x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Emeklilik Üzerinden Bulgaristan Oturumu

N. SERCAN 18/06/20, 12:16
1954 doğumlu polis emeklisiyim.bekar ve hususi yeşil pasaportum mevcuttur. bulgaristan cumhuriyeti devletinde oturmaizni talep etmek istiyorum. tefaruatlı bir şekilde tarafıma bilgi verilirse memnun olurum. corana viristen önce vizesi istediğim zaman gidebiliyordum ne zaman açılacak etraflıca bilgi verirseniz memnun olurum. şimdiden teşekkürler.iyi çalışmalar dilerim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sn. N. Ercan Selamlar,

Sizinde bahsettiğiniz gibi hususi pasaporta (Yeşil Pasaporta) Bulgaristan vize uygulamamaktadır. Bu pasaport türü ile 6 ayda 90 gün ülkede kalma izni verilmektedir. Ancak Bulgaristan'da yaşamayı düşünüyorsanız, 6 ayda 90 günü aşacak olan kalışlarınız için Bulgaristan'dan oturum almanız gerekmektedir.

Bulgaristan'dan Emeklilik Üzerinden oturum alabilmek için; Türkiye'den emekli olduğunuza dair belgenizi ve sabıka kaydı ve nüfüs kayıt örneğinizi Apostilli şekilde Bulgaristan'a götürerek orada tercüme tasdik ettirmelisiniz. Bunun dışında Bulgaristan'dan bir banka hesabı açmalı ve Bulgaristan'da ikamet edeceğiniz adresi gösterir bir kira knotratı hazırlamalısınız. Bulgaristan'dan ev satın aldıysanız ya da alacaksanız ev tapusu fotokopisi ikamet yeriniz için sunduğunuz belge olarak yeterli olacaktır. Bulgaristan'dan bahsedilen evrakalr hazırlandıktan Türkiye'de ikamet olarak siz en yakın ofisimize belgeeleriniz ile birlikte gelebilir D vize başvurusu için dosyanızın uygunluğunu kontrol ettirerek başvuru koşulları hakakında kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bulgaristan Emeklilik üzerinden d vize başvuruları için Konsolosluklar çoğunlukla randevu sistemi ile çalışmaktadır ve bu tip vizelerin başvurudan sonraki çıkış süreci en az 45 günde değerlendirilmektedir. Başvuru süreci esnasında Bulgaristan'da kalacağınızı beyan ettiğiniz adrese kontrole gidilir ve ikamet yeriniz teyit edilir, birçok müşterimizin merak ettiği konulardan biri adres kontrolü esnasında Bulgaristan'da bulunmak gerekip gerekmediği... Bulgaristan'da bulunma zorunlululğunuz olmamakla birlikte gerek gördükleri hallerde sizi çağırabilirler, adres kontrolü çoğunlukla ev sahibinden ya da civarda yaşayan kişilerden orada yaşayıp yaşamadığınızı teyit alınarak yapılır. Bulgaristan d vize sonucunuzu aldıktan sonra da Bulgaristan'a 3 ay içerisinde giriş yaparak Bulgaristan oturum kartına başvuru yapmanız gerekmektedir.  

Yukarıda "Emeklilik Üzerinden Bulgaristan Oturumu" hakkında detayları paylaştık. Aklınıza takılan tüm sorularınız için 02129635014 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Emeklilik Üzerinden Bulgaristan Oturumu

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.