Devamı

Cezayir Vize Başvurusu

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz. Değerli ziyaretçilerimiz, 

Cezayir vize başvurularınızı hemen başlatmak için 0 (212) 963 50 02 numaralı destek hattımıza bağlanabilirsiniz. 
Sizler için sayfamızın devamında seyahatiniz öncesinde Cezayir vizesi alabilmeniz için yapmanız gerekenleri, Cezayir vize türleri, vize başvuru ve vize reddi hakkında merak edilenleri derledik. Bilgilendirme amaçlı olarak sizlerin ilgisine sunulan sayfamızdan faydalanarak Cezayir vize başvuru sürecinizi Euroasia GVS ile başlatabilirsiniz.
Cezayir’e yapacağınız tüm seyahatlerinizde vize alarak seyahat etmeniz zorunludur. Cezayir için geçerli bir kapı vize uygulaması yoktur.
Euroasia Global Visa Services olarak, Türkiye’nin bütün bölgelerini kapsayan organizasyon alt yapısı ile Cezayir’e yapacağınız seyahatlerinizde sizlere tüm vize sürecinde destek sağlamaktayız.

Cezayir Vize Türleri

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla;

Cezayir Cezayir Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi,

Cezayir Turist Vizesi

Cezayir Ticari (Affairs) Vize (iş ve fuar ziyareti)

Cezayir Çalışma (Travail) İzni başvurularınızı hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

cezayir vizesi

Cezayir Vizesi

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında tam olarak vize muafiyeti yoktur. Cezayir’in Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu turistik, ticari, aile ziyareti ve çalışma amacı ile ülkelerine gitmek isteyen Umuma Mahsus pasaport sahibi (Bordo) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Cezayir vizesi almalarını istemektedir. Cezayir Büyükelçiliği ve Cezayir Konsolosluğu, Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, azami 90 günle sınırlı Cezayir seyahatleri için vize muafiyeti uygulamaktadır.

Cezayir’in tarihi ve turistik yerlerini görmek, aile ziyareti yapmak veya ticari bir maksatla Cezayir’e seyahat etmek istiyorsanız, seyahat amacınıza uygun olacak şekilde vize başvurusu yapmanız gereklidir.
Turistik veya ticari amaçlı kısa süreli vize taleplerinde, kimlik ve pasaport gibi kişisel evraklar genel olarak ortak olmakla birlikte, başvurulan vize türüne göre bazı farklılık gösterebilmektedir. Cezayir’e yapacağınız seyahatiniz öncesinde, konsolosluğun istemiş olduğu evrakları, eksiksiz ve doğru bilgilerle hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlanan evraklar vize başvuru dosyası halinde düzenlenerek, değerlendirme için konsolosluk vize merkezine teslim edilmelidir.

Cezayir Vize Başvurularında Dikkat;

Euroasia GVS Cezayir departmanı olarak vize başvuru sürecinizin her aşamasında sizlere profesyonel destek sağlamaktayız. Seyahatinizin amacına göre vize türünüzün belirlenmesi ve buna yönelik evrak hazırlanması görevlerimizin arasındadır. Detaylı bilgi için lütfen yetkililerimizi arayınız.                   

  • Cezayir vize başvurunuzu seyahat amacınıza uygun olacak şekilde yapmaya çalışınız.
  • Başvurunuzu, son 10 yıl içerisinde alınmış, güncel halinizi yansıtan, yıpranmamış ve hasar görmemiş bir pasaport ile yapmaya dikkat ediniz.
  • Cezayir vize başvurusu için kullanacağınız evraklarınızdaki bilgiler, birbirleri ile uyumlu olmalı, hatalı ve eksik evraklarınız bulunmamalıdır. Cezayir vize başvurunuzu mümkün olan en erken tarihte yapmaya gayret etmelisiniz.
  • Euroasia Global Visa Services merkezlerimize, Türkiye’nin bütün illerinden vize başvuru evraklarınızı gönderebilirsiniz. Edirne, İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Gaziantep ve Adana dışında ikamet ediyorsanız, Euroasia GVS Çağrı Merkezi’nden hangi vize merkezine başvurmanız gerektiğine dair bilgi alabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Başvuru Formu

Cezayir vize başvuru formu başvuru evraklarının arasında en önemli evraklardan birisidir. Cezayir konsolosluğundan vize talebinde bulunduğunuzu gösteren resmi bir belgedir. Cezayir vize işlemlerinin ilk adımını oluşturan bu form, Türkçe veya İngilizce olarak doldurabilmektedir.


