x
Yeni Zelanda

Vize İşlemleri

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda Eğitim Vizesi

Değerli yolcumuz, Yeni Zelanda'ya yapacağınız dil okulu ve diğer eğitim amaçlı seyahatlerde, vize başvurunuzu Euroasia GVS’nin uzman kadrosuyla gerçekleştirebilirsiniz. Yeni Zelanda Dil Okulu Vizesi başvurusu yapmak için önce eğitim göreceğiniz kurumdan kabul belgenizi almanız gereklidir. 6 aydan kısa sürecek eğitimleriniz için standart öğrenci vizesine başvurabilirsiniz. Bu vize tam zamanlı eğitim görme ve haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma imkanları sağlar.
Yeni Zelanda’da birden fazla konu üzerine eğitim almak isteyenler için Pathway Student seçeneği de bulunmaktadır. Bu vize çeşidinde bir öğrenci vizesiyle 3 farklı konuda eğitim alabilir, haftalık 20 saat çalışma izniyle part-time çalışabilir ve 5 yıla kadar Yeni Zelanda’da kalabilirsiniz.
Eğitim alacağınız süre boyunca aileniz tarafından finanse edilecekseniz, Financial Undertaking for a Student formunun da dikkatlice doldurulması gereklidir. Bu formu Dilekçe ve Formlar bölümümüzde bulabilirsiniz. 
Yeni Zelanda eğitim vizesi başvurularında, banka hesabında olması gereken para miktarı belirlenirken okulun Yeni Zelanda Doları cinsinden yıllık ücreti + 1 yıllık eğitim için en az 15.000 Yeni Zelanda Doları, her ay için ise 1.250 Yeni Zelanda Doları toplanır, eğer konaklamayı eğitim veren kurum sağlamıyorsa bu ücretin de eklenmesi gereklidir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için lütfen danışınız.
Aşağıda Yeni Zelanda Dil Okulu Vizesi için hazırlamanız gereken evraklar bulunmaktadır, kendi durumunuza uygun evrakları tamamlayıp tarafımıza ulaştırdığınızda vize süreciniz başlamakta, yaklaşık 25 gün içerisinde de sonuçlanmaktadır. Aşağıda bulunan evrak listesinin genel bir liste olduğunu unutmayınız, her başvuru kişinin durumuna göre özel olarak hazırlanmaktadır. Bizimle iletişime geçtikten sonra hazırlamanız gereken esas liste ortaya çıkacak, başvuru bu şekilde yapılacaktır.
Not: Bu vize başvurusunda sunulan yazılı evrakların olabildiğince İngilizce dilinde olması gerekmektedir, çevirilerde noter onayı şart değildir, çevirmen kaşe ve imzasının bulunması yeterli olacaktır. Euroasia, çeviri konusunda da hizmet vermekte olup belirtmeniz halinde başvuruya ek olarak çeviri hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

1-) Pasaport:
Pasaportun, seyahat bitiminden sonra 6 ay daha geçerliliği olmalı. Ayrıca seyahat geçmişinizi incelemeleri adına varsa eski pasaportlarınızı da sunmalısınız.

2-) 2 Adet Biyometrik Fotoğraf:

Yüz net görünmeli, saçlar alnı ve şakakları kapatmamalı, son 6 ay içinde çekilmiş olmalı. Yeni Zelanda Vizesi Fotoğraf Örneği için ilgili bağlantıya tıklayınız.

3-) Şahsi Dilekçe:
Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede seyahatin tarihleri, amacı, masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Islak imzalı ve İngilizce olmalıdır.

4-) Kimlik Fotokopisi:
Kimliğinizin arkalı önlü fotokopisi

5-) Tam vukuatlı nüfus aile kayıt örneği:
Nüfus kayıt örneğinizi E-Devlet şifrenizle barkodlu olarak çıkarabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda arama kısmına "Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama" yazarak devam edin, gelen sayfada Nüfus kayıt örneği tipini "Nüfus aile", seçerek eski eş ve vukuatlı belge seçeneklerine de evet diyerek sorgulayın, dosyayı indirerek yazdırın ya da mail üzerinden tarafımıza ulaştırın.

6-) Adli Sicil Kaydı:
Adli Sicil Kaydınızı E-Devlet şifrenizle barkodlu olarak çıkarabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda arama kısmına "Adli Sicil Kaydı Sorgulama" yazarak gelen sayfada Kurum Türünü "Yabancı Ülke (Tercümeli)" olarak seçin. Arşiv kaydı içeren - Konsolosluk ve İngilizce seçimleriyle devam ederek belge oluşturun ve dosyayı indirerek yazdırın ya da mail üzerinden tarafımıza ulaştırın.

7-) Otel ve uçak rezervasyonu veya satın alım belgesi:
Satın aldığınız veya rezerve ettiğiniz otel ve uçak dökümanlarını tarafımıza ulaştırmanız gereklidir. 

8-) Banka hesap özeti:
Son 3 ayın hareketlerini içeren, en az 10.000 TL bakiyeli şahsi banka hesap dökümünüz, banka imza sirküleriyle birlikte temin edilmelidir.
Not: Yeni Zelanda konsolosluğu, başvuruları değerlendirirken kalınacak gün sayısını önceden belirlenmiş Yeni Zelanda Doları miktarı ile çarparak bankada bulunması gereken parayı hesaplamaktadır. Bununla birlikte otel ve uçak ödemelerinizin henüz yapılmamış olması yine gösterilmesi gereken miktarı etkileyen bir durumdur. Konuyla ilgili uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

9-) Erkek başvuru sahipleri için Askerlik Durum Belgesi:
Askerlik Durum Belgesini E-Devlet şifrenizle barkodlu olarak çıkarabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda arama kısmına "Askerlik Durum Belgesi Sorgulama" yazarak yeni belge oluşturun ve dosyayı indirerek yazdırın ya da mail üzerinden tarafımıza ulaştırın.

10-) 16 yaşından küçük başvuru sahipleri için Muvafakatname:
Yeni Zelanda'ya tek başına ya da anne ve babasından yalnızca biriyle seyahat etmek isteyen 16 yaşından küçük kişiler noter onaylı muvafakatname hazırlamak zorundadır.

11-) Sponsor Evrakları
Kanıtlanabilir geliriniz yoksa 1. derece bir yakınınızın (anne, baba ya da eş) size finansal sponsorluğunu sunması, buna dair gerekli evrakları sizin adınıza hazırlaması gereklidir. Buna ek olarak sponsor kişi, İngilizce bir sponsorluk mektubu hazırlayıp imzalayacaktır.

12-) Eğitim Kabul Belgesi
Yeni Zelanda’da alacağınız eğitime dair kabul belgesi. Belgede eğitim alacağınız kurum, eğitimin adı ve seviyesi, tam tarihleri, ücretlerin ödenip ödenmediği, konaklamayı kurumun sağlayıp sağlamayacağı açıkça belirtilmelidir.

 

Yeni Zelanda'ya yapacağınız eğitim amaçlı seyahatlerde başvuru süreci ve vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bize telefon ya da ask@eagvs.com üzerinden ulaşınız.

yeni zelanda turist vize

Yeni Zelanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES