x
Bahreyn

Vize İşlemleri

Bahreyn

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres:  İlkbahar Mahallesi 606 Sokak Oran Sitesi No. 19     Çankaya/ANKARA

Posta Adresi:   PK  18102   Çankaya/ANKARA

Telefon:     +90 312 491 26 56 - 58

Fax :   +90 312 491 26 76

E-posta Adresi: ankara.mission@mofa.gov.bh

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Ankara Bahreyn Büyükelçiliği Pazartesi-Cuma  09.00-15.00 saatleri arasında, Türkiye’de bulunan Bahreyn vatandaşları ile Türk vatandaşlarına her gün konsolosluk hizmeti vermektedir.

Bahreyn Ankara Konsolosluğuna, e-posta adresi üzerinden veya telefonlar ile doğrudan ulaşarak başvurularınız ile ilgili bilgi alabilirsiniz. 

Uyarı (!)  Büyükelçiliğe herhangi bir işlem yapmak için geldiğinizde, sizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

 

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Türkiye’nin bütün bölgelerinden kendisine yapılan başvuruları kabul ederek değerlendirmeye alan Bahreyn Ankara Büyükelçiliği için bölge sınırlaması bulunmamaktadır.

Ankara başta olmak üzere Eskişehir, Afyon, Konya, Adana, Amasya, Samsun, Trabzon, Rize,  Artvin, Erzurum, Ağrı, Diyarbakır,  Urfa, Van, Gaziantep ile İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Bursa, Isparta, İzmit, İzmir, Denizli, Aydın, Antalya ve Mersin gibi farklı şehirler, Büyükelçiliğin görev alanı içerinde bulunmaktadır.

Türkiye’de ikamet eden Bahreyn vatandaşları ile Bahreyn’e seyahat edecek Türk vatandaşları konsolosluk hizmetleri için Bahreyn Ankara Büyükelçiliği bünyesindeki Konsolosluk birimine başvurularını yapabilirler.

Bahreyn vize başvurusu Ankara

Bahreyn vizesi alabilmek için gerekli evrakları hazırladıktan sonra Bahreyn Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk birimi nezdinde vize başvurusu yapılması gerekir. Bahreyn Krallığı Türkiye’den yapılan vize başvurularına kısmi vize muafiyeti uygulamaktadır.

Vize muafiyeti kapsamında Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet)  ve Yeşil (Hususi)  pasaport sahibi Türk vatandaşları, 90 günü aşmayan seyahatlerinde Bahreyn’e vize almadan gidebilmektedirler.

Bahreyn Krallığı sadece Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi Türk vatandaşları ile Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişilere vize mevzuatı uygulamaktadır. Bu kişilerin, Bahreyn’e yapacakları çeşitli seyahatleri için (turistik, ticari, çalışma, eğitim ve aile ziyareti  gibi) konsolosluğa vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Bahreyn Kapıda Vize

Bahreyn Krallığı’nın kapıda vize uygulaması da bulunmaktadır. Bahreyn’e kısa süreli turistik gezi yapacak olan Türk vatandaşları, gerekli koşulları sağlamak şartıyla 15 güne kadar olan vizelerini Bahreyn sınır kapılarında alabilmektedirler. İhtiyaç duyulması halinde bu süre bir 15 gün daha uzatılabilmektedir.

Karşılıklı mütekabiliyet esasları çerçevesinde Türkiye’ye turistik gezi yapacak olan Bahreyn vatandaşları da, sınır kapılarımızdan 30 günlük giriş vizelerini alabilirler.

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği Görevleri

Ankara Bahreyn Büyükelçiliği, temsil ettiği Bahreyn Krallığının ulusal menfaatlerini korumak, ilişkileri koordine etmek ve Türkiye’de Bahreyn vatandaşlarının haklarını korumakla yükümlüdür.

