x
Türkiye’de ikamet eden Suriye vatandaşları, Cezayir vizesi başvurularında ek olarak faaliyet yürütmekte oldukları kurum veya şirketin antetli kağıdına, Cezayir Konsolosluğu'na hitaben yazılmış vize talebini belirten dilekçe ibraz etmeli.

Suriye Vatandaşları - Cezayir Vize Başvurusu

Türkiye’de ikamet eden Suriye vatandaşları, Cezayir vizesi başvurularında ek olarak faaliyet yürütmekte oldukları kurum veya şirketin antetli kağıdına, Cezayir Konsolosluğu'na hitaben yazılmış vize talebini belirten dilekçe ibraz etmeli.

Cezayir vizesi başvurularınız için Cezayir Konsolosluğu’na, ülkeye yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun davetiye ibraz etmeniz gerekecektir

Cezayir Vize Başvurusu İçin Davetiye

Cezayir vizesi başvurularınız için Cezayir Konsolosluğu’na, ülkeye yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun davetiye ibraz etmeniz gerekecektir

!!! EN KOLAY CEZAYİR VİZESİ !!!

Cezayir Vizelerinizi sadece Pasaport ve 2 fotoğrafınızla alın.

Detaylı bilgiler için arayın !

Cezayir Vize Başvurusu

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, 

Cezayir’e yapacağınız tüm seyahatlerinizde vize alarak seyahat etmeniz zorunludur. Euroasia GVS Cezayir departmanımız, seyahatiniz öncesinde Cezayir vizesi alabilmeniz için yapmanız gerekenleri derlemiş bulunmaktadır. Bilgilendirme amaçlı olarak sizlerin ilgisine sunulan bu bilgilerden faydalanarak Cezayir vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services olarak, Türkiye’nin bütün bölgelerini kapsayan organizasyon alt yapısı ile Cezayir’e yapacağınız seyahatlerinizde sizlere yardımcı olacaktır.

Cezayir Vizesi

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında tam olarak vize muafiyeti yoktur. Cezayir’in Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu turistik, ticari, aile ziyareti ve çalışma amacı ile ülkelerine gitmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi (bordo) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Cezayir vizesi almalarını istemektedir. Cezayir Büyükelçiliği ve konsolosluğu, Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına, azami 90 günle sınırlı Cezayir seyahatleri için vize muafiyeti uygulamaktadır.

Cezayir’in tarihi ve turistik yerlerini görmek, aile ziyareti yapmak veya ticari bir maksatla Cezayir’e seyahat etmek istiyorsanız, seyahat amacınıza uygun olacak şekilde vize başvurusu yapmanız gereklidir.

Turistik veya ticari amaçlı kısa süreli vize taleplerinde, kimlik ve pasaport gibi kişisel evraklar genel olarak ortak olmakla birlikte, başvurulan vize türüne göre bazı farklılık gösterebilmektedir.

Cezayir’e yapacağınız seyahatiniz öncesinde, konsolosluğun istemiş olduğu evrakları, eksiksiz ve doğru bilgilerle hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlanan evraklar vize başvuru dosyası halinde düzenlenerek, değerlendirme için konsolosluk vize merkezine teslim edilmelidir.

Euroasia GVS Cezayir departmanı olarak vize başvuru sürecinizin her aşamasında sizlere profesyonel rehberlik hizmeti veriyoruz. Seyahatinizin amacına göre vize türünüzün belirlenmesi ve buna yönelik evrak hazırlanması görevlerimizin arasındadır. Detaylı bilgi için lütfen yetkililerimizi arayınız.                                  

