x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Vizesi Bursa

M. karanfil 14/12/18, 19:12
Bursa'da ikamet ediyorum. Davetiyem var ama gelir belgem yok. Turistik yada ziyaret amaçlı vize almak istiyorum. Nolur yardımcı olun.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sn. Muhsin Karanfil,

Öncelikle Bulgaristan'dan bir kişiden temin ettiğiniz bir davet mektubunuz var ise vize başvurunuz ziyaret vizesi kapsamında değerlendirilmekte, tursitik vize başvuruları sadece turizm amaçlı vize başvurularında yapılmaktadır.

Bulgaristan vizesi başvuru evrakları arasında pasaport, fotoğraf, nüfus kayıt örneği ile birlikte Bulgaristan'da kaldığınız süre boyunca masraflarınızı karşılayabileceğinize dair beyan ettiğiniz azami evrak banka hesap dökümünüzdür. Banka hesabınızda minimum 6.000 tl bakiyes göstermek kaydı ile bankadan hesabınıza dair almış olduğunuz kaşeli imzalı bir hesap dökümü ya da hesap cüzdanı evrak olarak kabul edilmektedir.

Eğer banka hesabınızda göstereceğiniz meblağ Konsolosluk tarafından yeterli bulunur ise; bir yere bağlı çalışmıyor iseniz bile işlemleriniz olumlu sonuçla değerlendirilebilir.


Bulgaristan vizesinde gelir beyan eden belge olarak sunulan ana belge yukarıda bahsedilen banka hesap dökümüdür, kredi kartı ekstresi ya da bankaya para yatırdığınıza dair dekontunuz gibi belgeler kabul edilmemektedir.

Üzerinize kayıtlı tapunuz mevcut ise isteğe bağlı olarak bu belge de evraklarınızın arasına eklenerek sunulabilir. 

 

Cevap Ver