x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

İsim Denklik Belgesi

R. Turkman 14/03/19, 11:16
merhaba 1989 göçmeniyim ve 1990 da Türkiyede TC vatandşıyıla evlendim 2008 yılında isim denklik belgemi aldın ve Bulgaristanda evliliyimi onaylattım TC vatandaşı eşımın soyadını aldım ve çocuklarım da BG vatandaşı oldu, 2009 yıllından beri eşime çok girişli çıkışlı vize almaktayız ve hiç bir sorun yoktu ta ki 2018 de isim denkik belgesi istendi ve ben de NUFUS MÜD.başvurdum, ve sonuc geldi ve benin bulgar adım ve soyadım gözükmüyor , Türkiyeye geldikten sonra almış olduğum ad ve soyad ve evlendikten sonra almış olduğum eşimin soyadı görünüyör, ben zaten 2008 İSİM DENKLİK belgemi almıştım ve zaten bu belge olmasaydı ben BG de hiçbir işlem yaptıramazdım,,, Nufus müd aracılıyıla itiraz dilekçesi yazıldım ve sonucu geldi bulgar adım ve soyadım görünmuyormuş kayıtlarda .ve istersem mahkeme yoluna başvurabilirmişim Ben ne yol izlemeliyim sizden ricam bana geri gönüş yapmanız teşekkürler..
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Rehvan Hanım Merhaba,

İsim denklik belgesi ile ilgili olarak; Elinizde 2008'den alınmış isim denklik belgenizin kopyası var ise yeni başvurunuz esnasında bu belgeyi Nüfus Müdürlüğü'ne sundunuz mu? Eğer elinizde böyle bir belge nüshası yok ise Bulgaristan'dan Apostilli alacağınız Doğum Belgenizin Türkçe'ye tercümesi ile Nüfus Müdürlüğü'ne başvuru yapabilirsiniz.

L. DUYGUÇ 19/04/19, 10:09
Merhaba, Aralık 2018 yılında babam vefat etti Bulgaristan’daki işlemler için isim denklik belgesi için 08 ocak 2019 da başvurduk .Bugün 18.03.19 internet sayfasından kontrol ettiğimde halen sonuç alamıyoruz sorgulama ekranındaki yazı şudur : isim denklik başvurunuz ilgili birim tarafından işleme alınmış olup inceleme ve değerlendirme aşamasındadır. Uzun süre beklediğimiz için ne bunun ne anlama geldiğini bilemiyorum veya hangi yolu izlemem gerekiyor yardımcı olmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 19/04/19, 10:11
Leman Hanım Merhaba, Sorunuzun cevabını yukarıda bulabilirsiniz. Saygılarımızla.
N. celik 23/04/19, 15:59
19.11.2018 (18006)'dosya numarasi kızımın isim denklik belgesi için başvuru yaptım eşim bulgaristan göçmeni yurt dışına gitmesi icin 5 aydan beri bekliyoruz kaymakamliga kaç kere gittim sakarya adliye binası nüfus müdürlüğüne gittim 199 aradım sonuç bulamadım benim yurt dışına çıkmam için isim denklik belgesini alıp diğer pasaport islemleri için gün almam gerekiyor yardımcı olurmunuz
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/04/19, 15:59
Nesrin Hanım, İsim Denklik Belgesi talepleri sadece Nüfus Müdürlüklerinden yapıldığından farklı bir birimden alma ya da sorgulama gibi durum durum mümkün değildir. Başvurunuzun üzerinden epey bir zaman geçmiş, belki tekrar talep oluşturmayı deneyebilirsiniz. Eşinizin güncel Apostilli Türkçe'ye tercüme edilmiş doğum belgesi ile başvuru yapmanız önerilir.
Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';