Konsolosluk başvuru formu aracılığıyla sizden kişisel kimlik bilgilerinizi, aile bilgilerinizi, seyahat amacınızı ve seyahat tarihleri ile ilgili bilgileri talep etmektedir. Cezayir vize başvuru formunu kimlik bilgileriniz ve seyahatinizle ilgili doğru bilgilerle doldurmanız, başvurunuzun akıbeti açısından çok önemlidir. Cezayir Konsolosluğu, vize başvuru formu ile beyan etmiş olduğunuz bilgiler üzerinden başvurunuzu değerlendirerek bir karara varmaktadır.


Cezayir vize başvuru formunda beyan etmiş olduğunuz bilgiler ile diğer başvuru evraklarındaki bilgilerin birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Evraklar arasındaki çelişkili ifadelerin vize başvurunuzun reddedilmesine sebebiyet vermesi mümkündür.

Uluslararası prosedür açısından resmi bir evrak olan Cezayir vize başvuru formu amacına uygun doğru ve güncel bilgiler ile doldurulmalıdır.

Web sayfamızdaki link üzerinden Cezayir vize başvuru formunu kendi bilgisayarınıza indirerek, başvuru öncesinde ön bilgi sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki Euroasia çalışma ofislerimizi ziyaret ederek, çalışanlarımız tarafından vize başvuru formunuzun usulüne uygun olarak doldurulmasını sağlayabilirsiniz. Ziyaretiniz sırasında müşteri temsilcilerimiz Cezayir vize başvuru süreci ile ilgili sizlere kapsamlı bilgiler vereceklerdir. Cezayir vize başvuru formunun doldurulması hususunda yetkililerimizden destek alabilirsiniz. 

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar

Tüm vize işlemlerinde olduğu gibi Cezayir vize işlemleri hazırlık sürecinde, yapılacak seyahatin içeriği önemlidir. Vize için istenen evraklar talep edilen vize türüne göre farklılık arz etmektedir.
Cezayir vizesi için istenen evrakların mahiyetini Cezayir Büyükelçiliği belirlemektedir. Şahsi kimlik bilgileri ve pasaport gibi kişisel evraklar genel olarak ortak olmakla birlikte, talep edilen vizenin turistik veya ticari amaçlı olması durumuna göre farklı evrak talep edilebilmektedir.

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti vizeleri genel olarak sayfamızın sol panelinde bulunan Turistik Vize, Ticari Vize, Ziyaretçi Vizesi, İş/Çalışma İzni başlıkları altında toplamıştır. Cezayir’e seyahat edecek kişilerin seyahat amaçlarına uygun vize başlığı altında başvurusunu yapmaları gerekir.

Cezayir’e yapacağınız seyahatinizde, ihtiyacınız olan Cezayir vizesi için istenen evrakların neler olduğunu, Çağrı Merkezi'niarayarak öğrenebilirsiniz. Dilerseniz help@eagvs.com mail adresimize yazarak Cezayir vizesi için gereken güncel evrakların listesini isteyebilirsiniz. Euroasia GVS Cezayir departmanı olarak sizlere bildirmiş olduğumuz vize evraklarını, eksiksiz ve doğru bilgiler ile hazırlamaya gayret ediniz.


Hazırlamış olduğunuz belgelerdeki, kimlik bilgileriniz, seyahatinizin gidiş-dönüş tarihleri, uçak bileti ve konaklama bilgileri gibi seyahatinizle ilgili evraklar arasında çelişkili ifadelerin olmamasına çok dikkat etmelisiniz. Çelişkili bilgiler içeren, eksik ve hatalı evraklar ile hazırlanmış bir vize başvuru dosyasının Cezayir Konsolosluğu tarafından reddedilme ihtimali yüksektir. Reddedilen bir başvurunun sizlere hem zaman kaybettireceğini, hem de vize sicilinizi olumsuz yönde etkileyebileceğine unutmamalısınız.

