x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Telefon/Faks

+90 (850) 241 18 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Cezayir Vize Başvurusu, Tekirdağ

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Tekirdağ ili şube sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfamızda Tekirdağ ve çevre illerden Cezayir vize başvurusunda bulunmak isteyen ziyaretçilerimize, vize başvuru işlemleri hakkında bilgilendirme vereceğiz. Tekirdağ’ın; Çerkezköy, Çorlu, Saraylı, Ergene, Muratlı, Şarköy, Süleymanpaşa, Marmaraereğlisi, Hayrabolu, Malkara, Kapaklı ilçelerinden şubemizle iletişime geçerek uzman bir vize danışmanı ile görüşebilirsiniz. Hemen bize ulaşmak için +90 (850) 241 18 72 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da tekirdag@eagvs.com adresimize mail atabilirsiniz. 

Cezayir İçin Vize Almak Gerekli Midir? Tekirdağ

Cezayir’e seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimizin Cezayir vizesi alması gerekmektedir. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’nde kapı vize uygulaması yapılmamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi iseniz ve Cezayir seyahatinizi ticari, turistik, çalışma ya da aile ziyareti gibi amaçlarla yapmak istiyorsanız vize almak zorundasınızdır. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaportlarından birine sahipseniz seyahatinizin süresi 90 günü aşmadığı sürece Cezayir vizesine ihtiyacınız olmayacaktır.

Cezayir Vize Türleri Nelerdir? -Tekirdağ

Cezayir’e vize başvurusunda bulunurken gerçekleştireceğiniz seyahat sebebine göre vize türünüzü yetkililere bildirmeniz vize başvurunuzun sonuçlanma hızını olumlu yönde etkileyecektir. Eğer seyahat amacınızı verilen vize türlerine göre kategorileşmekte zorluk yaşıyorsanız bizi arayarak vize danışmanı ile birlikte bu işlemi kolayca halledebilirsiniz. 

Cezayir vize türleri şunlardır:

Kısa süreli vize başvuru taleplerinde genellikle sizden istenen başvuru belgeleri aynı olur. Belirlemiş olduğunuz vize türünüze göre bu başvuru evrakları değişiklik gösterecektir. Vize danışmanımızla irtibata geçerek konsolosluğun sizden talep ettiği bu evrakları nasıl temin edeceğinize dair bilgilendirme alabilirsiniz. Hazırlanan bu evrakları vize başvuru dosyası haline getirip değerlendirilmek üzere konsolosluk vize merkezine göndeririz.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Tekirdağ

Cezayir vize başvuru talebinde bulunurken yapılması gereken en öncelikli şey vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Vize başvuru formu, konsolosluğa vize başvurusunda bulunduğunuzu belirten önemli bir resmi evraktır. Bu formu isterseniz Türkçe isterseniz İngilizce doldurabilirsiniz. 

Cezayir vize başvuru formunda belirtmiş olduğunuz kimlik ve kişisel bilgiler bu form aracılığıyla konsolosluğa ulaşır. Bu evrakta sizden aile bilgileriniz, seyahat amacınız, seyahat edeceğiniz tarihler gibi bilgiler istenir. Konsolosluk sizi bu form ile değerlendirmeye alacağı için tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz verdiğinizden emin olmalısınız. Vermiş olduğunuz bilgiler arasında herhangi bir uyumsuzluk görülürse konsolosluk vize başvuru talebinizi reddedebilir. 
Şubemize gelerek vize danışmanımız ile birlikte vize başvuru formunuzu doldurabilirsiniz. Deneyimli ekip arkadaşlarımız tüm vize başvuru sürecinizde yapılacak olan işlemleri hatasız ve eksiksiz yerine getirecektir. Yanlış teslim edilmiş evraklar ile vize başvurunuzun red ile sonuçlanması olası olacaktır. Uçak biletlerinizden konakladığınız yere kadar tüm bilgilerin içinde bulunduğu dosyayı hazırlarken özen göstermelisiniz. Red almış bir vize başvurusu size zaman kaybettirecektir, seyahat planlarınızın değişmesine sebep olabilir. Bu red vize sicilinizi de olumsuz açıdan etkileyebilir. 
Aşağıda verilmiş olan linkten Cezayir vize başvuru formunu görebilirsiniz. Bu linki istediğiniz yere indirip vize başvuru öncesinde sizden ne tür bilgilerin istendiği hakkında ön bilgi sahibi olabilirsiniz. 
Cezayir Vize Başvuru Formu 

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar - Tekirdağ

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne vize başvuru talebinde bulunabilmeniz için pasaport sahibi olmanız gerekir. Pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmamasına dikkat ediniz. Pasaportunuz güncel ve biyometrik bir fotoğraflı olmalıdır. Eskimiş ya da yıpranmış pasaportlar size Cezayir’e giriş yaparken ya da Cezayir Konsolosluğu tarafından sorun çıkartabilir. 

