x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Telefon/Faks

+90 (850) 241 18 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Cezayir Vize Başvuru, Gaziantep

Sayın ziyaretçi, Euroasia Global Visa Services Gaziantep şube sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfamızda size Gaziantep başta olmakla beraber çevre illerden bizimle iletişime geçerek nasıl Cezayir vizesi başvuru talebinde bulunacağınıza dair bilgiler aktaracağız. Vize türleri, vize başvuru yolları, bu başvuru yollarında sizden istenen evraklara bu yazımızda ulaşabilirsiniz. Bu konuda uzman vize danışmanımız ile görüşmek yapmak ve vize başvuru işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için +90 (850) 241 18 72 numaraları telefonumuzu arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com adresimize mail atabilirsiniz.

Cezayir İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Gaziantep

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimiz öncelikle Cezayir vizesine sahip olmaları gerekir. Cezayir’de kapı vize uygulaması yapılmamaktadır. Bu ülkeye yapacağınız seyahatin amacı; turistik, ticari, aile ziyareti ya da iş seyahati gibi konulardaysa ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi iseniz Cezayir seyahatinde vize almanız zorunludur. Pasaportunuz Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ya da Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaportlardan biri ise Cezayir seyahatinizi 90 günü aşmamakla birlikte vizeden muaf olarak gerçekleştirebilirsiniz. 

Cezayir Vize Türleri Nelerdir? - Gaziantep

Cezayir vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız seyahat amacınıza uygun belirlemiş olduğunuz vize türünü vize danışmanımıza iletmeniz gerekir. Bu sizin işleminizin sonuçlanma hızını olumlu etkileyecektir. Cezayir vize türleri aşağıda verilmiştir.

Kısa süreli bir vize başvuru talebinde sizden temin etmeniz beklenen belgeler benzerdir. Fakat vize türüne göre bu evraklar değişebilir. Vize danışmanınızla birlikte hazırlamış olduğunuz bu belgeler vize danışmanınız tarafından düzenlenir. Bir vize başvuru dosyası oluşturulur ve vize danışmanınız aracılığıyla bu dosya konsolosluk vize merkezine değerlendirme yapılması amacıyla gönderilir.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Gaziantep

Cezayir vize başvurusunda yapılması gereken en önemli iş vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Cezayir vize başvuru formu sayesinde Cezayir İstanbul Konsolosluğu’ndan vize başvuru talebinde bulunduğunuzu resmi bir evrakla göstermiş olursunuz. Bu form Türkçe ya da İngilizce doldurulabilir.
Bu başvuru formunda kimlik bilgileriniz, aile bilgileriniz, seyahatinizi neden yaptığınız gibi bilgiler bulunur ve bu form sayesinde bu bilgileri konsolosluğa iletmiş olursunuz. Bu yüzden doldurulmuş olan bu vize başvuru formu tamamen gerçeği yansıtmalı ve eksiksiz olmalıdır. Bize teslim etmiş olduğunuz belgeler arasında tutarsızlık görülmemelidir. Çünkü biz bu belgeler ile sizin adınıza Cezayir Konsolosluğu’na vize başvuru talebinde bulunuruz ve konsolosluk sizi değerlendirmeye alır. Yukarıda bahsedildiği gibi bu kişisel belgelerde bir hataya rastlanırsa vize başvuru talebiniz konsolosluk tarafından reddedilebilir.
Vize başvuru formunuzu profesyonel vize danışmanlarımızla birlikte doldurabilirsiniz. Bu işlemi vize danışmanı ile birlikte yapmanız çok önemlidir, vize başvuru formu resmi bir evrak olduğu için hata yapılmaması işleminizi daha kısa sürede sonuçlandıracaktır. Konakladığınız yer, uçak biletleriniz, pasaport bilgileriniz gibi belgeleri dikkatle hazırlamanız gerekir. Vize başvurunuzun reddedilmesi size zaman kaybettirebilir hatta planlarınızı iptal bile etmek zorunda kalabilirsiniz. Vize başvurunuz reddedilmesi vize sicilinizi de olumsuz olarak etkileyebilir. 
Aşağıda size verilen linkten Cezayir vize başvuru formunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Vize başvurusunda bulunmadan önce bu formu inceleyerek ön bilgi sahibi olabilirsiniz. Euroasia GVS Gaziantep vize yetkililerinden biri ile iletişime geçtiyseniz şubemize gelerek vize başvuru formunuzu bizimle birlikte doldurabilirsiniz. 
Cezayir Vize Başvuru Formu Buradan ulaşabilirsiz

