x
Umman

Vize İşlemleri

Umman

Umman Vize Dilekçe Örneği

Değerli ziyaretçimiz; Umman vize dilekçelerinin yazımı sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirmelerin yer aldığı ve Euroasia Global Visa Services çalışanı için yazılmış bir örneğin bulunduğu Umman vize dilekçe örneği sayfamıza hoş geldiniz.

Vize isteyen çoğu ülke vize başvurusu sırasında seyahat amacı fark etmeksizin isteğe bağlı şahsi vize talep dilekçesine ek; çalışan veya şirket sahipleri için zorunlu olarak çalışma&izin belgesi istemektedir.

Umman vize dilekçe örneğine ulaşmak için tıklayın

Umman vize dilekçesi

Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Umman vize başvurunuzda talep yazınızı oluştururken dilekçeniz sunduğunuz evraklar ile uyumlu olmalıdır. Umman vize başvurusu sırasında sunulan dilekçe aynı zamanda vize başvuru formu olarak kabul edildiğinden dikkatli olunmalıdır. Vize dilekçesinde vereceğiniz hatalı bilgiler vize başvurunuzun reddine yol açabilmektedir. 

  1. Vize talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gerekenler:
  2. Dilekçenin tarihi yazılmalıdır.
  3. Umman'ın hangi temsilciliğine ve hangi departmanına hitap ettiğiniz mutlaka belirtilmelidir. 
  4. İsim, soy isim ve pasaport numaranız bulunmalıdır.
  5. Seyahat tarihleriniz net olmalıdır.
  6. Dilekçede belirttiğiniz seyahat tarihleriniz ile otel, uçak  ve seyahat sağlık sigortası kapsamı üzerinde yazılı seyahat tarihleri uyumlu olmalıdır.
  7. Seyahat planlamanıza dair ayrıntıları vermeniz gerekir. Bunlar ulaşım araçları, konaklama bilgileri ve ziyaretin amaçlarıdır. Ziyaret sırasında yapacaklarınızdan genel olarak bahsedilmesi olumludur.
  8. Vize talebinin süresi ve giriş çıkış tarihleri de belirtilmelidir.
  9. Mesleki bilgileriniz yer almalıdır.
  10. Verilen vize süresi sınırları içerisinde ikamet ettiğiniz ülkenize geri döneceğinizi taahhüt etmelisiniz.

Ayrıca; ziyaret amaçlı seyahatinizde sizi davet eden kişi, ticari amaçlı seyahatinizde sizi davet eden kurum, turistik amaçlı seyahatinizde otel vs bilgileri dilekçenizde yer almalıdır.

Ticari, ziyaret, eğitim amaçlı veya turistik vize başvurusunda bulunuyor olabilirsiniz. Tüm konsepte vize dilekçenizde yukarıdaki maddelerden faydalanarak dilekçenizi oluşturabilirsiniz. Vize talep yazısı tüm dosyanızın bir ön sunumu olarak düşünülmelidir. Konsolosluklar dosyanızı değerlendirirken dilekçenize mutlaka dikkat ederler. Bu yüzden hafife alınmaması gereken bir husustur.

Umman vize formu

Umman ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu