x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (850) 241 18 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Cezayir Vize Başvuru, Konya

Sayın ziyaretçimiz, Cezayir vize başvuruları hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlamış olduğumuz Euroasia Global Visa Services Konya şube sayfamıza hoş geldiniz. Yazımızın ilerleyen kısımlarında “Cezayir vizesi nasıl alınır? Cezayir vizesi için gerekli evraklar nelerdir?” gibi konulara değinmeye çalışacağız. Cezayir vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgiye erişebilmek için Euroasia GVS Konya şubemizle +90 (850) 241 18 72 numaralı telefon aracılığıyla iletişime geçebilir aynı zamanda konya@eagvs.com adresinden bizlere e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Cezayir İçin Vize Almak Gerekli midir? - Konya

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’ni ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş gerçekleştirebilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Bu işlemi ülkeye giriş gerçekleştirmeden önce yapmak zorundasınız çünkü Cezayir için kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Fakat vize zorunluluğu konusunda bazı istisnalar bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaportuna sahip olan ziyaretçilerin vize alması zorunludur. Ancak Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın 90 günden fazla olmamak şartıyla gerçekleştirecekleri Cezayir ziyaretleri için vize almalarına gerek yoktur.

Cezayir Vize Türleri Nelerdir? –Konya

Cezayir seyahatinizinden önce başvuru yapacağınız vize türünün ne olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Eğer ziyaret amacınızın hangi vize türüne uygun olduğunu belirleyemiyorsanız Euroasia Global Visa Services Konya şubemize ulaşabilir, yetkililerimizden yardım talep edebilirsiniz. Cezayir vize türleri ve gerekli belgeler aşağıda sıralanmıştır:

Cezayir için kısa süreli vize başvurularında sizlerden talep edilen belgeler çoğunlukla aynıdır. Bahsi geçen evraklar vize türünüze göre değişiklik gösterebilir. Konsolosluğun sizlerden talep ettiği belgeleri profesyonel danışmanlarımızdan öğrenebilir ve yine başvuru evraklarını doldurma konusunda uzmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz. Başvuru evraklarının doğru bir biçimde doldurulması oldukça önemlidir, bu nedenle bizimle iletişime geçmeniz sizler için yararlı olacaktır.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Konya

Cezayir vize başvurularınızı gerçekleştirmeden önce ilk olarak yapmanız gereken işlem vize başvuru formunu doldurmaktır. Vize başvuru formu tercihinize göre Türkçe veya İngilizce olarak doldurulabilir. Bahsi geçen form sizlerin kişisel bilgilerinizi, aile bilgilerinizi, ziyaret amacınızı ve Cezayir seyahatinizin süresini konsolosluğa bildiren evraklardır. Bu nedenle vize başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin doğru ve güncel olması gerekmektedir. Vermiş olduğunuz bilgiler ile sunduğunuz evrakların çelişkili olmaması gerekmektedir. Başvuru formunda beyan edilen yanlış bilgiler tespit edildiği takdirde vizenizin ret ile sonuçlanma riski oldukça fazladır. Ayrıca formda belirttiğiniz bilgilerin tutarsız olduğu tespit edilirse, konsolosluk yetkilileri vize başvurunuzu reddedebilir.

Başvuru formunu doldururken zorluk yaşayacağınızı düşünüyorsanız Euroasia GVS Konya şubemizle iletişime geçebilir ve uzman vize temsilcilerimiz aracılığıyla vize başvuru formunuzu doldurabilirsiniz. Deneyimli kadromuz sizlere en doğru şekilde yardımcı olacaklardır. 

Cezayir vize başvurularında sunacağınız evraklarda yanlış veya eksik olması durumunda vize başvurunuz olumsuz bir şekilde sonuçlanabilir. Konsolosluğun sizlerden talep ettiği belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamak vize onayı almanızın ilk adımıdır. Bu nedenle tarafımıza ulaşarak vize işlemleri boyunca yardım alacağınız danışmanlık hizmetimizden yararlanmanız herhangi bir olumsuzlukla karşılaşma riskinizi en aza indirecektir.

Cezayir vize başvuru formunu dilerseniz kendiniz doldurabilir, dilerseniz de tarafımıza ulaşarak temsilcilerimiz eşliğinde vize başvuru formunuzu tamamlayabilirsiniz. Bahsi geçen forma aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

Başvuru evraklarınız, vize başvuru formu tamamlandıktan sonra evraklarınızı e-posta, kargo yoluyla ya da şubemizi şahsen ziyaret ederek bizlere ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız tarafımıza ulaştığında öncelikle evraklarınızın kontrolünü sağlamaktayız. Başvuru evraklarınızda herhangi bir sorun yoksa Cezayir vize başvuru işlemlerini sizin adınıza başlatıyoruz.

