x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan doğum tanıtma

S.D 06/12/21, 12:39
Merhabalar ismim Eda, Bursa'da oturuyorum Bulgaristan doğum tanıtma nasıl yapılır ve siz bu hizmeti veriyor musunuz. Eşim Bulgaristan Vatandaşı ben Türk Vatandaşıyım. 3 yıl önce evlendik ve bir çocuğumuz oldu şu an 15 aylık ve biz çocuğumuzu da Bulgaristan Vatandaşı yapmak istiyoruz. Bunun için neler yapmamız gerekli, evrak listesi ve fiyat ücreti için sizden bilgi alabilir miyim. Bize bu konuda yardımcı olabilir misiniz. Bulgaristan'a gitmeden size vekalet versek siz bu işlemleri bizim adımıza yapabiliyor musunuz? Sizden dönüş bekliyoruz bu konu ile ilgili cevap verirseniz çok mutlu oluruz.Teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Eda hanım, bizleri seçtiğiniz için öncelikle çok teşekkür ederiz. Bulgaristan için doğum tanıtma işlemleri yapmaktayız. Bu işlemlere başlamadan ilk önce yapmanız gereken şey Evlilik onaylatma olacak. Biz Evlilik onaylatma işlemleri de yapıyoruz. Bulgaristan’a gitmeden bu işlemleri bizim aracılığımızla yapabilirsiniz. Kısa zamanda sonuç alıp çocuğunuzu Bulgaristan Vatandaşı yapabilirsiniz. Evlilik onaylatılınca çocuğunuzun doğumunu tanıtıyoruz. Bunun için hazırlamanız gereken evraklar şu şekildedir.

Bulgaristan için Doğum tanıtma işlemi için gereken evrak listesi:

  • Çocuğunuzun Doğum Kayıt Örneği
  • Nüfus Kayıt Örneği
  • İsim Denklik Belgesi - (Anne ve/veya babaya ait)
  • Bulgar vatandaşı olan anne/babanın Liçna kartı ve Bulgar pasaportu fotokopisi
  • Anne ve babanın Türk kimliği fotokopileri
  • Vekalet (İşlemlere başlamaya karar verdiğinizde bu evrağın taslağını size göndereceğiz, siz de noterden vekaleti vererek onu da Apostilli şekilde tarafımıza evraklarınızla birlikte ulaştıracaksınız.)

İşlem sonuçlanma süresi: Bulgaristan’daki bölgeye göre farklılık göstermektedir.
Bize gerekli evrakları teslim ettikten sonra bu evrakları Bulgaristan’daki ekibimiz teslim alıp oradaki tercümeleri ve noter tasdiklerini yapmaktalar. Ondan sonra bağlı olduğunuz Belediyeye gidip ilk önce Evlilik tanıtılıyor ve ondan sonra çocuğunuzun doğumu tanıtılıyor.
Doğum tanıtma Bulgaristan işlemleri bu şekilde yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi aktarımı için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Bulgaristan Doğum tanıtma için sizi bilgilendirdik.
Kafanıza takılan herhangi bir soru varsa bizi 0212 963 50 14 hattımızdan arayabilir veya e-mail yoluyla müşteri temsilcilerimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz bizleri aramaktan çekinmeyin.

Saygılarımla / Sezgül.K 

Cevap Ver