 

  • Cezayir vize başvurunuzu Seyahat amacınıza uygun olacak şekilde yapmaya çalışınız.
  • Başvurunuzu, son 10 yıl içerisinde alınmış, güncel halinizi yansıtan, yıpranmamış ve hasar görmemiş bir pasaport ile yapmaya dikkat ediniz.
  • Cezayir vize başvurusu için kullanacağınız evraklarınızdaki bilgiler, birbirleri ile uyumlu olmalı, hatalı ve eksik evraklarınız bulunmamalıdır.
  • Cezayir vize başvurunuzu mümkün olan en erken tarihte yapmaya gayret etmelisiniz.
  • Euroasia Global Visa Services merkezlerimize, Türkiye’nin bütün illerinden vize başvuru evraklarınızı gönderebilirsiniz
  • Edirne, İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Gaziantep ve Adana dışında ikamet ediyorsanız, Euroasia çağrı merkezimizden hangi vize merkezine başvurmanız gerektiğine dair bilgi alabilirsiniz.

 

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla;

 

Turist vizesi

Ticari vize (iş ve fuar ziyareti)

Aile ziyaret vizesi başvurularınızı hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

 

 

 

Cezayir Vizesi Başvuru Formu

Cezayir vize başvuru formu başvuru evraklarının arasında en önemli evraklardan birisidir. Cezayir konsolosluğundan vize talebinde bulunduğunuzu gösteren resmi bir belgedir. Cezayir vize işlemlerinin ilk adımını oluşturan bu form, Türkçe veya İngilizce olarak doldurabilmektedir.

Konsolosluk başvuru formu aracılığıyla sizden kişisel kimlik bilgilerinizi, aile bilgilerinizi, seyahat amacınızı ve seyahat tarihleri ile ilgili bilgileri talep etmektedir. Cezayir vize başvuru formunu kimlik bilgileriniz ve seyahatinizle ilgili doğru bilgilerle doldurmanız, başvurunuzun akıbeti açısından çok önemlidir. Cezayir konsolosluğu, vize başvuru formu ile beyan etmiş olduğunuz bilgiler üzerinden başvurunuzu değerlendirerek bir karara varmaktadır.

Cezayir vize başvuru formunda beyan etmiş olduğunuz bilgiler ile diğer başvuru evraklarındaki bilgilerin birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Evraklar arasındaki çelişkili ifadelerin vize başvurunuzun red edilmesine sebebiyet vermesi mümkündür.

Uluslararası prosedür açısından resmi bir evrak olan Cezayir vize başvuru formu amacına uygun doğru ve güncel bilgiler ile doldurulmalıdır.

Web sayfamızdaki link üzerinden Cezayir vize başvuru formunu kendi bilgisayarınıza indirerek, başvuru öncesinde ön bilgi sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki Euroasia çalışma ofislerimizi ziyaret ederek, çalışanlarımız tarafından vize başvuru formunuzun usulüne uygun olarak doldurulmasını sağlayabilirsiniz. Ziyaretiniz sırasında müşteri temsilcilerimiz Cezayir vize başvuru ve süreci ile ilgili sizlere kapsamlı bilgiler vereceklerdir.

 

Cezayir Vize Başvuru Formu 

Eagvs Vize Talep Formu 

 

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar

Tüm vize işlemlerinde olduğu gibi Cezayir vize işlemleri hazırlık sürecinde, yapılacak seyahatin içeriği önemlidir. Vize için istenen evraklar talep edilen vize türüne göre farklılık arz etmektedir.

Cezayir vizesi için istenen evrakların mahiyetini Cezayir Büyükelçiliği belirlemektedir. Şahsi kimlik bilgileri ve pasaport gibi kişisel evraklar genel olarak ortak olmakla birlikte, talep edilen vizenin turistik veya ticari amaçlı olması durumuna göre farklı evrak talep edilebilmektedir.

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti vizeleri genel olarak Cezayir turistik vize, Cezayir ticari vize, Cezayir ziyaretçi vizesi başlıkları altında toplamıştır. Cezayir’e seyahat edecek kişilerin seyahat amaçlarına uygun vize başlığı altında başvurusunu yapmaları gerekir.

Cezayir’e yapacağınız seyahatinizde, ihtiyacınız olan Cezayir vizesi için istenen evrakların neler olduğunu, çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Dilerseniz help@eagvs.com mail adresimize yazarak Cezayir vizesi için gereken güncel evrakların listesini isteyebilirsiniz.

