x
Afrika'nın en büyük ticari etkinliği olan Afrika CEO Forum'a Ruanda, Kigali ev sahipliği yapıyor. 25-26 Mart tarihlerinde Ruanda vize işlemlerinizi Euroasia GVS ile gerçekleştirebilirsiniz

Afrika CEO Forum 2019

Afrika'nın en büyük ticari etkinliği olan Afrika CEO Forum'a Ruanda, Kigali ev sahipliği yapıyor. 25-26 Mart tarihlerinde Ruanda vize işlemlerinizi Euroasia GVS ile gerçekleştirebilirsiniz

Devamı

Euroasia GVS gururla sunar;

3 günde Doğu Afrika Vizesi! Kenya'da, Ruanda'da, Uganda'da 90 gün "multiple" geçerliliği olan Doğu Afrika vizesi hakkında detaylı bilgiyi sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz. Hızlı başvuru için;  (0212) 963 03 43.

Ruanda Vize İşlemleri

Doğu Afrika Vizesi

Doğu Afrika vizenizle Kenya Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Uganda Cumhuriyeti’ne giriş yapabilir, vize geçerlilik süreniz dahilinde üç ülkeyi de ziyaret edebilirsiniz. Doğu Afrika “turist” vizesi çok (multi) girişlidir ve her üç ülkede maksimum 90 gün konaklama hakkı tanımaktadır. Bu nedenle Doğu Afrika vizesi en çok turistik, rekreasyon amaçlı seyahat etmek isteyenler tarafından talep edilmektedir. Ancak 90 gün geçerliliği olan Doğu Afrika vizesine ticari, konferans, tıbbi/tedavi, akraba veya arkadaş ziyareti amacıyla da başvurulabilmektedir. 

Doğu Afrika vizenizi Euroasia GVS aracılığıyla alabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi güncel ücret ve bilgi talebinizi help@eagvs.com adresimize iletebilirsiniz. 
(!) Kenya Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Uganda Cumhuriyeti, Umuma Mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ülkeye girişleri için vize talep etmektedirler.

(!) Doğu Afrika turist vizesi başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. 
(!) Doğu Afrika vizesi sahibine, Ruanda'da, Uganda'da veya Kenya'da çalışma hakkı tanımaz. Çalışma izni için her ülkenin kendi temsilciliğine şahsen, çalışma izni başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. 

Doğu Afrika Vizesi İçin Gerekli Evraklar 


-Pasaport (en az 6 ay geçerli)
-1 adet fotoğraf
- Doğu Afrika vizesi başvuru formu
-Vize talep dilekçesi (Kenya, Ruanda, Uganda’dan hangisine başvurulacaksa vize talep dilekçesi o ülkeye yönelik hazırlanmalıdır.)
-Gidiş-dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonları
-Banka hesap dökümü
-Ödeme dekontu

Doğu Afrika Vizesi Başvuru Formu


Doğu Afrika vize başvuru formuna buradan ulaşabilir, PDF formatında bilgisayırınıza indirerek, doldurabilirsiniz. Formu, İngilizce veya Fransızca olarak doldurulabilirsiniz. 

Doğu Afrika turist vizesi başvuru formu iki sayfadan oluşmaktadır.Turistik gezinin dışında, kısa süreli iş amaçlı ziyaretlerinizde ve akraba, arkadaş ziyaretlerinizde de Doğu Afrika vizesine başvuruda bulunabilirsiniz. Vize başvuru formunda 19. soruyu seyahat amacınızı destekleyecek şekilde cevaplamanız gerekmektedir. Turistik veya iş amaçlı seyahatlerinizde otelde konaklayacaksanız otelin; Kenya, Ruanda ve Uganda’da ikamet eden akraba veya arkadaş yanında konaklayacaksanız, davet sahibinin açık adresini bu bölümde detaylı olarak yazmalısınız. Seyahat amacınızı başvuru formunda net olarak belirtmeli, formu şahsen  yazacağınız vize talep dilekçesiyle tutarlılık arz edecek şekilde doldurmalısınız.  Vize başvuru formunu şahsen imzalamalısınız. Pasaportunuzda bulunan imza ile başvuru formunda bulunan imzanın benzer olmasına dikkat etmelisiniz .


