x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 15

Eposta

trabzon@eagvs.com

Uganda Vize Başvuru, Trabzon

Değerli ziyaretçimiz, Uganda vize sürecine dair bilgi vermeyi amaçladığımız Euroasia Global Visa Services Trabzon şube sayfamıza hoş geldiniz. Uganda vizesi ve Doğu Afrika vizesine dair bilgilendirmeleri takip ederek kurumumuz ile başvurularınızı gerçekleştirebileceğinizi hatırlatırız. Euroasia GVS Trabzon şube sayfamızın devamında Uganda vizesine dair sıkça sorulan yanıtlamış bulunmaktayız. Detaylı bilgi almak için +90 (462) 215 60 15 telefon numaramızı arayabilir ya da trabzon@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Uganda’ya Seyahat Etmek İçin Vize Almak Gerekir mi? - Trabzon 

Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah) ya da Hizmet (Gri) pasaport türlerinden herhangi birinin sahibi olan tüm vatandaşlarımız Euroasia GVS Trabzon şubemiz üzerinden vize başvuru işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir. Uganda Cumhuriyetine Türkiye sınırları içerisinden seyahati olan tüm vatandaşlarımız Uganda vizesine ya da Doğu Afrika vizesine sahip olmak zorundadır. 

 

Uganda’ya Gitmek İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon 

Türkiye’den Uganda vize başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da yer alan Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Vize başvurusu için konsolosluğa sunmanız gereken evraklar vize türüne ve seyahat etme amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Seyahat türüne ve seyahat amacınıza uygun olan evrak listesine trabzon@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Uganda Cumhuriyeti için vize türleri:

 

Uganda Vize Başvuru Türleri - Trabzon 

Uganda ülkesi sınırlarına seyahat planı bulunan vatandaşlarımız 2017 yılı itibariyle başvurularını e-vize sistemi ile internet aracılığı ile kolaylıkla yapabilmektedir. Uganda vizesi için hazırladığınız gerekli evrakları trabzon@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kurumumuza ulaştırarak vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. E-vize sistemi ile birlikte şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Doğu Afrika vizesi başvurusunda da bulunabilirsiniz. Uganda Ankara Büyükelçiliği Uganda Cumhuriyeti’ne gerçekleşecek seyahatlerin vize başvuru değerlendirmeleri ve onaylanması sürecine dair tek yetkilidir. 

 

Uganda E-vize Başvuru Detayları - Trabzon 

Uganda Cumhuriyeti e-vize başvurunuz kurumumuz tarafından sizin adınıza yapılır ve başvurunuz sonuç alana kadar gerekli tüm yetkiye sahiptir. Başvuru işlemleriniz evize@eagvs.com e-posta adresi ile gerekli evraklarınızı kurumumuza iletmeniz halinde başlatılır. 

Uganda E-Vize İçin Gerekli Evraklar - Trabzon

Uganda e-vize başvurusunda aşağıdaki evrakları bulundurmanız gerekmektedir:

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

 

Uganda E-vize Ücret Detayları - Trabzon 

2022 güncel Uganda vize ücret detaylarına +90 (462) 215 60 15 telefon numaramız aracılığı ile bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Uganda e-vize ücretleri seyahat süresine ve türüne göre değişiklik gösterir.

 

Uganda E-Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? - Trabzon  

Uganda’ya yapılan e-vize başvuruları ortalama 4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Seyahat başlama tarihinize uygun olarak başvuru işlemleri bitirmiş olmanız herhangi bir zaman sorunu yaşamamanız açısından oldukça önemlidir. 

 

Doğu Afrika Vizesi Nedir? - Trabzon 

Doğu Afrika vizesi için yaptığınız başvurunun olumlu sonuçlanması ile birlikte Uganda, Kenya ve Ruanda ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilme hakkınız bulunmaktadır. Doğu Afrika vizesi sayesinde Uganda Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti ve Ruanda Cumhuriyeti ortak kararı ile oluşturulmuş olan prosedür bu vatandaşlarımıza üç ülkenin hepsinde ya da birinde bulunma hakkı sağlar. Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak ve 90 güne kadar konaklama hakkı doğrultusunda verilmektedir.

