x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Telefon/Faks

+90 (850) 241 18 72

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Cezayir Vize Başvuru, Bursa

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfamızda sizlere Bursa’nın; Osmangazi, Yıldırım, Gemlik, Harmancık, İnegöl, Karacabey, Mudanya, Orhaneli, Orhangazi, Nilüfer, Gürsu, İznik, Keles, Kestel, Büyükorhan, Mustafa Kemal Paşa, Yenişehir ilçelerinden ve çevre illerden nasıl Cezayir vize başvurusunda bulunacağınızı anlatacağız. Vize başvuru işlemlerinizde sizlere nasıl yol izlemeniz konusunda kapsamlı bir hizmet sunacağız.

Cezayir İçin Vize Almak Gerekli midir? – Bursa

Cezayir’e seyahat etmek isteyen tüm ziyaretçilerimizin Cezayir vizesine sahip olması gerekmektedir. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’nde kapı vize uygulaması yapılmamaktadır. Cezayir’e ticari, turistik, çalışma ya da aile ziyareti amaçlı gitmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaportu olan ziyaretçilerimize vize alımı zorunludur. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları en fazla 90 gün ile sınırlı olacak şekilde Cezayir’e vizesiz seyahat edebilirler.

Cezayir Vize Türleri Nelerdir? – Bursa

Cezayir Vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce hangi vize türü ile başvuru yapacağınızı deneyimli danışmanlarımıza bildirmeniz halinde vize başvuru sürecini oldukça hızlandırmaktadır. Vize türünü belirlemekte zorluk yaşarsanız vize danışmanımız size yardımcı olacaktır. Cezayir için genel vize türleri şunlardır:

İstenen başvuru belgeleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişebilir. Kısa süreli vize başvurularında istenen belgeler genel olarak aynı olur. Konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu evrakları, vize danışmanımız sizin yerinize vize başvuru dosyası haline getirerek, değerlendirilmesi için konsolosluk vize merkezine ulaştıracaktır.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Bursa

Cezayir vize başvurusunda bulunurken öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurmanız gerekir. Cezayir vize başvuru formu ile Cezayir konsolosluğundan vize başvuru talebinde bulunduğunuzu resmi olarak göstermiş olursunuz. Bu form isteğinize bağlı olarak Türkçe ya da İngilizce doldurulabilir. 
Bu başvuru formu ile kimlik bilgilerinizden seyahat amacınıza kadar tüm kişisel ve seyahat bilgilerinizi konsolosluğa bildirmiş olursunuz. Bu yüzden vize başvuru formunun ne kadar resmi bir evrak olduğunu kanıksayarak, bu form tamamen gerçekleri yansıtan, doğruluğundan emin olduğunuz bir şekilde hatasız doldurulmalıdır. Vize başvuru formunuz ile diğer teslim ettiğiniz evraklar arasında uyumsuzluk olmamalıdır. Cezayir konsolosluğu sizi değerlendirmeye aldığında vermiş olduğunuz bilgileri titizlikle inceler. Kişisel bilgilerinizde herhangi bir tutarsızlık tespit edilirse, konsolosluk vize başvuru talebinize red kararı çıkartabilir.

Deneyimli vize danışmanımız size vize başvuru formunuzu nasıl doldurmanız gerektiği konusunda yardımcı olacaktır. İsterseniz şubemize giderek vize başvuru formunu vize danışmanımızla birlikte doldurabilirsiniz. Eksik ya da hatalı verilmiş evraklar ile yapılan bir vize başvurusu büyük bir olasılıkla reddedilecektir. Kimlik bilgilerinizin, uçak biletlerinizin, Cezayir ziyaretinizin başlangıç ve bitiş tarihleri, konaklayacağınız yer gibi bilgilerin doğruluğundan emin olarak bize bildirmeniz gerekir. Çünkü bu bilgiler düzenlenerek direkt olarak konsolosluğa teslim edilir. Reddedilen bir vize başvurusu seyahat planlarınızın tamamen değişmesine sebep olabilir, tüm vize işlemlerinizi uzatabilir. Bu reddin vize sicilinizi de olumsuz etkileyeceğini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Aşağıda size verilmiş olan linke tıklayarak Cezayir vize başvuru formuna sahip olabilirsiniz. Bu formu istediğiniz yere indirip vize başvuru öncesinde bir ön bilgiye sahip olabilir.