Doğu Afrika Vizesi Sonuçlanma Süresi

Kenya, Ruanda ve Uganda da geçerli Doğu Afrika turist vizesi ortalama 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Doğu Afrika turist vizesinin 90 gün geçerliliği bulunmaktadır. Vize süresi Doğu Afrika diplomatik otoriteleri tarafından uzatılmamaktadır. 

Tüm dünya ülkelerine gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatler için gerekli olan vize işlemlerine hızlandırılmış vize işlem hizmetiyle destek veren Euroasia Global Visa Services , hızlı ve kolay vize avantajlarıyla seyahat planlarınızı desteklemektedir. Kişisel seyahat planlarınız için en uygun vize işlemleriyle hızlı sonuç desteğinden yararlanmak için Euroasia Global Visa Services ofislerini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

Doğu Afrika Vizesi Ücreti

3 günde sonuçlanan, Doğu Afrika online vizesi Ruanda Cumhuriyeti resmi web sitesinden online olarak başlatılmakta, servisimizce, diplomatik temsilciliklerin hesaplarına harç ücreti ödenerek  tamamlanmaktadır. Doğu Afrika vizesi güncel ücret ve başvuru talebinizi help@eagvs.com mail adresimize iletebilirsiniz. Afrika departmanı yetkilimiz en kısa zamanda mailinizi cevaplayacak size, güncel ücret ve gerekli evrak bilgisini iletecektir. Ruanda, Uganda veya Kenya ikamet izni sahibi olan yabancılar, diğer 2 ülkeye geçişleri için vize ücretinden muaftırlar. İkamet ettikleri ülkedeki Göçmenlik Bürosu'na müracaat etmeleri gerekmektedir.
 

Ruanda Vize Zorunluluğu

Doğu Afrika ülkeleri arasında yer alan Ruanda Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmadığından;

 • Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport )
 • Hizmet Pasaportu ( Gri Pasaport )
 • Diplomatik Pasaport ( Siyah Pasaport ) ve
 • Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport )

hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Ruanda seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir.

Ruanda seyahatleri öncesi alınması gereken vize kategorileri, ülkede konaklanması planlanan gün sayısı, seyahat kapsamı ve ülkeye girişin hangi ülke üzerinden sağlanacağına bağlı olarak belirlenmektedir.

Yabancı ziyaretçilerin Ruanda Cumhuriyeti’nde konaklamasına olanak tanıyan Ruanda Vize kategorileri, temelde kısa süreli vize ve uzun süreli vize gerekliliklerine uygun olarak düzenlenmektedir.

Ruanda Kısa Süreli Vize Türleri

Ruanda’ya gerçekleştirilmesi planlanan seyahatlerde, en fazla 90 güne kadar kalmalı giriş ve konaklama talepleri, Ruanda kısa süreli vize gerekliliklerine uygun olarak düzenlenmektedir.

Ruanda kısa süreli vize kategorileri, ülkede konaklayabileceğiniz maksimum gün sayısının belirleyicisidir.

 

Ruanda Acil Vize

Ölüm ve hastalık gibi nedenlerden dolayı, Ruanda' da bulunan yakınların ziyaretine olanak tanıyan Ruanda Acil Vize kategorisi, Acil Durum Seyahat Belgesi ile desteklenmekte ve söz konusu vizeyle Ruanda'ya giriş yapan kişiler için 5 güne kadar konaklama olanağı tanımaktadır. Randa Konsolosluğu tarafından verilen Acil Durum Seyahat Belgesi'nin değerlendirme süreci de göz önünde bulundurularak, Acil Vize başvururlarının, seyahat tarihinden en az 2 gün önce gerçekleştirilmesi önerilmektedir.