Euroasia Cezayir departmanı olarak sizlere bildirmiş olduğumuz vize evraklarını, eksiksiz ve doğru bilgiler ile hazırlamaya gayret ediniz.

Hazırlamış olduğunuz belgelerdeki, kimlik bilgileriniz, seyahatinizin gidiş-dönüş tarihleri, uçak bileti ve konaklama bilgileri gibi seyahatinizle ilgili evraklar arasında çelişkili ifadelerin olmamasına çok dikkat etmelisiniz. Çelişkili bilgiler içeren, eksik ve hatalı evraklar ile hazırlanmış bir vize başvuru dosyasının Cezayir konsolosluğu tarafından reddedilme ihtimali yüksektir. Red edilen bir başvurunun sizlere hem zaman kaybettireceğini, hem de vize sicilinizi olumsuz yönde etkileyebileceğine unutmamalısınız.

 

Cezayir Ankara Büyükelçiliği yetki alanına giren illeri  ve konsolosluk ofisi tatil günlerini görmek için tıklayınız.

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğunun yetki alanına giren illeri  ve konsolosluk ofisi tatil günlerini görmek için tıklayınız.

Cezayir Vize Ücreti

Cezayir vize ücreti konsolosluğa ödenen vize harcı ile aracı kurumlara veya acentelere ödenen koordinasyon bedellerinden oluşmaktadır.

Cezayir vize ücreti, seyahatiniz öncesi talep edeceğiniz vize türüne ve süresine göre değişebilmektedir. Ayrıca istenen vizenin tek girişli mi yoksa çok girişlimi olduğu da vize ücretini etkileyen unsurlardandır.

Yetkili kurumlar veya acenteler koordinasyon hizmeti olarak sizlere sunduğu, vize başvuru formunun doldurulması, vize randevunuzun alınması ve seyahat sağlık poliçenizin düzenlenmesi gibi hizmetleri için ücret talep edebilmektedirler. Tüm evrakların vize başvuru dosyası halinde konsolosluğa teslim edilerek takibinin yapılması, vize ücretine dahil edilen hizmetler içerisindedir

Türkiye’nin farklı illerinde bulunan Euroasia çalışma ofislerimizi ziyaret ederek ve ya çağrı merkezimizi arayarak, müşteri temsilcilerimizden, şahsi başvurunuza yönelik oluşacak güncel vize ücreti ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz. Vize konusunda tecrübeli çalışanlarımız başvurunuza yönelik kapsamlı bilgileri sizlere aktaracaklardır.

 

 Cezayir Vizesi Kaç Günde Alınır?

Cezayir vizesi için evrakların konsolosluğa teslim edildikten sonra vize talebinizin değerlendirilerek sonuçlanması yaklaşık 4-10 günlük bir zamanı bulmaktadır. Bu süre kesin olmayıp öngörülen bir süredir. Resmi ve dini bayramlar öncesi konsoloslukta oluşabilecek yoğunluklar bu süreyi etkileyebilmektedir. Ayrıca konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması durumlarında da süre uzayabilmektedir.

Cezayir konsolosluğu 3 ay öncesinden vize başvurularını değerlendirme yapmak için kabul etmektedir. Konsoloslukta konjoktürel yoğunlaşmaların yanı sıra, ön görülemeyen aksaklıkların da seyahat planınızı etkilememesi için mümkün olan en erken tarihte vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

 

Cezayir Vizeniz Ret Edilirse

Cezayir konsolosluğu vize kriterleri açısından vize başvurunuzu yetersiz bularak red edebilir. Bu gibi durumda konsolosluk red sebeplerini açıklayan bir mektubu tarafınıza gönderecektir. Konsolosluğun red gerekçelerini gidererek, eksiklikleri tamamlayarak yeni bir başvuru yapabilirsiniz.

Bununla birlikte vize başvuru sahibinin konsolosluğun verdiği red kararına hukuken itiraz etme hakkı vardır.

 

 

 

daha fazla göster

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES