x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 65

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Uganda Vize Başvurusu, Gaziantep

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için vize prosedürlerine dair bilmeniz gerekenleri sizinle paylaşmayı amaçladığımız Gaziantep şube sayfamıza hoş geldiniz. Uganda vize başvurusu ve Doğu Afrika vizesi başvurularınızı kurumumuz aracılığı ile en hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirebileceğinizi hatırlatırız. Euroasia GVS Gaziantep şube sayfamız üzerinden merak ettiklerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 65 telefondan numaramız ya da gaziantep@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. 

 

Uganda Cumhuriyeti İçin Vize Almak Gerekli midir? - Gaziantep

Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah) ya da Hizmet (Gri) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olmanız halinde Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Belirtilen pasaport türlerinden hangisine sahip olursanız olun Uganda’ya seyahati olan tüm vatandaşlarımız Uganda vizesi ya da Doğu Afrika vizesine sahip olmak zorundadır.

 

Uganda Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Gaziantep

Türkiye sınırları içerisinden Uganda’ya seyahat için yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Vize başvurusu için gerekli evraklar seyahat amacınıza göre değişiklik gösterir. Seyahat amacınız için önceden belirlenmiş evrakların tam listesine gaziantep@eagvs.com e-posta adresimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 
Uganda Cumhuriyeti için vize türleri:

 

Uganda Vize Başvuru Süreci - Gaziantep

Uganda Ankara Büyükelçiliği Uganda Cumhuriyeti sınırlarına yapılacak seyahatlerin vize başvuru değerlendirilmeleri ve onaylanması sürecine dair tek yetkilidir. Gerekli evraklarınızı e-posta yolu ile kurumumuza ulaştırmanız halinde vize başvuru işlemlerine başlayabileceğinizi hatırlatırız. 2017 yılından itibaren Uganda Cumhuriyetine seyahat etmek için vize sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız e-vize sistemi ile birlikte başvurularını internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektedir. E-vize sistemi ile birlikte şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın Doğu Afrika vizesi başvurusunda bulunabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.  

 

Uganda Seyahati için E-vize Başvuru Detayları - Gaziantep

E-vize başvurusu için gerekli evraklarınızı evize@eagvs.com e-posta adresi ile kurumumuza göndererek başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Başvurunuz sizin adınıza kurumumuz tarafından yapılır ve vize işlemleriniz süresi boyunca gerekli tüm yetkiye sahiptir. 
E-vize için gerekli evraklar:

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

 

Uganda Seyahati İçin E-Vize Başvurusu Ücret Detayları - Gaziantep

Uganda vizesi ücret detaylarına +90 (342) 255 50 32 telefon numaramız sayesinde kurumumuz iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri seyahatinizin süresine ve türüne göre değişiklik göstermektedir.

 

Uganda Seyahati İçin Yapılan E-Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? - Gaziantep 

Uganda için yapılan e-vize başvurularının sonuçlanması ortalama 4 iş günü sürmektedir. Seyahat başlangıç tarihinize göre başvuru işlemlerinizi en uygun tarihte bitirmiş olmanız herhangi bir sorun yaşamamanız adına oldukça önem arz etmektedir. 

 

Doğu Afrika Vizesi Nedir? - Gaziantep

Doğu Afrika vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde Uganda, Kenya ve Ruanda ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilme hakkınız şahsınıza temin edilmektedir. Tek bir vizeye sahip olarak Uganda Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti ve Ruanda Cumhuriyeti ortak kararı ile geliştirilen prosedürde bu üç ülkenin hepsinde ya da birinde bulunma hakkı vatandaşlarımıza sağlanmış bulunmaktadır. Doğu Afrika vizesi 90 güne kadar konaklama hakkı vermektedir. 

 

Doğu Afrika Vizesi Gerekli Evraklar - Gaziantep

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formu - Gaziantep 

Doğu Afrika vizesi turistik, ticari ya da arkadaş/aile ziyareti gibi amaçlar sebebiyle Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerinin hepsinde ya da birinde bulunacak vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Vize başvuru formunu eksiksiz ve tutarlı bilgiler eksenin doldurmanız oldukça önemlidir. Aksi gözlemlenen başvuru formlarının vize reddi ile sonuçlanabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Başvuru formu doldurulmasının ardından şahsınız tarafından tarih ve imza atılması gerekmektedir. Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna Euroasia GVS Gaziantep şube sayfamızdan ulaşabilirsiniz

 

Doğu Afrika Vize Ücret Detayları - Gaziantep

Doğu Afrika için belirtilmiş 2023 güncel ücretlendirme detaylarına +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile ulaşabilmeniz mümkündür. Diplomatik temsilciliklerin hesap numarasına vize başvuru ücretini yatırmanız halinde alacağınız dekontu diğer gerekli evraklarınızın yanında konsolosluğa sunarak başvuru işlemlerine başlayabileceğinizi hatırlatırız. 

