x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 18 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Cezayir Vize Başvurusu, Edirne

Sayın ziyaretçimiz, vize işlemlerinizde herhangi bir problemle karşılaşmadan ve olabildiğince hızlı halledebilmeniz için Euroasia Global Visa Services olarak sizlere destek hizmeti vermekteyiz. Bu sayfamızda size Edirne’nin Merkez, Meriç, Süloğlu, Havsa, Lalapaşa, Enez, İpsala, Keşan, Uzunköprü ilçelerinden ve çevre illerden EAGVS Edirne şubesi aracılığı ile nasıl vize başvurusunda bulunabileceğinizi anlatacağız. EAGVS vize danışmanı ile görüşüp detaylı bilgi almak istiyorsanız +90 (850) 241 18 72 telefon numaramızla bizlere ulaşabilir isterseniz edirne@eagvs.com mail adresimize yollabilirsiniz.

Cezayir İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Edirne

Türkiye’den Cezayir’e seyahat gerçekleştirmek isteyen ziyaretçilerimizin Cezayir vizesi edinmeleri gerekmektedir. Bazı ülkelerde yapılan kapı vize uygulaması Cezayir’de yapılmamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi ziyaretçilerimiz, Cezayir seyahatini aile ziyareti, turistik, ticari ya da çalışma amacı ile gerçekleştiriyorsa vize almaları zorunludur. Fakat Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi ziyaretçilerimizin yapacağı seyahat süresi azami 90 gün olmak şartıyla Cezayir vizesinden muaf olurlar.

Cezayir Vize Türleri Nelerdir? - Edirne

Cezayir vize başvuru talebinde bulunurken size destek veren vize danışmanınıza vize başvuru türünüzü bildirirseniz vize başvurunuzu hızlandırmış olacaksınız. Vize türünüzü seçmekte zorluk çekiyorsanız yetkililerimizden size yardımcı olmalarını talep edebilirsiniz. Cezayir için vize türleri aşağıda verilmiştir:

Cezayir Vize başvuru talebiniz eğer kısa süreli ise sizden istenen evraklar genellikle bellidir. Vize türünüze göre bu evraklar değişiklik gösterir. Konsolosluğun sizden talep ettiği bu evrakları vize danışmanımızdan destek alarak, sorunsuz ve hatasız bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu evraklar vize başvuru dosyası haline aldıktan sonra vize danışmanınız aracılığıyla konsolosluk vize merkezine ulaştırılır ve böyle vize başvuru talebiniz değerlendirilmeye alınır.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Edirne

Cezayir vize başvurusunda bulunacaksanız ilk yapmanız gereken şey vize başvuru formunu doldurmaktır. Bu vize başvuru formu sizin vize başvuru talebinde bulunduğunu gösteren resmi bir evraktır. Bu form İngilizce ya da Türkçe doldurulabilmektedir.
Cezayir Vize başvuru formu ile konsolosluğa kimlik bilgilerinizi, aile bilgilerinizi, tüm seyahat bilgilerinizi bildirmiş olursunuz. Cezayir konsolosluğu sizi bu vize başvuru formuna ve teslim ettiğiniz diğer evraklara göre değerlendirmeye alacaktır. Eğer bu belgeler gerçeği yansıtmıyorsa, aralarında tutarsızlıklar varsa, güncel bilgiler değilse ya da eksik düzenlenmişse vize başvurunuzun reddedilmesi çok olasıdır. Vize danışmanınız evraklarınızın tamamen doğru düzenlenip, konsolosluğa teslim edildiğinden emin olacaktır. 

Deneyimli vize danışmanımız vize başvurunuz hakkında size her konuda yol gösterecektir. Bu vize başvuru formunu vize danışmanınız ile birlikte doldurabilirsiniz. Şirketimizin deneyimli vize danışmanları ile hatasız ve doğru bir vize başvuru talebinde bulunacaksınız. Evrak eksikliği ya da yanlış başvuru sonucunda vize başvuru talebinizin reddedilebilir. Bu yüzden Cezayir İstanbul konsolosluğuna teslim ettiğiniz tüm kişisel bilgiler dikkatle hazırlanmış ve düzenlenmiş olmalıdır. Reddedilen bir vize başvuru talebi planlarınızın ertelenmesine sebep olabilir üstüne vize sicilinizi de olumsuz etkileyebilir. 


Aşağıda size bırakılmış olan linke tıklayarak Cezayir vize başvuru formuna ulaşabilirsiniz. İsterseniz bu formu kendi bilgisayarınıza yükleyerek vize başvuru öncesinde başvuru formuna dair bilgiler öğrenebilirsiniz. Euroasia GVS Edirne şubesi vize yetkilileri ile görüşerek şubemize gelip vize yetkilimizle birlikte başvuru formunuzu doldurabilirsiniz.

Cezayir Vize Başvuru Formu Burdan ulaşabilirsiniz.

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar - Edirne

Cezayir vize başvuru yapmadan önce pasaportunuzun olması gerekir. Pasaportunuz son 10 yılda çıkarılmış, pasaporttaki fotoğrafınız güncel halinizi yansıtan ve biyometrik olmalıdır. Eğer eskimiş bir pasaporta sahipseniz bu pasaport size sorun çıkartabilir. 

Cezayir vize başvuru talebinde bulunduğunuzda sizden temin etmeniz istenen evraklar başvuru yaptığınız vize türüne göre değişir. Kimlik bilgileri, pasaport bilgileri gibi klasik bilgiler vize başvurularında istenilen ortak evraklardır. Cezayir seyahatinizi turistik ya da ticari amaçlar ile yapıyorsanız sizden farklı belgeler istenebilir. Cezayir vize başvuru formunuzu eksiksiz ve hatasız doldurduğunuzdan emin olmalısınız.

Cezayir Vize Ücreti Nedir? - Edirne

Cezayir vize ücreti, konsolosluğa ödenen vize harcı ve vize danışmanlık acenteleri gibi kurumlara verilen ücretin toplamından oluşur. Cezayir vize başvuru talebinizi ne zaman oluşturduğunuz, seyahat edeceğiniz tarihler, vize türünüz gibi unsurlar Cezayir vize ücretinde değişiklik yaratabilir. Vize başvurunuzu tek girişli ya da çok girişli yapmış olmanızla da vize ücretiniz değişebilir. Vize başvurunuz sırasında size destek veren firmalar vize başvurunuzu sizi hiç yormadan sizin adınıza başvuru gerçekleştirme gibi vermiş olduğu hizmet karşılığında sizden bir ücret talep edebilirler. 

2023 yılı için Cezayir vize ücretini öğrenmek için +90 (850) 241 18 72 numaralı telefonumuzu arayarak Euroasia Global Visa Services Edirne şubesine ulaşabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Edirne

Cezayir vize başvurunuz için bize ulaştırdığınız evraklar vize danışmanlarımızın kontrolünden geçer. Düzenlenen bu evrakları Cezayir Konsolosluğu’na ulaştırırız. Konsolosluk vize başvuru talebinizi değerlendirmeye alır. Vize başvuru talebinizin değerlendirilmesi yaklaşık olarak 4-10 gün arasında sürer. Dönemine göre yaşanan yoğunluk sebebiyle değerlendirme sonucunuzun çıkması uzayabilir. Konsolosluk sizden ek evrak talebinde bulunabilir bu da süreyi etkileyen etkenlerdendir. 3 ay önceden Cezayir vize başvurusu yapabilirsiniz.  Beklenmedik bir şekilde planlarınızı bozabilecek bir aksaklık yaşanmaması için erken başvuru yapabilme şansınız varsa bunu değerlendirmenizi tavsiye ederiz. 

Cezayir Vize Reddi - Edirne

Cezayir Vize başvurunuz tüm unsurlarıyla Cezayir Konsolosluğu tarafından değerlendirildikten sonra eğer başvurunuz yetersiz görülürse vize başvurunuz reddedilebilir. Eğer vizeniz için red kararı alındıysa konsolosluk size evraklarını iade eder.  Cezayir vize başvurusunda ödemiş olduğunuz vize ücreti yanmaz. Cezayir vizenizin reddedilmesi bir sonraki Cezayir vize başvurunuzu olumsuz etkilemez. Konsolosluğun size iade ettiği evraklar içinde size neden reddedildiğinizi anlatan Fransızca bir not vardır. Yeni bir Cezayir vize başvuru talebinizde bulunmak istediğiniz zaman bu nottan yola çıkarak yanlış ya da eksik görünen yerleri düzelttiğiniz takdirde yeni başvurunuzda herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınızı umuyoruz. 

Değerli ziyaretçimiz, sizlere vize danışmanı ile birlikte Cezayir vizesi edinmenin ne kadar kolay olabileceğini aktarmaya çalıştık. +90 (850) 241 18 72 telefon numaramızı arayarak Euroasia Global Visa Services Edirne şube yetkilileri ile konuşmak vize başvuru hakkında aklınıza takılan soruları sorabilir bizden destek talep edebilirsiniz. edirne@eagvs.com mail adresimize e-posta atarak bizimle elektronik ortam aracılığıyla görüşebilirsiniz.

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';