Cezayir Vize Başvuru Formu Burdan Ulaşabilirsiniz.

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar – Bursa

Cezayir’e gerçekleştirmek istediğiniz seyahat için eğer pasaport sahibi değilseniz önce pasaport temin etmeniz gerekmektedir. Pasaportunuz son 10 yıl içinde alınmış olmalı, güncel ve hasar görmemiş olmalıdır. Pasaportunuzdaki fotoğraf biyometrik olmak zorundadır. Yıpranmış bir pasaport size sınır kapısı görevlileri tarafından bir problem yaratabilir.

Cezayir seyahatiniz için istenilen evraklar vize türünüze göre değişmektedir. Seyahat amacınıza göre vize başvurusu yaparken bir vize türü belirtirsiniz. Her vize başvurusunda olduğu gibi kişisel kimlik bilgileri ve pasaport bilgileri istenen evraklardandır. Cezayir seyahatinizi turistik ya da ticari bir amaçla yapıyorsanız seyahat sürenize de bağlı olacak şekilde sizden farklı belgeler istenebilir.

Cezayir vize başvuru formu, vize başvurusunda istenilen en önemli evraktır. Bu formun hatasız ve doğru bilgilerle doldurulmuş olmasına özen göstermelisiniz.

Cezayir Vize Ücreti Nedir? Bursa

Cezayir vize ücreti sizin konsolosluğa ödediğiniz vize harcı ve vize başvurunuzda destek aldığınız kurumlara verilen ücret ile oluşmaktadır. Vize ücreti, Cezayir vize başvuru talebini ne zaman yaptığınıza, vize türünüze, ziyaret edeceğiniz güne, tek girişli mi çok girişli mi vize başvuru talebinde bulunduğunuza göre değişmektedir. Vize başvurusu için size destek veren acenteler, vize başvurunuzu sizin adınıza talep etmesi, vize randevunuzun size göre ayarlanması, vize başvuru formunuzun doldurulması, gerekli evrakları konsolosluğa iletmesi bu evrakların takibini yapması gibi size vermiş olduğu koordinasyon hizmeti ile sizden ücret talep edebilir.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Bursa

Euroasia GVS ile ulaşmış olduğunuz vize danışmanınız, Cezayir vize başvurunuz için bize teslim ettiğiniz evrakları düzenleyerek konsolosluğa iletir. Bununla birlikte konsolosluk bu vize başvuru talebini değerlendirmeye alır. Değerlendirme yaklaşık 4-10 gün sonunda sonuçlanır. Yaşanabilecek herhangi bir yoğunluk ile birlikte bu süre uzamaya uğrayabilir. Konsolosluğun sizden temin etmenizi isteyebileceği bir ek evrak bu vize başvuru değerlendirmesinin süresini etkileyebilir. Cezayir vizesine 3 ay önceden başvuru yapabilme şansınız vardır. Öngörülemeyen bir aksaklığın, seyahat planlarınızı etkilememesi için yapabildiğiniz kadar erken başvuru talebinde bulunmanız sizin yararınıza olacaktır.

Cezayir Vize Reddi - Bursa

Cezayir İstanbul Konsolosluğu vize başvuru talebinizi her açıdan değerlendirdikten sonra başvurunuzu yetersiz bulursa reddedebilmektedir. Eğer vizeniz red alırsa konsolosluk size evraklarını iade eder. Bunun bir vize reddi olarak tanımlanması yanlış olabilir bu tamamen bir iadedir. Vize başvurusunda vermiş olduğunuz vize ücreti yanmaz, bir sonraki Cezayir vize başvurunuz retten dolayı olumsuz bir şekilde etkilenmez. Cezayir vize reddi sonucunda size iade edilmiş olan evraklardan vize başvuru formu üzerinde Fransızca neden reddedildiğinize dair bir not bırakılır. Tekrar bir Cezayir vize başvurusu yapmak isterseniz bu notu dikkate alarak, hata yaptığınız şeyleri düzeltip başvuru sağladığınız takdirde vize başvurunuz kabul edilebilir.  

Sayın ziyaretçimiz, bu yazımızda sizlere Bursa şubemizden Cezayir vizesi nasıl edineceğinizi, Cezayir vizesi için gereken tüm bilgileri ulaştırmaya çalıştık.

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';