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Trabzon 

Doğu Afrika vize başvuru işlemleri sırasında sizden istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formu - Trabzon 

Doğu Afrika vizesi Uganda, Ruanda ve Kenya ülke sınırlarının hepsinde ya da birinde turistik, ticari, arkadaş/aile ziyareti gibi nedenler sebebi ile bulunacak olan vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Doldurulma aşamasında hata yapılmış ya da eksik bilgi içerdiği gözlemlenen başvuru formlarının vize reddi ile sonuçlanabileceğini bu nedenle Doğu Afrika vize başvuru formunu hatasız ve eksiksiz olarak doldurmanızın önemini hatırlatmak isteriz. Başvuru formuna şahsınızca tarih ve imza atılması zorunludur. Doğu Afrika vize başvuru formuna Euroasia GVS Trabzon şube sayfamız aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Doğu Afrika 2022 Vize Ücretleri - Trabzon 

Doğu Afrika vizesi 2022 güncel ücret detayına +90 (462) 215 60 15 telefon numaramız ya da trabzon@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi için gerekli olan başvuru ücretini diplomatik temsilciliklerin hesap numarasına yatırmanız ve  alacağınız dekontu diğer gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunmanız gerekir. 

 

Doğu Afrika Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi - Trabzon 

Doğu Afrika seyahati için yapılmış vize başvuruları ortalama 3 iş günü içinde sonuç almaktadır. Konsolosluk yoğunluğu, eksik evrak teslim edilmesi gibi nedenler başvuru sonuçlanması sürecinde değişikliğe neden olabilmektedir. Uganda başvurunuz sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşmamanız ve başvurunuzun en doğru şekilde yapılması için vize başvuru işlemlerinizi Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile birlikte yürütmenin önemini hatırlatırız. 

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - Trabzon 

 • Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak verilmektedir ve başvuru sonucunun olumlu olması halinde 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunur. 
 • Uganda’ya gerçekleştireceğiniz seyahat için Doğu Afrika vizesine başvururken giriş ülkesi olarak Uganda’yı seçmeniz gerekmektedir.
 • Doğu Afrika vize başvurusunda konsolosluğa sunmak için hazırlamış olduğunuz gerekli evraklar ülkelere giriş anlarınızda yanınızda bulunmak zorundadır.
 • Doğu Afrika vizesine sahip olarak Uganda, Ruanda ve Kenya Cumhuriyetleri sınırlarında çalışma hakkınız bulunmadığını hatırlatırız. 

 

Uganda Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşılır? - Trabzon 

Uganda vize başvurusu sırasında başvuru formunu hatasız ve eksiksiz doldurmanız başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmaması için oldukça önemlidir. Uganda vize başvuru formunun prosedüre uygun olarak doldurulması için Euroasia GVS Trabzon şubemizden danışmanlık hizmeti alabiliceğinizi hatırlatırız. 
Uganda vize başvuru formu şahsınız tarafından tarihlenmiş ve imzalanmış olmak zorundadır. Uganda vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz

 

Uganda Vize Ücreti 2022 Detayları - Trabzon 

Kurumumuza ait +90 (462) 215 60 15 telefon numaramız ve trabzon@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçerek 2022 güncel Uganda vize ücret detaylarına ulaşabileceğinizi hatırlatırız. Uganda vize ücretini kurumumuza ait olan hesap numarasını aracılığı ile banka işlemleri üzerinden ya da şubemizi ziyaret ettiğiniz sırada ödeyebilirsiniz. Hizmet bedeli ve konsolosluk harcı size belirtilen fiyatlandırmanın içerisinde yer almaktadır. Ücret dekontunuz diğer gerekli evraklarınız ile beraber konsolosluğa sunulmaktadır. 

 

Uganda’ya Seyahat İçin Alınması Gereken Sağlık Önlemleri - Trabzon 

Aşı kartı vize başvurunuz sırasında sizden istenen gerekli evraklar arasında yer almaktadır. Bu bu karta sarı humma aşısı yaptırdığınız takdirde sahip olabilmeniz mümkündür. Uganda seyahatinize başlamadan önce Hepatit A, Hepatit B, Tifo aşılarını mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Uganda Cumhuriyeti’nde bulunduğunuz süre zarfında aşı kartınızı yanınızdan ayırmamanız oldukça önemlidir. 

 

Uganda İçin Vize Reddi Alan Başvurularda Ne Yapılır? - Trabzon 

Uganda vize başvurunuzun olumsuz sonuç alması halinde ret alma nedeni şahsınıza bildirildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Başvuruların eksik evrak ile yapılmış olması en yaygın vize reddi nedenleri arasında yer alır. Vize başvurunuzun olumsuz bir sonuç almaması için Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile birlikte hareket etmeniz oldukça önemli olduğunu hatırlatırız.

 

Uganda Vizesi, Doğu Afrika vizesi ve E-vize sistemine dair güncel bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladığımız Euroasia Global Visa Services Trabzon şube sayfamızı okudunuz. Detaylı bilgi için +90 (462) 215 60 15 numaralı telefonumuzdan ve trabzon@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden kurumumuzla iletişime geçebileceğinizi ya da Trabzon ofisimizi ziyaret edebileceğinizi bilmenizi isteriz. 

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.