cezayir vizesi

Cezayir Vize Ücreti

Cezayir vize ücreti konsolosluğa ödenen vize harcı ile aracı kurumlara veya acentelere ödenen koordinasyon bedellerinden oluşmaktadır. Cezayir vize ücreti, seyahatiniz öncesi talep edeceğiniz vize türüne ve süresine göre değişebilmektedir. Ayrıca istenen vizenin tek girişli mi yoksa çok girişlimi olduğu da vize ücretini etkileyen unsurlardandır. Yetkili kurumlar veya acenteler koordinasyon hizmeti olarak sizlere sunduğu, vize başvuru formunun doldurulması, vize randevunuzun alınması ve seyahat sağlık poliçenizin düzenlenmesi gibi hizmetleri için ücret talep edebilmektedirler. Tüm evrakların vize başvuru dosyası halinde konsolosluğa teslim edilerek takibinin yapılması, vize ücretine dahil edilen hizmetler içerisindedir
 

2021 yılı Cezayir vize ücreti için  0 (212) 963 50 02 arayınız.

Türkiye’nin farklı illerinde bulunan Euroasia GVS çalışma ofislerimizi ziyaret ederek ve ya çağrı merkezimizi arayarak, müşteri temsilcilerimizden, şahsi başvurunuza yönelik oluşacak güncel vize ücreti ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz. Vize konusunda tecrübeli çalışanlarımız başvurunuza yönelik kapsamlı bilgileri sizlere aktaracaklardır.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

Cezayir vizesi için evrakların konsolosluğa teslim edildikten sonra vize talebinizin değerlendirilerek sonuçlanması yaklaşık 4-10 günlük bir zamanı bulmaktadır. Bu süre kesin olmayıp öngörülen bir süredir. Resmi ve dini bayramlar öncesi konsoloslukta oluşabilecek yoğunluklar bu süreyi etkileyebilmektedir. Ayrıca konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması durumlarında da süre uzayabilmektedir.
Cezayir vizenize 3 ay önceden başvuru yapabilirsiniz. Konsoloslukta konjoktürel yoğunlaşmaların yanı sıra, ön görülemeyen aksaklıkların da seyahat planınızı etkilememesi için mümkün olan en erken tarihte vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Cezayir Vize Reddi

Cezayir Konsolosluğu vize kriterleri açısından vize başvurunuzu yetersiz bularak reddedebilir. Bu gibi durumda Cezayir Konsolosluğu evraklarınızı tarafınıza iade edecektir. Aslında bu bir vize reddi değildir sadece bir iadedir. Diğer ülkeler de olduğu gibi vize ücretinin yanması veya bundan sonra yapacağınız cezayir vize başvurularınıza olumsuz yansıması gibi bir durum söz konusu değildir. Konsolosluğun ret gerekçelerini dikkate alarak, eksikliklerinizi tamamlayarak veya hatanızı gidererek yeni bir başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Cezayir vize redlerinde veya evrak iadelerinde vize başvuru formunuzun üzerine Fransızca olarak evraklarının ne gerekçe ile iade edildiğini veya hangi belgelerin yetersiz olduğunu konusunda bir not eklenecektir. Bu notları ve uyarıları dikkate alarak yeni bir vize başvurusu yapabilirsinizi

Cezayir vize ücreti, başvuru süreci hakkında bilgi almak ve başvuru talebi oluşturmak için arayınız: 0 (212) 963 50 02.

cezayir vize işlemleri

 

 

