x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Çalışmayanlar İçin Almanya Vizesi

M. Güllü 20/11/18, 01:56
Merhaba, ben 2019 yılında üniversiteden mezun oldum. KPSS için hazırlık aşamasındayım, bu yaz sınavdan sonra Almanya'ya gitmek istiyorum. Annemle babam ayrı, babamdan nafaka parası alıyorum, bankada bir miktar birikmişim var yine de annem bana sponsor olmak zorunda mı? Çalışmayanlar için Almanya vizesi başvurularında kişinin kendi bankası yeterli değil mi? Hangi evraklarla başvuru yapmalıyım?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,
Almanya vize başvurularında seyahat amacını destekleyen belgelerin ve yeterli finans kanıtı içeren belgelerin sunulması vizenizin olumlu sonuçlanması için önemlidir. Çalışmayan kişiler için Almanya vizesi başvurularında ise sponsor sunmak zorunludur. Çalışmayanların, sponsor göstermeden yapacakları Almanya vize başvuruları henüz başvuru merkezindeyken kabul edilmeyecektir. Dolayısıyla çalışmayanların vize başvurularında dosyanın yeterli finansal kanıt, vize bitimi sonrası ülkesine döneceğine dair inandırıcılığı, ülkesindeki vazgeçemeyeceği kurulu düzeninin ispatı açısından güçlendirilmesi gerekir. Vize başvuru dosyanızın zayıf yönleri, güçlendirilmesi gereken tarafları EAGVS’nin deneyimli vize danışmanları tarafından incelenir. Çalışmayan kişiler vize başvurularında kendi banka hesaplarını da sunabilirler ancak bu sponsor evrakı ve sponsor bankasının sunulması halinde ek olarak sunulabilecektir. Nitekim tüm vize başvurularında banka hesap dökümündeki olağandışı para akışının vize reddine neden olduğu bilinmektedir ve çalışmayan kişinin de Almanya seyahatini karşılayacak kadar parayı nereden elde ettiği, paranın resmi kaynağının ispatı gerekeceğinden vize değerlendirmesinde hayatın olağan akışına aykırı para akışı ve miktarı dezavantaj olacaktır.

İşsizler için Almanya vizesi başvurularında kişinin pasaport, iki biometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikametgah belgelerinin yanı sıra sponsor evrakları sunulmalıdır. Sponsor evraklarının ne olduğu ise sponsorun mesleğine göre değişiklik gösterir. Sponsor şirket sahibi ise şirket evrakları, çalışan ise çalışma evrakları ve şirket evrakları, emekli ise emeklilik belgesi, kamu çalışanı ise kamu çalışma evrakları sunulmalıdır. Çalışmayan kişilerin Almanya vize başvurularında dikkat edilmesi gerekir. Zor bir başvurudur ve mutlaka profesyonel vize danışmanlığı alınması tavsiye edilir. Gerekli evraklar kişinin imkanlarına göre dosyanın güçlendirilmesinde kullanılmak üzere müşteri temsilciniz tarafından belirlenir. Çalışmayanlar için Almanya vizesi başvurusunda yardım almak için müşteri temsilcilerimizle telefonla irtibata geçebilirsiniz.

Nazlı Daştan

Çalışmayan kişiler için Almanya vizesi

N. Kadıoğlu 30/03/20, 13:53

Merhaba, 10 yıldır özel sektörde çalışıyorum bu yaz döneminde işten ayrılarak 1 aylık bir Almanya merkezli Avrupa turu planlıyorum, turumu kendim düzenleyeceğim tur şirketinden almayı düşünmüyorum. İşten ayrılmam vize sonucumu etkiler mi? Sonuçta birikmiş param var, dönüşte de yeniden işe başlayacağım başka bir şirkette. Çalışmayanlar için Almanya vizesi başvurusunda red alma ihtimalim var mıdır?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 30/03/20, 13:54

Merhaba,
vize başvurunuzda ülkenizdeki kurulu düzenin ispatı vize onayı için önemlidir. İşten ayrılarak Almanya’ya gitmeniz her ne kadar yeterli finansal kanıt sunsanız da çalışmamanız red ihtimalini güçlendirir. Bunun yerine, Almanya Schengen vize başvuruları 6 ay öncesinden başvuru yapılabildiği için çalıştığınız dönemde vize başvurusu yapmanız tavsiye edilir. Çalışan kişilerin, vize bitiminde ülkesine döneceğine dair inanç oluşturması daha kolaydır. Bununla birlikte çalışmayan kişiler için Almanya vizesi başvurularınızda dosyanızın etraflıca değerlendirilerek yönlendirme yapılabilmesi için evraklarınızın müşteri temsilciniz tarafından incelenmesi gerekir. Red ihtimallerini azaltarak yeterli çalışma yapılmış her vize dosyasının vize onay ihtimali yüksektir.

Nazlı Daştan

Çalışmayan için Almanya vizesi

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';