x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 65

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Uganda Vize Başvurusu, Balıkesir

Değerli ziyaretçimiz, Uganda Cumhuriyeti için vize başvuru sürecine dair bilgi vermeyi amaçladığımız Euroasia GVS Balıkesir şube sayfamıza hoş geldiniz. Kurumumuz aracılığı ile Uganda vizesi ve diğer vize türlerine dair gerekli bilgilere ulaşarak başvuru işlemlerine başlayabileceğinizi hatırlatırız. Euroasia GVS Balıkesir şube sayfamızı okumaya devam ederek Uganda vizesine dair merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ve balikesir@eagvs.com e-posta adresimiz ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Uganda Cumhuriyeti’ne Gitmek İçin Vize Almak Zorunlu mudur? - Balıkesir

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından Uganda’ya yapacağınız tüm seyahatler için Uganda vizesi ya da Doğu Afrika vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ya da Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olan her vatandaşımız Euroasia GVS Balıkesir şubemiz aracılığı ile vize başvuru süreçlerini kolaylıkla başlatabilirler. 

 

Uganda Vize Başvuru Sürecine Dair Bilmeniz Gerekenler - Balıkesir 

Uganda Cumhuriyeti seyahati için yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisinin yalnızca Ankara’da bulunan Uganda Ankara Büyükelçiliği’ne ait olduğunu hatırlatırız. 2017 yılı itibariyle kullanılan e-vize sistemi ile birlikte Uganda için vize sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını internet üzerinden kolayca yapabilmektedir. Başvuru işlemlerinizi gerekli evraklarınızı e-posta yolu ile kurumumuza göndererek başlatabilirsiniz. E-vize sistemi ile şahsen bulunmanıza gerek olmadan Doğu Afrika vize başvurusunda bulunabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. 


Uganda Cumhuriyeti için E-vize Başvuru Detayları - Balıkesir

E-vize başvuru işlemlerini başlatabilmek için gerekli evraklarınızı evize@eagvs.com e-posta adresi aracılığı ile kurumumuza göndermeniz yeterlidir. Euroasia Global Visa Services olarak başvurunuz sizin adınıza yapılmaktadır. 
E-vize için gerekli evraklar:

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

Uganda Cumhuriyeti E-vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi - Balıkesir 

E-vize başvuruları ortalama 4 gün içerisinde sonuçlanır. Bu sebeple seyahat başlangıç tarihinize uygun olarak başvuru işlemlerini bitirmiş olmanız herhangi bir sorun yaşamamanız adına oldukça önemlidir. 

 

Uganda Cumhuriyeti E-Vize Başvuru Ücretini Nereden Öğrenirim? - Balıkesir

E-vize başvuru ücretiniz Uganda’ya yapacağınız seyahatin süresine ve türüne göre değişiklik gösterir. Ücretlendirme detaylarına ulaşmak için +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ile bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. 

 

Doğu Afrika Vizesi Nedir? - Balıkesir

Uganda Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Kenya Cumhuriyeti ortak kararı doğrultusunda oluşturulan sistem sayesinde bu üç ülkenin hepsinde ya da birinde bulunma hakkı tek bir vize türü ile sağlanmıştır. Doğu Afrika vizesine sahip olmanız halinde Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerinin üçünü birden ziyaret etme hakkınız tarafınıza sağlanmış olmaktadır. Çok girişli olarak verilen Doğu Afrika vizesi 90 güne kadar konaklama hakkı vermektedir

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşırım? - Balıkesir

Doğu Afrika vizesi Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerinin hepsinde ya da birinde turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyaret amacı ile gidecek vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Doğu Afrika vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinden biri ile doldurabileceğinizi hatırlatırız.
Başvuru formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurmanız oldukça önemlidir. Aksi gözlemlenen başvuru formlarının vize reddi gibi olumsuz nedenlere yol açabileceğini hatırlatırız. Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna Euroasia GVS Balıkesir şube sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Başvuru formuna şahsen tarih ve imza atmanız gerekmektedir. 