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar - Gaziantep

Her yurt dışı seyahatinde olduğu gibi Cezayir seyahati gerçekleştirebilmeniz için pasaport sahibi olmanız gerekir. Sahip olduğunuz pasaportun son 10 sene içinde alınmış olması gerekir. Pasaportunuzdaki fotoğrafın güncel ve biyometrik olması zorunludur. Pasaportunuz yıpranmamış olmalıdır aksi takdirde pasaportunuz size seyahatiniz sırasında ya da öncesinde sorun yaratabilir. 
Başvuruda sizden istenen evraklar başvuruda bulunmuş olduğunuz vize türüne göre değişiklik gösterir. Hangi vize türünden başvuru yapmış olursanız olun kişisel kim bilgileriniz ve pasaport bilgileriniz her başvuruda istenen evraklardandır. Turistik ya da ticari bir amaçla Cezayir’e gitmek istiyorsanız sizden daha farklı evraklar istenebilir.

Cezayir Vize Ücreti Nedir? - Gaziantep

Konsolosluğa ödenen vize harcı ile vize başvurunuzda size hizmet veren kurumlara ödenen ücretin toplanmasıyla Cezayir vize ücretiniz elde edilir.  Bu ücret sizin ne zaman başvuru talebinde bulunduğunuz ya da vize türünüz gibi birçok unsurdan dolayı değişme gösterir. Cezayir seyahatinizde ülkeye tek seferlik mi giriş sağlayacaksınız yoksa birkaç kez mi buna bağlı olarak yapmış olduğunuz vize başvurusu da değişeceği için bu sebeple de vize ücretiniz değişebilir. Vize başvurusunda bulunduğunuzda size destek veren firmalar size verdikleri hizmet karşılığında sizden bir ücret talep edebilirler. Konsoloslukta sırada beklemeden bizim ayarladığımız randevu saatine göre gidip vize işlemlerinizi yapabilirsiniz. Evrak takibinizi ve sonucun çıkma sürecini sizin adınıza takip ederiz. 

2023 yılı itibariyle güncel Cezayir vize ücretini öğrenmek için +90 (850) 241 18 72 numaraları telefonumuzu arayarak Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi ile görüşebilirsiniz.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Gaziantep

Cezayir vize başvuru için sizden talep edilen evrakları bize teslim etmeniz gerekir. Bu evraklar bizim kontrolümüzden geçtikten sonra evrakları konsolosluğa ulaştırırız. Bu işlem sonunda konsolosluk vize başvuru talebinizi değerlendirmeye alır. Değerlendirme yaklaşık olarak 4-10 gün arasında sonuçlanır. Konsolosluğun yoğunluk yaşayabileceği durumlarda ya da sizden ek evrak istendiği zaman değerlendirme süreciniz uzayabilir. Cezayir vize başvurunuzu 3 ay önceden yapma hakkınız vardır. Birden ortaya çıkabilecek bir problem seyahat planlarınızı etkileyebilir. Bu yüzden olabildiğince erken vize başvurusu yapmak sizin için iyi olacaktır. 

Cezayir Vize Reddi - Gaziantep

Cezayir Vize başvuru talebiniz tamamen değerlendirdikten sonra başvuru kriterleriniz yetersiz bulursa Cezayir Konsolosluğu vize başvurunuzu reddedebilir. Vizeniz reddedilirse konsolosluk size teslim etmiş olduğunuz evrakları iade eder. Aslında bunu vize reddi olarak görmek yerine tamamen iade işlemi olarak algılayabiliriz. Çünkü vize başvurusunda ödemiş olduğunuz vize ücreti yanmaz, daha sonra tekrar Cezayir vize başvurusunda bulunmak isterseniz bu başvurunuzu da olumsuz etkilemez. Konsolosluğun size iade ettiği evrakların arasında bir not bırakılmış olur. Bu notta Fransızca neden vizenizin reddedildiğine dair bir yazı bulunur. Yeni bir Cezayir vize başvurusunda bulunmak istediğinde notta yazan sebebi göz önünde tutarak yapmış olduğunuz yanlış ya eksik işlemleri düzelterek başvuru yaparsanız yüksek ihtimalle kabul edilirsiniz.


Değerli ziyaretçimiz, size Cezayir vizesine Gaziantep’ten nasıl ulaşacağınız hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Uzman vize danışmanımız ile görüşme yapmak için EAGVS Gaziantep şubemizi +90 (850) 241 18 72 telefon numaramızdan arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com adresimize mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

Cezayir ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';