x
Umman

Vize İşlemleri

Umman

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 69

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Umman Vize Başvuru , Trabzon

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak Trabzon şubemizden nasıl vize başvuru yapacağınızı anlatan bu sayfayı sizler için hazırladık. Trabzon ilimizin Akçaabat, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Araklı, Arsin, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Şalpazarı, Ortahisar, Sürmene, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ilçelerinden ve çevre illerinden de Euroasia Global Visa Services’ı tercih edip, vize işlemlerini bizimle gerçekleştirebilirsiniz. Umman vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye vize danışmanlarımızla görüşerek ulaşmak istiyorsanız EAGVS Trabzon şubemizi +90 (212) 963 50 69 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da trabzon@eagvs.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Umman İçin Vize Almak Gerekli Midir? –Trabzon

Umman vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzun türü ne olursa olsun tüm pasaport sahipleri için vize almak zorunludur. Umman vize işlemleri bireysel başvuru ile değil elektronik ortamdan e-vize yoluyla yapılmaktadır. Sahip olacağınız vize elektronik vize olarak adlandırılır. Bireysel başvuruda olduğu gibi sizin belgeleri fiziki bir şekilde bize teslim etmeniz gerekmez. Ayrıca konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan vize işlemlerinizi Trabzon şubemiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi deneyimli vize danışmanlarımızla birlikte çok kısa bir sürede hatta dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Umman vizesi başvuru talebinde bulunabilmeniz için herhangi bir ülkenin vatandaşı olmanız yeterlidir. Umman vize başvurusu her ülkede farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Her başvuru yönteminde talep edinen evraklar değişiklik göstermektedir. Türkiye’den Umman vize başvurunuz için gereken evraklar hakkında detaylı bilgi almak için Euroasia GVS Trabzon şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Umman Vizesi İçin Gerekli Belgeler Listesi – Trabzon

Umman vizesi başvurusu için pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Pasaportunuzun süresinin geçerli olduğundan emin olmalısınız. Eğer pasaport sahibiyseniz ve pasaportunuzun geçerlilik süresi henüz dolmamış ise aşağıdaki belgeleri temin ettiğiniz zaman Umman vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • Pasaportunuzun Renkli Taranmış Görüntüsü
  • Renkli Taratılmış Fotoğrafınız
  • Annenizin İsmi

 
Yukarıda verilen belgeleri düzenledikten sonra evisa@eagvs.com mail adresimize e-posta yoluyla bize ulaştırabilirsiniz. İlk olarak evraklarınızın kontrolünü sağlıyoruz. Ardından elektronik vize başvurunuzu sizin yerinize gerçekleştiriyoruz.

Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemiz aracılığıyla elektronik vize başvurunuz hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleşir. Umman vizesine sahip olurken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da pasaportunuzun geçerlilik süresidir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin dolmasına 6 aydan daha az bir zaman kaldıysa bunu vize danışmanınıza bildirmeniz gerekir. Hangi pasaport türüne sahip olduğunuz bakınmaksızın Umman ülkesine seyahat edebilmek için Umman vizesine sahip olmanız gerekir. Elektronik vize Umman’a iniş yaptığınızda Umman sınır kapısında pasaportunuza işlenecektir.

Pasaportunuzun size Umman’da sorun çıkarmaması için eskimemiş, yıpranmamış, geçerliliği devam eden olmasına dikkat ediniz. Pasaportunuzdaki fotoğrafın biyometrik ve güncel olması zorunludur. Umman sınır görevlileri konulara titizlikle yaklaşmaktadır.

Umman E-Vize Türleri – Trabzon

Umman elektronik vize türleri turistik vize, ticari vize ve transit vize olarak ayrılmaktadır. Vize başvurunuzu yapmadan önce hangi vize türü ile başvuru yapacağınızı daha önceden görüştüğünüz vize danışmanımıza iletmeniz vize başvuru sürecinizi hızlandıracaktır.
  

Umman Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Trabzon


Umman vize başvurusu sadece elektronik vize yolu ile yapılmaktadır. Elektronik vize başvurusu gerçekleştirmeden önce başvuru hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız ve elektronik vize konusunda özen göstermeniz gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde yapacağınız herhangi bir hata sizlere oldukça olumsuz sonuçlar doğurabilir. Vize başvurunuzun sonuçlanma süresini uzatabilir, seyahat planlarınızı erteletebilir. Bu nedenle Umman vize başvuruları esnasında uzman bir vize danışmanından destek almanız bu süreci çok daha kolay bir hale getirebilir. Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemiz ile birlikte Umman vize başvurunuzu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 
Umman vizeleri genel olarak 10 günlük ve tek giriş yapılacak şekilde düzenlenmektedir. Çoklu giriş gerçekleştirmek isterseniz bu isteğinizi vize danışmanımıza iletmenizi tavsiye ederiz.
 
1 aylık ya Umman vize başvuruları 10 günlük vize başvurularından daha farklı yapılmaktadır. Bu sebeple ne kadar süreli vize almak istediğinizi vize danışmanınıza iletmeniz herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için gereklidir.
 
Elektronik vizeniz onay aldığı zaman başvuru sahibine kabul maili gelmektedir. Gelen mail ile birlikte Umman seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat unutmamalısınız elektronik vizeniz Umman’da pasaportunuza işlenir.


Umman Vizesi Kaç Günde Çıkar? – Trabzon


Vize başvurusunda bulunabilmek için teslim etmeniz gereken belgeleri tamamlayıp yetkililerimize ulaştırdığınızda vize değerlendirme süreci başlamış olur. Vize başvuru talebiniz 1 ve 4 iş günü arasında sonuçlanacaktır. Fakat başvuru yaptığınız dönemde oluşabilecek bazı yoğunluklar vize sonucunuzun açıklanacağı süreyi uzatabilmektedir. Umman vizeniz onay aldığında tarafınıza bilgilendirici mailler iletilecektir. Artık Umman seyahatinizi gerçekleştirebilir durumda olacaksınız.
 
Sayın ziyaretçimiz, bu yazımızda sizlere Umman vizesi hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için EAGVS Trabzon şubemize +90 (212) 963 50 69 numaralı telefonumuzdan veya trabzon@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilir, yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz.

Umman ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.