x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu  İletişim Bilgileri

Adres: Esentepe Mahallesi Gazeteciler Sitesi 23 Temmuz Sokak No: 7 34394 Şişli -   İSTANBUL

Posta Adresi:   PK 34394 Şişli -   İSTANBUL

Telefon:  0 212 356 95 16 –17-18

Fax :  0 212 356 95 15 

Başkonsolosluk e-posta:   info@consulalgeria-istanbul.com

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu  Çalışma Saatleri

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu Pazartesi-Cuma  09.00-12.00 / 13.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Uyarı (!) Büyükelçiliğe herhangi bir işlem yapabilmek için giderken yanınızda sizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın bulunmasına dikkat ediniz.

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu  Görevleri

Türkiye ve Cezayir arasında kurulan siyasi ve ticari ilişkilerin yürütülmesi ve geliştirilmesi konusunda İstanbul Başkonsolosluğunun önemli görevleri vardır. Türkiye’de yerleşik Cezayir vatandaşlarının haklarını koruyarak ulusal bağlarını güçlendirmek, konsolosluk kayıtlarını tutmak ve çeşitli vatandaşlık hizmetlerini yürütmek Başkonsolosluğun diğer görevleri arasındadır.

İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye’de ikamet eden Cezayir vatandaşlarının doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda ihtiyaç duydukları resmi belgeleri almalarında kolaylık sağlamaktadır. Türkiye’de ikamet eden Cezayir vatandaşları, süresi biten pasaportlarının yenilenmesini, kimlik kartlarının çıkarılmasını ve noter işlemlerini yine Başkonsolosluk aracılığıyla yapabilmektedirler.

İstanbul Başkonsolosluğu evrak tasdik işlemleri de yapmaktadır. Cezayir de faaliyet gösteren Türk şirketleri, Cezayir’e götürecekleri evraklarını, faturalarını veya şirket belgelerini, Türkiye'deki Cezayir konsolosluklarından onaylatmakta ve tasdik ettirmektedirler

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu  Görev Bölgesi

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu Ankara hariç Türkiye’nin tüm bölgelerinden vize başvurularını kabul etmektedir. Turistik gezi yapmak, ticari faaliyette bulunmak, fuarlara katılmak veya aile ziyareti yapmak amacıyla Cezayir’e kısa süreli seyahat etmek isteyen kişiler başvurularını İstanbul Başkonsolosluğuna yapabilirler. Cezayir vize başvuru formu ile beraber diğer evraklarını hazırlayarak başkonsolosluk nezdinde başvuru sürecini başlatabilirler.

Azerbaycan’da Cezayir konsolosluğu bulunmadığı için Azerbaycan vatandaşları, Cezayir vize başvurularını İstanbul Başkonsolosluğuna veya Ankara Büyükelçiliğine yapabilirler.

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu  Vize Başvuru Formu

Türkçe veya İngilizce olarak doldurabileceğiniz vize başvuru formu iki nüsha olarak hazırlanmalı ve her iki nüshası da ıslak imza ile imzalanmalıdır. Başvuru formu ile sizden şahsi kimlik bilgileriniz, aile bilgileriniz ve seyahatiniz ile ilgili diğer bilgilerinizin beyan edilmesi istenmektedir. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile tam olarak doldurmalısınız. 

Cezayir vize başvuru hazırlığı yaparken başkonsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. Yazacağınız dilekçenizde adınızı ve soyadınızı, seyahat amacınızı (turistik veya ticari) ve gidiş-dönüş tarihlerinizi açık olarak belirtmelisiniz.

Formu doldururken beyan etmiş olduğunuz bilgilerin diğer başvuru evraklarındaki bilgiler ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Evraklardaki bilgiler arasında oluşabilecek uyumsuzlukların başvurunuzun red edilmesine yol açabileceğini unutmamalısınız.

Cezayir  vize başvuru formu için tıklayınız.

Turistik vize dilekçe örneği için tıklayınız.

Ticari vize dilekçe örneği için tıklayınız.

İstanbul Başkonsolosluğu  Vize Çıkış Süresi

Cezayir vizesi için evrakların konsolosluğa teslim edildikten sonra vize talebinizin değerlendirilerek sonuçlanması yaklaşık 4-10 günlük bir zamanı bulmaktadır. Bu süre kesin olmayıp öngörülen bir süredir. Resmi ve dini bayramlar öncesi konsoloslukta oluşabilecek yoğunluklar bu süreyi etkileyebilmektedir. Ayrıca konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması da süreyi etkileyen unsurlardandır.

Cezayir vizeleri ileri bir tarihten başlatılamamakta, konsolosluğun verdiği tarihten itibaren geçerliliği başlamaktadır. Seyahat tarihinizle bağlantılı olarak mümkün olan en erken tarihte vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu  Vize Ücreti

Konsolosluğa ödenen vize harcı ile aracı kurumların veya acentelerin sunmuş oldukları hizmet bedeli, Cezayir vize ücretini oluşmaktadır.

Cezayir vize ücreti, seyahatiniz öncesi talep edeceğiniz vize türüne ve süresine göre değişebilmektedir. Ayrıca istenen vizenin tek girişli mi yoksa çok girişlimi olduğu da vize ücretini etkileyen unsurlardandır.

Yetkili kurumlar veya acenteler koordinasyon hizmeti olarak sizlere sunduğu (vize başvuru formunun doldurulması, vize randevunuzun alınması ve seyahat sağlık poliçenizin düzenlenmesi gibi) hizmetler için ücret talep edebilmektedirler. Tüm evrakların vize başvuru dosyası halinde konsolosluğa teslim edilmesi ve takibinin yapılması, vize ücretine dahil edilen hizmetler içerisindedir

 

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu  Nasıl Gidilir?

 

 

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';