x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Aile Ziyareti Vizesi İçin Nasıl Davetiye Alabilirim?

M. Altun 16/11/18, 10:31
Merhaba, ben Almanya'daki kardeşimi ziyaret etmek istiyorum Almanya aile ziyareti vizesi için nasıl davetiye alırım? Bir de durumum biraz karışık. Normalde emekliyim, 2 yıl önce bir arkadaşımla ortak dükkan açtık, dükkan resmiyette benim üzerimeydi. Sonra bir takım sıkıntılı süreçlerin sonunda şu an mahkemem var ve devlet haczi var emekli maaşımda. Allaha şükür şu an geçimimi sağlıyorum param da var benim durumumdaki kişilere vize veriyorlar mı?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Almanya’ya gitmek için yapılan vize başvurularında sizin de belirttiğiniz gibi birçok farklı mali ve kişisel durum söz konusu olabiliyor. Vize başvurunuzda mutlaka profesyonel yardım almanızı tavsiye etmekle beraber sizin durumunuzda genel tavsiyeler vermeye çalışacağız. İlk olarak Almanya vize davetiyesi Almanya'daki kız kardeşinizin yaşadığı yerin belediyesinden sizin pasaport bilgilerinize uygun olarak bir davetiye çıkartmalı ve bu davetiyeyi size kargo ile göndermelidir. Bu ilk aşamadan sonra dosyanızın geri kalan evrakları ve vize değerlendirmesinde dosyayı güçlendirme işi EAGVS müşteri temsilcilerinizdedir.

Vize değerlendirmesinde kişinin, seyahat masraflarını karşılayabilecek finansal güçte olması beklenir. Geçiminizi sağlayabildiğinizi belirtmişsiniz bu vize açısından iyi bir durum ancak bu geçim yollarının belgelerle ispatlanması için müşteri temsilciniz birtakım evraklar isteyecektir (şirket evrakları, banka hesapları, gayrimenkul gelirleri vs. durumunuza göre) İkincisi ise kişinin vize bitimi sonunda ülkesine döneceğinin belgelerle ispatlanması. Bu aşamada ülkenizle olan aile, finansal bağlar vb. durumlar göz önünde bulundurulur. Başvurunuzda vize davet mektubu sunmak yeterli olmayacağı gibi ülkenizdeki bağların ispatı için de yine belge sunulmalıdır. Burada müşteri temsilcinizin yazacağı İngilizce vize talep dilekçesi çok önemlidir. Niyetinizin sadece Almanya'ya ziyarete gidip geri dönmek olduğunun belirtilmesi ve belgelenmesi vize red ihtimalinizi azaltacaktır.

Mali suçlarla ilgili davası olan kişiler yurtdışı çıkışlarından önce profesyonel vize desteği aldıklarında müşteri temsilcilerimiz yurt dışı yasağı, arama emri gibi resmi süreç hakkında kontrol yaparlar. Almanya aile ziyareti vizesi için nasıl davetiye alabilirim sorusu kişiye göre değişeceğinden müşteri temsilcilerimiz ile görüşmeniz başvuru sürecinizi daha doğru yönlendirme imkanı sağlar.

Nazlı Daştan

Almanya vize davetiyesi

M. Tosun 31/03/20, 16:10

Ben ilk kez yurtdışına çıkacağım, Almanya'da tanıdığım kimse yok ama turistik vizede ilk seferde daha az gün için vize veriliyormuş, ziyaret vizesi başvurusunda daha uzun vize veriliyormuş. Almanya aile ziyareti vizesi için nasıl davetiye alabilirim? Almanya’daki bir belediyeden online alabilir miyim?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 31/03/20, 16:11

Merhaba,
Öncelikle vize başvurularında kişinin seyahat amacını gizlemesi, çarpıtması veya kasıtsız olarak amaca uygun olmayan vize türüne başvuru yapması bir red nedenidir. Turistik amaçla yapılacak seyahatte Almanya turist vizesi başvurusu yapılmalıdır, Almanya’da bir tanıdığı olmadığı halde ziyaret vizesi başvurusu yapılamaz çünkü vize davetiye mektubu Almanya’daki kişi tarafından belediyeye şahsen başvurarak alınabilen bir resmi belgedir. Online davetiye satışı gibi bir sistem yoktur. Ayrıca vize başvurularında vize süresinin daha uzun/kısa verilmesi vize türü, seyahat amacına bakılmaksızın Konsolosluk tarafından takdir edilir.

Yalan beyan ileriye dönük vize yasaklarını da doğurabilir. Bu nedenle Almanya aile ziyareti vizesi için nasıl davetiye alabilirim sorusunun cevaplanabilmesi için öncelikle kişinin ziyaret vizesi başvurusu yapması gerektiğinden emin olunmalıdır. Vize başvurularında yapılan yanlışlar, alınan vize redleri, sonraki vize başvurularınızı da olumsuz etkiler. Bu nedenle vize başvurularınızda profesyonel vize danışmanlık desteği almanız hem aktif başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalini artırır, hem zamandan ve paradan tasarruf sağlar. EAGVS vize danışmanları size hem bugün için hem gelecekteki vize başvurularınız için profesyonel bilgiler sunar. 

Nazlı Daştan

Almanya vize davetiyesi nasıl alınır

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';