Cezayir vize başvurusunda teslim etmeniz gereken evraklar başvuru yaptığınız vize türüne göre farklılık gösterir. Fakat kimlik bilgileri ve pasaport bilgileri gibi kişisel bilgiler her vize türünde ortak istenen evraklardandır. Cezayir seyahatinizin ticari veya turistik bir amacı varsa ya da seyahat sürenize göre sizden istenen evraklar farklı olabilir. 

Cezayir vize türleri sayfamızın sol panelinde sizlere başlıklar halinde verilmiştir. Bu vize türleri:

  • Turistik Vize,
  • Ticari Vize,
  • Ziyaretçi Vizesi,
  • İş/Çalışma

Cezayir seyahat amacınıza göre vize türünü belirleyerek uygun vize başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Önceden bahsettiğimiz gibi vize başvurusundaki en önemli evrak Cezayir vize başvuru formudur. Bu formu kesinlikle doğru bilgilerle doldurmalısınız. 

Cezayir Vize Ücreti Nedir? Tekirdağ

Konsolosluğa ödeyeceğiniz vize harcı ve yetkili acenteler gibi aracı kurumlara ödenen ücretler Cezayir vize ücretini oluşturur. Cezayir vize ücreti, ne zaman başvuru talebinde bulunduğunuz, başvuru yaptığınız vize türü, ne kadar süre Cezayir’de olacağınıza bağlı olarak değişir. Tek giriş ya da çoklu giriş yapmak istemenize bağlı olarak da bu ücret değişiklik gösterir. Vize başvurunuzu oluştururken size yardımcı olan işlemleri sizin adınıza yapan, evraklarınızı konsolosluğa teslim eden, sizin adınıza evrak takibi yapan yetkili acenteler sizlere vermiş olduğu bu hizmet karşılığında sizden belli bir ücret talep edebilir. 

Cezayir vize ücretinin güncel halini öğrenmek için +90 (282) 255 50 38 telefon numaramızla Euroasia GVS Tekirdağ şubesine ulaşabilirsiniz. 

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Tekirdağ

Cezayir vize başvurunuz için istenen evrakları bize teslim ettikten sonra biz evrakları konsolosluğa ulaştırırız. Cezayir Konsolosluğu vize başvuru talebinizi değerlendirmeye alır. Değerlendirmenin sonuçlanması 4-10 arasında sürer.  Konsoloslukta dönemsel bir yoğunluk yaşanıyor olabilir. Bu vize başvuru değerlendirme sürecinizi uzatabilir. Konsolosluğun sizden ek evrak istemesi de değerlendirme sürenizi etkileyebilir.  Cezayir vize başvurunuzu 3 ay önceden yapabilirsiniz. Beklenmedik bir şekilde karşınıza çıkabilecek olan herhangi bir sorunun seyahat planlarınızı etkilememesi için önceden başvuruda bulunmanız sizin yararınıza olacaktır. 

Cezayir Vize Reddi - Tekirdağ

Cezayir Konsolosluğu vize başvurunuzu değerlendirdikten sonra başvurunuzda yetersiz ya da hatalı bir yer gördüyse vize başvuru talebinizi reddedilir. Vizeniz reddedilirse İstanbul Cezayir Konsolosluğu size evraklarını iade eder. Bunu vize reddi olarak görmekten ziyade iade olarak algılamamız daha doğru olur.  Başvuruda ödemiş olduğunuz vize ücreti yanmaz ve daha sonra yapmak istediğiniz Cezayir vize başvurunuzu olumsuz etkilemez. Cezayir vize reddinde size iade edilmiş olan vize başvuru formunuzun üzerinde Fransızca neden reddedildiğinizi anlatan bir yazı bulunur.  Bu notu dikkate alarak eksik ya da hatalı olduğunuz yerleri düzelterek yeniden Cezayir vize başvuru talebinde bulunabilirsiniz. 

Sayın ziyaretçimiz, size Tekirdağ’dan Cezayir vizesine nasıl sahip olacağınız hakkında bilgi vermeye çalıştık. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubemizi +90 (850) 241 18 72 numaramızla arayarak ya da tekirdag@eagvs.com adresine mail atarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';