daha fazla göster

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cezayir Aile Ziyareti Vizesi
K.K 04/05/20, 14:07 Cevabı Görüntüle
Merhaba Cezayir aile ziyareti vizesi başvurusu yapmam gerekiyor. Benim eşim Cezayir de çalışıyor çalışma izni vs var bana davetiye gönderecek. Ben pasaportu çıkarttım başvuru yapabilir miyim buradan? Gelmem gerekiyor mu? Ben Yalova’da yaşıyorum siz başvuruyu yapabilir misiniz? Evraklarımı göndersem siz işleme aldırır mısınız Yalova’da başvuru yeri yok malum.
Cezayir Ziyaret Vizesi
R.Y 04/05/20, 13:53 Cevabı Görüntüle
Selamlar, Cezayir ziyaret vizesi nasıl alınıyor? Benim orada akrabam var yani uzaktan akrabam yanında gitmek istiyorum birkaç günlüğüne belki daha uzun kalabilirim gidince belli olacak bilet vs. almadım. Nasıl vize alabilirim? Ne kadarlık pasaport çıkartmam gerekiyor?
Cezayir Ticari Vize Gerekli Evraklar
M.L 30/04/20, 15:55 Cevabı Görüntüle
Selamlar, biz Bursa’da tekstil firmasıyız Cezayir ticari vize gerekli evraklar nelerdir? Cezayir’le ürün alışverişimiz oluyor şuan Cezayir’deki firmamla sorun yaşıyorum elimde bir davetiye var gönderdiler ama bununla gidilir mi bilmiyorum daha önce gitmedim onlar gelmişti. Şimdi benim gitmem lazım ne kadar sürede çıkar vize? Benim gelmem gerekli mi öyleyse gelirim hiç sorun değil.
Cezayir Ticari Vize
B.Y 30/04/20, 15:48 Cevabı Görüntüle
Cezayir ticari vize nasıl alınıyor? Ben şirket sahibiyim ben ve oğlum gideceğiz oğlum firmamda sigortalı çalışıyor onu da götüreceğim kendisi zaten mühendis vize alabilir. Hangi evraklar lazımsa hazırlayabiliriz.
Cezayir Turistik Vize Ücreti
Y.U 30/04/20, 15:35 Cevabı Görüntüle
Kolay gelsin Cezayir turistik vize ücreti ticariyle aynı mıdır? başvuru yapmak istiyoruz iki kişi gideceğiz sizin danışmanlık ücretiniz ve harçlar nedir? Hangi evraklar lazım?
Cezayir Turist Vizesi
Ö.K 30/04/20, 15:19 Cevabı Görüntüle
Selamlar Cezayir turist vizesi var mı? Benim Cezayir’e gitmem gerekli ama davetiyem yok nasıl vize alabilirim davetiyesiz turistik vize alabiliyor muyum? Davetiye almak için uğraşırım ama yani çok zor davetiyesiz kimse gidemiyor mu Cezayir’e?
Cezayir Vize Başvuru Formu
A. 30/04/20, 15:12 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben Cezayir vize başvuru formu arıyorum internet sitenizde var ama online mı başvuru yapılıyor bu örnek mi? Başvuru için evraklarım hazır başka neler yapmam gerekiyor formu siz doldurur musunuz?
Cezayir Vize İşlemleri
M.K 28/04/20, 16:37 Cevabı Görüntüle
Cezayir vize işlemleri için şahsen gelmemiz gerekiyor mu? Randevu nereden alacağım telefonları açmıyorlar. Benim geçerli schengenim var oraya parmak izi vermiştim pasaportu çıkarırken de verdim zaten Cezayir bunları ister mi? Hangi evraklar lazım siz yapıyormusunuz vizeye ihtiyacımız var iki kişiyiz eğer zorunluysa tabi geliriz bu vizeyi almamız lazım en hızlı olarak
Cezayir Vize Evrakları
A.B 28/04/20, 16:27 Cevabı Görüntüle
Cezayir vize evrakları nelerdir? Ben iş görüşmesi için Cezayir’e gideceğim aslında buradaki firmamızın yeni iş ortağı resmi olarak çalışmayacağım ama sık sık gitmem gerekecek. Başvuru için gelmem gerekecek mi? Denetim vs olacak inşaat firmasıyız biz hangi evraklar gerekiyor neler yapabiliriz yardımcı olur musunuz?
Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar 2020
D.A 28/04/20, 16:17 Cevabı Görüntüle
Selam, Cezayir vizesi için gerekli evraklar 2020 yılı güncelleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Cezayire ticari olarak gidecek firmamızda çalışanlar vs oluyor. Asansör firmasıyız fuarlar oluyor uzun süreli vize istiyoruz bunun için hani evraklar gerekir bir de pasaport süresi ne kadar olmalı uzun istediğimiz için bir kriter var mıdır? bir de yeşil pasaport sahibi çalışanımız var onun için vize almamız gerekiyor mu?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
POI