Cezayir Vize Başvuru Formu 

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar –Konya

Cezayir seyahati gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik tarihinin devam ettiğinden, pasaportunuzda güncel bir biyometrik fotoğraf bulunduğundan emin olmanız gerekmektedir. Yıpranmış ya da hasar görmüş olan pasaportlar Türkiye’den çıkış yaparken veya Cezayir’e giriş yaparken, sınır kapısında bir sorunla karşılaşmanıza neden olabilmektedir.

Cezayir vize başvuruları için ihtiyacınız olan evraklar, belirlemiş olduğunuz ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Kişisel bilgileriniz ve pasaport bilgileriniz bütün vize başvurularında sizlerden talep edilen evraklardır. Fakat ziyaret türünüze göre, ziyaret sürenize göre vize başvuruları için gerekli olan evraklar farklılık göstermektedir. Bu nedenle ilk olarak seyahat amacınıza uygun olan vize türünüzü belirlemelisiniz. Cezayir vize türlerine yukarıda verilmiş olan linklerden ulaşabilir ya da iletişim bilgilerimiz aracılığıyla temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınızı temsilcilerimize ilettiğinizde sizin için en uygun olan vize türünü ve bu vize türüne ait olan evrakları sizlere bildireceklerdir. 

Cezayir Vize Ücreti Nedir? - Konya

Cezayir vize başvuruları için sizlerden talep edilen ücretler konsolosluğa ödenen vize harç ücreti ve vize danışmanlık servisi için talep edilen ücretlerden oluşmaktadır. Vize ücretleri vize türüne ve ziyaret sürenize göre farklılık gösterebilmektedir. Vize talebinizin tek girişli ya da çok girişli olmasına göre de farklılıklar yaşanabilir. Vize danışmanlık servisi hizmeti sunan kurumlar vize randevunuzun alınması, Cezayir vize başvuru formunu doldurma işlemi, vize başvurularının başvuru sahiplerinin yerine gerçekleştirilmesi gibi işlemler danışmanlık hizmeti olarak geçmektedir ve bu işlemler için sizlerden ücret talep edilebilir. 
2022 Cezayir vize ücretleri hakkında detaylı bilgi edinmek için +90 (850) 241 18 72 numaralı telefondan EAGVS Konya şubemize ulaşabilir, profesyonel vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Konya

Cezayir vize başvurusu için düzenlemiş olduğunuz belgeler konsolosluğa iletildikten sonra vize başvuru değerlendirilmesine başlanmaktadır. Cezayir vize başvurularının değerlendirilmesini gerçekleştiren tek resmi kurum Cezayir İstanbul Konsolosluğudur. Başvurularının değerlendirme süresi 4-10 gün arasında tamamlanmaktadır. Fakat belirtilen süre bazı etkenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Konsolosluk tarafında yaşanabilecek olan dönemsel yoğunluklar bu sürecin uzamasına neden olabilir. Ayrıca konsolosluk gerek gördüğü takdirde sizlerden ek belge talebinde bulunabilmektedir. Cezayir vize başvurularınızı gideceğiniz tarihten 3 ay önce gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir aksilik sonucunda değerlendirme süreci uzayabileceği için vize başvurularınızı mümkün olan en erken tarihte gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aksi halde vize sonucunuz seyahat sürenize yetişmeyebilir. Euroasia GVS Konya şubemiz aracılığıyla yapacağınız vize başvurularınız süre açısından herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için sizlere iyi bir çözümdür.

Cezayir Vize Reddi - Konya

Vize başvurularınız konsolosluk tarafından değerlendirildikten sonra tarafınıza vize sonucunuz bildirilmektedir. Konsolosluk vize almanızı uygun görmemesi durumunda vize reddi ile karşılaşacaksınız. Vize reddi aldığınızda vize başvuru ücretiniz sizlere iade edilir ve vize reddi sonraki vize başvurularınız için herhangi bir olumsuzluğa neden olmaz. Vize reddiyle karşılaştığınız durumlarda sizlere vize reddine neden olan maddeleri içeren bir ret mektubu verilir. Fransızca olarak düzenlenecek olan bu mektupta yazan maddeleri yerine getirerek tekrar Cezayir vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Konya şubesi olarak hazırlamış olduğumuz bu sayfada sizlere Cezayir vize başvuruları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak ve deneyimli yetkililerimizin bilgilerinden yararlanmak için bizlere konya@eagvs.com adresinden elektronik posta yoluyla ya +90 (850) 241 18 72 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Keyifli seyahatler dileriz.

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';