Diplomatik misyonu bulunan Bahreyn Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti ile Bahreyn Krallığı arasında siyasi ve ticari ilişkilerin artırılması için çaba sarf ederken, diğer taraftan da iki halk arasında diyaloglar kurularak kültürel yakınlaşmanın sağlanmasına çalışmaktadır.

Ankara Bahreyn konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan kendi vatandaşlarının evlenme, doğum ve ölüm sonrası konsolosluk kayıtlarını güncelleyerek, ihtiyaç duyulması halinde yeni kimlik çıkarılması, süresi biten pasaportların yenilenmesi, noter işlemleri ve yeni seyahat belgesi düzenleme gibi konsolosluk işlemlerini yürütmektedir.

Ayrıca, Türkiye’de ikamet eden Bahreyn vatandaşlarının acil yardıma ihtiyaç duydukları tıbbi, idari ve hukuki konularda konsolosluk himayesi sağlayarak destek olmaktadır.

Bahreyn Ankara Konsolosluğunun burada belirtilen görevlerine ek olarak, ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin Bahreyn vizesi başvurularını değerlendirme yükümlülüğü de bulunmaktadır. Vize alma kurallarına göre hazırlanmış başvuruları kabul ederek karara bağlama hususunda, Türkiye’de yetki sahibi olan tek kurumdur.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Örneği

Vize başvuru formu, konsolosluğun sizin ve seyahatinizle ilgili bilgi sahibi olmasına olanak sağlayan resmi bir belgedir. Bahreyn vize başvuru formu uluslararası geçerliliği olduğu için burada beyan etmiş olduğunuz bilgiler seyahatiniz süresince sizleri bağlamaktadır. Başvuru formu İngilizce, Arapça ve Türkçe dil seçeneklerinden birisi ile doldurulabilmektedir.

Kimlik bilgilerinizi, pasaport ve adres bilgilerinizi, seyahatinizin amacını ve yolculuk tarihlerini başvuru formuna açık ve anlaşılır bir şekilde yazmalısınız. Forma kaydedeceğiniz bilgileriniz doğru ve güncel olmalı ve diğer evraklar ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Vize başvuru formunuzu, pasaportunuzdaki imza ile aynı olacak şekilde imzalayarak, başvuru dosyasına ilave etmelisiniz.

Bahreyn vizesi kaç günde çıkar?

Bahreyn Ankara Konsolosluğuna yapılan vize başvuruları takriben 7-10 iş günü bir zamanda karara bağlanmaktadır. Vize başvurularının, konsoloslukta dönemsel yoğunlukların olduğu zamanlara denk gelmesi bu süreleri uzatabilmektedir. Eksik ve hatalı evraklardan dolayı Konsolosluğun ek evrak talep etmesi de, süreci etkileyen faktörler arasındadır.

Tüm bu hususları gözeterek, vizenizin yolculuk tarihinize kadar rahatlıkla yetişebilmesi için 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızda, sizlerin adına fayda vardır.

Bahreyn Vize Ücreti 2023

Konsolosluk vize harcı Bahreyn vize ücretini oluşturmaktadır. Bahreyn Konsolosluğunun talep ettiği vize harcı başvurulan vizenin türüne, giriş sayısına ve istenilen vize süresine göre farklılık göstermektedir. Bahreyn Konsolosluğu 1 aylık ve 1 yıllık çok girişli vize ile 2 haftalık tek girişli Bahreyn vizesi vermektedir.

Ayrıca yetkili kurumlar ve acentelerden alınabilecek hizmetler için ek ücret talep edilebileceğini de unutmamalısınız.

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği  Tatil Günleri

Ankara Bahreyn Büyükelçiliği, Bahreyn ve Türkiye’nin ulusal tatilleri ve bayramlarında kapalı olduğu için konsolosluk hizmeti vermemektedir.

Bahreyn Ankara Büyükelçiliğine  Nasıl Gidilir?

 

Bahreyn ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';