x
Bahreyn

Vize İşlemleri

Bahreyn

Telefon/Faks

+90 (850) 241 13 36

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Bahreyn Vize Başvuru, Trabzon

Değerli Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services Trabzon Şube olarak Bahreyn Vize süreçlerini, gerekli belgeleri, ücretlendirmelerini ve vize türlerini ele aldığımız sayfamıza Hoş Geldiniz. Bahreyn Krallığı'na seyahat edecek olan Trabzon ilinde ikamet eden siz değerli ziyaretçilerimiz başta olmak üzere Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ilçeleri, Giresun, Bayburt, Gümüşhane, Rize, Artvin, Ordu ve Türkiye'nin bütün illerinden gerçekleştireceğiniz Bahreyn Vize Başvurularınıza konuda uzman vize danışmanlarımız rehberliğinde vize hizmeti sunuyoruz.
Trabzon Şubemize trabzon@eagvs.com adresine e-posta gönderebilir, +90 (850) 241 13 36 numaralı telefonumuzu tuşlayarak ulaşabilir veya ofisimizi ziyaret edip Bahreyn Vize süreçleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bahreyn Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Trabzon

Hizmet (Gri) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bahreyn Krallığı'na yapacak oldukları seyahatlerinin 90 günü aşmaması koşulu ile vizeden muaf olarak seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.
Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın ise Bahreyn Seyahatlerini gerçekleştirebilmek için, Bahreyn Vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır.
Ülkemizde;
 
Olmak üzere iki adet Bahreyn Dış Temsilcilikleri mevcuttur. Fahri konsoloslukların ülkemizde vize süreçleri konusunda her hangi diplomatik yetkisi bulunmadığı için Ankara Büyükelçiliği vize süreçlerini değerlendirmek ve onaylamakta diplomatik yetkiye sahip olan tek dış temsilciliktir.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Trabzon

Seyahat gerekçeniz Vize türünüzü belirlemekte büyük önem oluşturmaktadır. Seyahat sebebinizi doğru bir şekilde tanımlamanız hem gerekli evrakları temin etmenizde hem de başvuru gerçekleştireceğiniz vize türünü belirlemekte sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. 
 
Olmak üzere 3 farklı kategoride seçeneklere ayırmış olduğumuz vize türlerinden seyahat sebebinize uygun olan başlığa tıklayarak gerekli evraklara erişim sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirtilen Bahreyn Vize çeşitleri arasından hangi başlığın sizin seyahat gerekçenizi kapsadığı konusunda fikir sahibi olamıyor ya da size uygun başlığın belirtilen seçenekler içerisinde mevcut olmadığını düşünüyorsanız Trabzon Şubemizi ziyaret edebilir, e-posta adresimize mail atarak vize danışmanlarımızdan yardım talep edebilir ya da ilgili telefon numaralarımız aracılığı ile bizleri arayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

Bahreyn Krallığı'na dilerseniz Elektronik Vize uygulaması aracılığı ile Kapıda Vize uygulaması ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz.
Bahreyn Kapıda Vize ile sınır kapılarından 15 gün konaklama hakkına sahip olduğunuz vizenizi temin edebilmektesiniz. Bu süre duruma göre 15 gün daha uzatılabilmekte ve vize süreniz 1 Aya çıkabilmektedir. Fakat kapıda vize uygulamasında, ihtiyaç duyulan evrakların fazlalığı, vize başvuru sürecinin karmaşık olması ve mevcut risk unsurlarının fazla olmasından dolayı vize danışmanlarımız Kapıda vize uygulaması yerine Elektronik Vize Başvuru sistemini kullanmanızı önermektedir.
Günümüz teknoloji koşullarının getirdiği bir sistem olan Elektronik Vize Başvuru Sistemini bir çok ülkede olduğu gibi Bahreyn Krallığı da Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına uygulamaktadır. Elektronik Vize Başvuru sisteminde kişilerin bizzat konsolosluklarda bulunmasına gerek yoktur. Uzman kadromuz eşliğinde sizler adına Bahreyn Elektronik Vize Başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz. Sizlerden talep edecek olduğumuz evrakları vize uzmanlarımıza ulaştırmanız işlemlere başlamamız için yeterli olacaktır.
Bu evraklar;
 
  • Hali hazırda güncelliğini korumakta olan Pasaportunuzun resimli sayfasının taratılmış görüntüsü
  • 2 Adet Biometrik Fotoğrafınız
  • Gidiş - Dönüş Uçak bileti rezervasyonu bilgileriniz
  • Var ise Otel rezervasyon bilgileri
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği 
Evrakların Trabzon ofisimize iletilmesi ardından gerekli kontroller uzmanlarımız tarafından gerçekleşir ve her hangi bir eksik ya da hata olmaması durumunda Bahreyn Elektronik Vize Başvurunuz sizler adına gerçekleştirilir.
Gerekli evrakları dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek bizlere elden teslim edebilir, dilerseniz kargo yolu ile gönderebilir ya da mail yolu ile uzmanlarımıza iletebilirsiniz.

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Trabzon

Bahreyn Vize Başvurunuz ortalama olarak 72 saat ila 10 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. E-posta adresinize gelecek olan başvuru onay mailinizin çıktısını alıp ziyaretinizi gerçekleştirebilmektesiniz. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluk, elektronik vize sistemlerinde meydana gelebilecek olan aksaklıklar ya da resmi tatiller bu süreyi bir miktar uzatabilecek bir kaç etken arasında yer almaktadır. Bu tarz durumlar hakkında bilgi vermek için uzmanlarımız sizlerle düzenli olarak kontak halinde olacaklardır.

Bahreyn Vize Ücreti 2023

Bahreyn Vizenizin geçerlilik süresi ve giriş opsiyonları ücretlendirmelerde farklılık göstermektedir.
 
  • 1 Aylık Çok Girişli
  • 2 Haftalık Tek Girişli
  • 1 Yıllık çok girişli
Olarak sınıflandırabilecek olduğumuz vize türleri içerisinden sizlere uygun olan seçeneği uzmanlarımıza iletmeniz durumunda vize başvurularınız bu seçenekler doğrultusunda gerçekleşecektir. 
Vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemizi ziyaret edebilir, +90 (850) 241 13 36 numaralı telefonumuzu arayarak uzmanlarımızdan bilgi alabilir ya da trabzon@eagvs.com adresine e-posta göndererek bizlere ulaşabilirsiniz.
Bahreyn Vize Başvurusunda sizlere yol göstermek amacı ile hazırlamış olduğumuz sayfamızı incelediniz, Trabzon Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Bahreyn ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.