x
Bahreyn

Vize İşlemleri

Bahreyn

Telefon/Faks

+90 (850) 241 13 36

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bodrum@eagvs.com

Bahreyn Vize Başvuru, Bodrum

Değerli Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services Bodrum Şube olarak Bahreyn Vize süreçlerini, gerekli belgeleri, ücretlendirmelerini ve vize türlerini ele aldığımız sayfamıza Hoş Geldiniz. Bahreyn Krallığı'na seyahat edecek olan Bodrum'da ikamet eden siz değerli ziyaretçilerimiz başta olmak üzere Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan ilçeleri, Aydın, Denizli, Burdur, Antalya ve Türkiye'nin bütün illerinden gerçekleştireceğiniz Bahreyn Vize Başvurularınıza konuda uzman vize danışmanlarımız rehberliğinde vize hizmeti sunuyoruz.

Bahreyn Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Bodrum

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın Bahreyn Seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için, Bahreyn Vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır.
Hizmet (Gri) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Bahreyn Krallığı'na yapacak oldukları seyahatlerinin 90 günü aşmaması koşulu ile vizeden muaf olarak seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.
Ülkemizde;
 
Olmak üzere iki adet Bahreyn Dış Temsilciliği mevcuttur. Ancak, Fahri konsolosluklar ülkemizde vize süreçleri konusunda diplomatik yetkiye sahip olmadıkları için Ankara Büyükelçiliği vize süreçlerini değerlendirmek ve onaylamakta diplomatik yetkiye sahip olan tek dış temsilciliktir.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Bodrum

Vize türünüzü belirlemede seyahat gerekçeniz büyük önem oluşturmaktadır. Seyahat sebebinizi doğru bir şekilde tanımlamanız edinmeniz gereken evrakların neler olduğunu belirlemede ve başvuru sürecinde sizlere büyük kolaylık sağlamaktadır. Seyahat gerekçenizi belirledikten sonra aşağıda bulunan bağlantılara tıklayarak gerekli dosyalara kolaylıkla erişebilmektesiniz.
 
Sizler için listelemiş olduğumuz Bahreyn Vize Türleri arasından sizin seyahatinize uygun olan seçeneğin hangisi olduğuna karar veremiyor ya da seyahat gerekçenizi barındırmakta olan seçeneğin yukarıda ki başlıklar içerisinde bulunmadığını düşünüyorsanız eğer Bodrum Şubemizi ziyaret edebilir, e-posta adresimize mail atarak vize danışmanlarımızdan yardım talep edebilir ya da ilgili telefon numaralarımız aracılığı ile bizleri arayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bodrum

Bahreyn Krallığı'na dilerseniz Elektronik Vize uygulaması aracılığı ile Kapıda Vize uygulaması ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz.
Bahreyn Kapıda Vize ile sınır kapılarından temin edecek olduğunuz vizeniz sizlere Bahreyn Krallığında 15 günlük bir konaklama hakkı sunmaktadır. Bu süre duruma göre 15 gün daha uzatılabilmekte ve vize süreniz 1 Aya çıkabilmektedir. Ancak kapıda vize uygulamasında, gerek duyulan evrakların fazlalığı, vize başvuru sürecinin karmaşık olması ve onaylanma sürecinde mevcut olan risk unsurlarının fazla olmasından dolayı vize danışmanlarımız Kapıda vize uygulaması yerine Elektronik Vize Başvuru sistemini kullanmanızı önermektedir.
Bir çok ülkenin faydalandığı, günümüz teknoloji koşullarının getirdiği bir sistem olan Elektronik Vize Başvuru Sistemini Bahreyn Krallığı da Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına uygulamaktadır. Elektronik Vize Başvuru sistemi sayesinde başvuru yapacak kişilerin bizzat konsolosluklarda bulunmasına gerek kalmamıştır. Bir çok zahmetten kurtulacağınız bu sistemde uzman kadromuz eşliğinde sizler adına Bahreyn Elektronik Vize Başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz. Sizlerden talep edecek olduğumuz evrakları EAGVS Bodrum şubemizde bulunan vize uzmanlarımıza ulaştırmanız işlemlere başlamamız için yeterli olacaktır.
Bu evraklar;
 
  • Hali hazırda güncelliğini korumakta olan Pasaportunuzun resimli sayfasının taratılmış görüntüsü
  • 2 Adet Biometrik Fotoğrafınız
  • Gidiş - Dönüş Uçak bileti rezervasyonu bilgileriniz
  • Var ise Otel rezervasyon bilgileri
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği 
Evrakların Bodrum ofisimize iletilmesi ardından gerekli kontroller uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir ve her hangi bir eksik ya da hata olmaması halinde Bahreyn Elektronik Vize Başvurunuz sizler adına gerçekleştirilir.
Gerekli evrakları dilerseniz kargo yolu ile gönderebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek bizlere elden teslim edebilir ya da mail yolu ile uzmanlarımıza iletebilirsiniz.

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Bodrum

Bahreyn Vize Başvurunuz normal şartlar altında ortalama olarak 72 saat ila 10 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. E-posta adresinize gelecek olan başvuru onay mailinizin çıktısını alıp Bahreyn Krallığı'na ziyaretinizi gerçekleştirebilmektesiniz. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluk, elektronik vize sistemlerinde meydana gelebilecek olan aksaklıklar ya da Bahreyn Krallığı'nın resmi tatilleri bu süreyi bir miktar uzatabilecek etkenler arasında yer almaktadır. Bu ve benzeri durumlar hakkında bilgi vermek için uzmanlarımız sizlerle düzenli olarak kontak halinde olacaklardır.

Bahreyn Vize Ücreti 2023

Bahreyn Vizenizin geçerlilik süresi ve giriş opsiyonları ücretlendirmelerde farklılık göstermektedir. 
 
  • 1 Aylık Çok Girişli
  • 2 Haftalık Tek Girişli
  • 1 Yıllık çok girişli
Olarak sınıflandırabilecek olduğumuz vize türleri içerisinden sizlere uygun olan seçeneği uzmanlarımıza iletmeniz durumunda vize başvurularınız bu seçenekler doğrultusunda gerçekleşecektir. 
 
Bahreyn Vize Başvurusunda sizlere yol göstermek amacı ile hazırlamış olduğumuz sayfamızı incelediniz, Bodrum Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Bahreyn ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.