x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Yunanistan Vize Başvurusu, İzmir

H. TOLUTİMUR 06/12/18, 13:04
tatil için birkaç gün gitmek istiyorum.2010 yılı alınan bordo pasaportum mevcut vize gerekli midir?ne yapamam gerekiyor?teşekkür ederim...
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar,

Bordo pasaport sahibi vatandaşlarımızın, Yunanistan seyahatleri öncesinde konaklama gün sayısından bağımsız olarak vize almaları gerekmekte. Seyatinizin bitiş tarihinden sonra 90 gün daha geçerliliğe sahip ve en az 2 sayfası boş olan pasaportlarla başvuru gerçekleştirilebilmektedir.

25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış herhangi bir shengen vizenizin olması halinde sadece gerekli belgeleri tarafımıza ulaştırmanız yeterli. Tüm süreçler uzmanlarımzca yürütülecek, başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz adresinize ulaştırılacaktır.

 

25 Eylül 2014 sonra anlınmış herhangi bir shengen vizeniz yok ise, başvuru için gerekli olan belgeleri bize ulaştırarak kontrol edilmesini ve incelenmesi sağlayabilirsiniz.Uzmanlarımız gerekli incelemeyi yaptıktan sonra sizinle görüşerek randevu planlaması yapacaklar. Randevu tarihinde başvuru merkezinde parmak izi vermeniz yeterli. Bu aşamada size eşlik etmesi ve yardımcı olması için bir yetkilimizi görevlendiriyoruz. 

Parmak izininizi verdikten sonra, vizenizin takibini, pasaportun teslim alınmasını ve size ulaştırılmasını biz sağlıyoruz. Tüm bu süreçlerde dilediğinizde aklınıza gelen tüm soruları yanıtlıyor olacağız.

 

Selami

0850 241 04 48

l. kizir 06/01/19, 00:57
yaz tatilinde cocuklarimla yunanistana oradan italyaya gecmeyi dusunuyorum. hic shengen vizem olmadi. red vizelerim var. vize basvurum onaylanir mi? kucuk esnafim. tesekkurler.
M. kanber 09/01/19, 21:26
Eşim Avrupa birliği Yurtdaşı (CYPRUS) vatandaşı ben ise Türkiye ve kuzey kıbrıs yurttaşıyım Kıbrıs'ın küzeyide yaşıyorum Nasıl vize alabilirim. Teşekkür ederim
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 18/02/19, 14:49
Merhaba I. KİZİR, her vize başvurusu kendi içerisinde değerlendirilmektedir, daha önceden ret almış olmanız gelecekte de alacağınız anlamına gelmiyor. Ret mektubunuzda hangi maddelerin işaretli olduğuna bakmalı ve buna göre bir çalışma yapmalıyız. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz, Saygılarımla, Yusuf Üzümcü.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 18/02/19, 14:57
Merhaba M. KANBER, Yunanistan KKTC'yi diplomatik olarak tanımadığından Kıbrıs pasaportunuzu kullanamazsınız, bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti pasaportunuzla başvuru yapsanız bile evraklarınız KKTC evrağı olduğundan başvurunuzda problem yaşanacaktır. Türk pasaportuyla başka bir Schengen ülkesinden vize alıp hem vize aldığınız ülkeye hem de Yunanistan'a girmeniz daha iyi bir seçenek olur. Saygılarımla, Yusuf Üzümcü.
Cevap Ver