x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan D Vize Şirket Ortağı

F. Öztürk 25/06/20, 02:07
Türkiyede emekli olup, Bulgaristan da d Vize ile oturum aldim.., 6ay gecti 1yil daha uzattilar ve Ben Burda Ltd st kurdum..19 Kişiler calistirmak zirundamiyim..-birde türkiyede emekliyim Sigorta yatirmam gerekiyormu..-oturumumda skinti olurmu? Bulgaristan D Vize Şirket Ortağı olarak nasıl alınır?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sn. F. Öztürk,

Türkiye'den Emekli olan kişiler için alınan oturum kartından faydalanmışsınız. Eğer oturumunuzu şirket ortaklığı maddesine değiştirmek isterseniz, şirket ortakları için oturum verilebilmesi için Bulgaristan'da kurduğunuz firmada en az 10 çalışanınızın bulunması zorunluluğu olduğu doğrudur. Bulgaristan şirket ortakları için en az 10 çalışanı olmadan sadece ticari vizeye başvuru yapılabilir. Oturuma başvuru yapılabilmesi içinse ortak başına 10 işçi çalışma şartının sağlanması gerekir. Örneğin firma 2 ortaklı ise ve her iki ortakta oturuma başvuru yapmak isterse, en az 20 çalışan bulunması gerekir. Oturum maddenizin değiştirilebilmesi için (Emekli üzerinden oturumunuzu şirket üzerinden oturuma) çevirebilmeniz için, Bulgaristan'da kurmuş olduğunuz firmanızın faaliyet belgesi, firmanızın borcu olmadığına dair ticaret odasından alınmış belgesi, firmanın çalışanlarının belgelendiği yine ticaret odasından alınmış kaşeli imzalı evraklar ile birlikte öncelikle Türkiye'den yeni bir d vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Yeni başvuru yapacağınız d vizeniz Bulgaristan'daki şirketiniz üzerinden verildiğinde bu oturum vizesi ile Bulgaristan'a giderek yeni oturum kartınızı almanız gerekir. Ancak bu şekilde oturum maddenizi değiştirebilirsiniz. 

Bulgaristan'da emeklilik üzerinden oturum ile şirket üzerinden oturum almak arasında gelecek dönem için yapacağınız uzun süreli oturum başvurularında pek bir farklılık yoktur.

Bulgaristan Şirket üzerinden D vize başvurularınızla ilgili tüm sorularınız için 02129635014 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.  

Bulgaristan D Vize Şirket Ortağı ile ilgili sorularınızın yanıtını vermeye çalıştık.

Bulgaristan D Vize Şirket Ortağı

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.