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekir? - Balıkesir 

 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Banka Hesap Dökümü
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Ayrıca Bilinmesi Gerekenler - Balıkesir

 • Vize başvurunuz sırasında hazırlamış olduğunuz evrakların tümü ülkelere giriş anlarınızda yanınızda bulunmalıdır.
 • Doğu Afrika seyahatiniz boyunca Uganda, Ruanda ve Kenya ülkeleri içerisinde çalışma hakkınız bulunmadığını hatırlatmak isteriz. 
 • Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için alacağınız Doğu Afrika vize başvurusunda giriş ülkesi olarak Uganda’yı seçmeniz gerekir. 
 • Doğu Afrika vizesi başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde 90 güne kadar konaklama hakkı verilmektedir. 

 

Doğu Afrika Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? - Balıkesir 

Doğu Afrika vize başvuruları ortalama 3 gün içerisinde sonuçlanır. Eksik evrak teslim edilmesi ya da konsolosluk yoğunluğu gibi nedenler başvuru açıklanma sürecinde değişikliğe neden olabilir. Doğu Afrika vize başvurunuzun sorunsuz şekilde sonuçlanması için Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Doğu Afrika Vize Ücret Detaylarına Nasıl Ulaşırım? - Balıkesir 

Doğu Afrika vize ücreti 2023 güncel bilgisine +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ve balikesir@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Doğu afrika vize başvuru ücretini diplomatik temsilciliklerin hesap numarasına yatırıp dekontu gerekli evraklarınızın yanında konsolosluğa sunarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 

 

Uganda Vize Başvuru Formu - Balıkesir

Uganda vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvuru formunun en doğru şekilde doldurulması için Euroasia GVS Balıkesir şubemizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi hatırlatırız. Vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgileriniz, seyahat amacınız gibi sorular yer almaktadır ve doldurmuş olduğunuz forma şahsen tarih ve imza atmanız gerekmektedir.
Uganda için doldurmanız gereken vize başvuru formunu hatasız ve eksiksiz olarak sunmanız oldukça önemlidir. Hatalı olduğu gözlemlenen başvuru formlarının vize reddine neden olabileceğini hatırlatmak isteriz. 

 

Uganda Cumhuriyeti İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Balıkesir

Uganda Cumhuriyeti vize başvurusu için gereken evrakların tam listesi seyahat amacınız doğrultusunda değişiklik gösterir. Seyahat amacınıza uygun gerekli evraklara balikesir@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için yapacağınız vize başvurularının değerlendirilmesi ve onay verilmesi işlemleri yalnızda Ankara’da Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Başvuru evraklarınızı Ankara Uganda Büyükelçiliğine ileterek vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
Uganda Cumhuriyeti için vize türleri:

 

Uganda Cumhuriyeti Vize Ücretlendirmeleri - Balıkesir

2023 Uganda Cumhuriyeti vize ücretlendirme detaylarını +90 (212) 963 50 65 numaralı telefonumuz ya da balikesir@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden kurumumuz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Uganda vize ücreti için kurumumuza ait hesap numarasını kullanabilir ya da şubemizi ziyaret ettiğiniz sırada ödeyebilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz ile birlikte alacağınız dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Hizmet bedeli ve konsolosluk harcı size belirtilen ücretlendirmenin içerisinde yer alır. 

 

Uganda İçin Vize Reddi ile Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılır? - Balıkesir

Yaygın olan vize reddi nedenlerinden biri eksik evrak ile yapılan başvurulardır. Reddedilme nedeni belirtilerek olumsuz sonuçlanmış başvurularda red nedenini ortadan kaldırarak tekrar başvurabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Seyahat planınızın en sağlıklı şekilde gerçekleşmesi için Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile beraber başvuru yapmanız oldukça önemlidir. 

 

Uganda Seyahati İçin Alınması Gereken Sağlık Önlemleri Nelerdir? - Balıkesir

Tifo, Hepatit A, Hepatit B aşıları Uganda Seyahati öncesinde mutlaka yaptırmanız gereken aşılar arasında yer alır. Zorunlu aşıların yanında rutin aşılarınızı da yaptırmış olmanız gerekmektedir. Vize başvuru işlemleriniz sırasında sizden aşı kartı istenmektedir. Bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz. Uganda Cumhuriyeti’nde kaldığınız süre boyunca aşı kartınızı sürekli olarak yanınızda taşımanız gerektiğini hatırlatırız. 

Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi olarak Uganda Cumhuriyeti vize başvuru sürecine dair bilgi sağlamayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Detaylı bilgi için Balıkesir ofisimizi ziyaret edebileceğinizi ve +90 (212) 963 50 65 numaralı telefon ya da balikesir@eagvs.com e-posta adresleri üzerinden bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';