 

Doğu Afrika Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? - Gaziantep

Doğu Afrika seyahatiniz için yapacağınız başvuru ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanır. Konsolosluk yoğunluğu sebebi ya da eksik evrak teslim edilerek yapılan başvurular sonuçlanma sürecinde değişikliğe neden olabilir. Doğu Afrika vize başvurunuzun prosedüre uygun olarak gerçekleşmesi için Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile birlikte işlemlerinizi yürütmeniz oldukça önem arz etmektedir. 

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - Gaziantep

 • Doğu Afrika vizesi çok girişli vize seçeneği ile verilebilmektedir ve başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır. 
 • Uganda Cumhuriyeti seyahati için yapacağınız Doğu Afrika vizesi başvurusunda giriş ülkesi olarak Uganda’yı seçmeniz gerekmektedir.
 • Vize başvurunuz sırasında konsolosluğa sunduğunuz evraklar ülkelere giriş anlarınızda yanınızda bulunmalıdır.
 • Doğu Afrika vizesi sahibi olarak Uganda Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Kenya Cumhuriyeti sınırları içerisinde çalışma hakkınızın bulunmadığını hatırlatırız. 

 

Uganda Vizesi İçin Başvuru Formu - Gaziantep

Uganda için yapacağınız vize başvurunuz sırasında tutarsız bilgiler içeren ya da hatalı olarak teslim edilen formların vize reddine neden olabileceğini hatırlatırız. Bu sebeple başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak olmanız oldukça önemlidir. Vize başvuru formunun prosedüre en uygun şekilde doldurulması için Euroasia GVS Gaziantep şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 
Başvuru formu şahsınız tarafından tarihlenmiş ve imzalanmış olmak zorundadır. Uganda vize başvuru formune sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz

 

Uganda Cumhuriyeti Vize Ücreti Detayları - Gaziantep

Uganda seyahatiniz için 2023 güncel vize ücretlendirmelerine +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile ulaşabileceğinizi hatırlatırız. Vize başvuru ücretini kurumumuza ait hesap numarası ile ya da şubemizi ziyaret ettiğiniz sırada ödeyebilme seçenekleriniz mümkündür. Vize ücretini ödemeniz halinde alacağınız dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Hizmet bedeliniz ve konsolosluk harcınız size belirtilen ücretin içerisinde yer almaktadır. 

 

Uganda Seyahati İçin Alınması Gereken Sağlık Önlemleri - Gaziantep

Hepatit A, Hepatit B, Tifo aşıları Uganda seyahat tarihinizin öncesinde mutlaka yaptırmanız gereken aşılardandır. Vize başvurunuz sırasında sunmanız gereken gerekli evraklardan biri aşı kartıdır. Bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz. Zorunlu aşıların yanı sıra rutin aşılarınızı da yaptırmanız gerekmektedir. Uganda ülke sınırları içerisinde bulunduğunuz süre boyunca aşı kartınızı sürekli olarak yanınızda taşımanız gerektiğini unutmamalısınız. 

 

Uganda İçin Vize Reddi Alan Başvurularda Ne Yapılır? - Gaziantep

En yaygın vize reddi nedenlerinden biri başvuruların eksik evrak teslim edilerek yapılmış olması yer almaktadır. Reddedilme nedeni belirtilmiş olan sonuçlarda ret nedenini ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabileceğinizi ya da itiraz dilekçesi oluşturabileceğinizi hatırlatırız. Seyahat planınızın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için başvuru sürecinizi Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile yürütmeniz oldukça önem teşkil etmektedir.

 

Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi olarak Uganda Vizesi, E-vize, Doğu Afrika vizesi prosedürlerine dair bilgi sağlamayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 65 numaralı telefonumuzdan ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresimizden kurumumuzla iletişime geçebilir ya da Gaziantep ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.