Ruanda Transit Vizesi

Ruanda üzerinden transit geçiş yapacak yolcular için geçerli olan Ruanda Transit Vize gereklilikleri, transit yolcuların ülkede 3 güne kadar konaklamasına izin vermektedir. Ruanda transit vize başvurularında, ülkeye gerçekleşecek seyahat bilgileri ile Ruanda’ dan bir başka ülkeye gerçekleşmesi planlanan transit yolculuğun tarihi önem taşımakta ve Ruanda’ya varış ile Ruanda’dan ayrılış süresi arasında en fazla 3 gün süre bulunması gerekmektedir.

Ruanda Tek Girişlik Vize

Kısa süreli Ruanda vize kategorileri arasında bulunan Ruanda Tek Girişlik Vize uygulaması, ülkeye gerçekleştirilmesi planlanan konaklama süresi 30 günü aşmayan seyahatler için geçerlidir. Ruanda seyahati öncesinde alacağınız Ruanda Tek Girişlik Vizesi ile ülkeye bir ay içerisinde yalnızca 1 kez giriş yapabilir ve 30 güne kadar konaklayabilirsiniz.

NOT: Ruanda Tek Girişlik Vizesi ile ülkeye giriş yapanların, ikinci kez Ruanda ziyareti için vize işlemlerini yenilemesi gerekmektedir.

Doğu Afrika Turistik Vizesi

Doğu Afrika’da bulunan Ruanda, Uganda ve Kenya ülkeleri arasında geçerli olan Doğu Afrika Vizesi ile Ruanda da 3 aya kadar konaklamalı seyahatlere olanak tanınmaktadır. 90 güne kadar konaklamalı Ruanda seyahatleri için geçerli olan Doğu Afrika Turistik Vizesi, Uganda ve Kenya Cumhuriyetleri’nden aynı kategoride alınmış geçerli vizelerle, 3 ülke arasında geçiş olanağı sunmaktadır.

Doğu Afrika Turistik Vizesi ile Ruanda, Uganda veya Kenya’ya giriş yapan kişiler, söz konusu üç ülke arasında 90 gün içerisinde sınırsız giriş yapabilmektedir.

Farklı gün sayılarıyla Ruanda’da konaklama ve seyahat olanağı tanıyan Ruanda kısa süreli vize işlemleri ;

Seyahat planlarınızı en iyi biçimde tanımlayan Ruanda Vize Başvuru işlemi için Euroasia Global Visa Services ofislerini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi üzerinden EAGVS yetkilileriyle iletişime geçerek, seyahat planlarınızı detaylandırabilirsiniz.

Ruanda Vizesi Nasıl Alınır?

Ruanda Vize işlemlerinin Türkiye’ de resmi onay işlemleri, Ankara’da yer alan Ruanda Büyükelçiliği Konsolosluk yetkilileri tarafından yürütülmektedir.

Ruanda Vizesi işlemleri, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize işlem merkezleri aracılığıyla yürütülmekte ve başvuru sahiplerinin ilgili vize kategorisi için gerekli tüm evraklarının takibi, söz konusu vize işlem yetkililerince sağlanmaktadır.

Türkiye’den Ruanda’ya gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatlerde, seyahat kapsamınızı en iyi biçimde tanımlayan vize kategorisine uygun belge ve ek evrakları, Euroasia Global Visa Services yetkililerine ileterek, hızlandırılmış vize işlem hizmetinden yararlanabilir ve bulunduğunuz ilden Ruanda vize işlemlerinizin takibini sağlayabilirsiniz.

Not: Ruanda Vizesi işlemleri için kullanılacak pasaportların;

 • 10 yıldan daha eski olmaması,
 • Pasaport kullanım süresinin, seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerli olması ve
 • Pasaport üzerinde, Ruanda Vizesi işlemleri için en az 2 boş sayfa bulunması önem taşımaktadır.

Ruanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ruanda Vizesi onay işlemleri, vize başvuru işlemleriyle ilişkili tüm evrak ve belgelerin Ruanda Konsolosluk diplomatlarına teslim edilmesiyle başlamaktadır. Ruanda Vize onay süreci, ortalama 3 gün içerisinde sonuçlanmakla birlikte, olası e evrak talepleri ve dönemsel yoğunluklardan kaynaklanabilecek gecikmeler nedeniyle seyahat planlarınızın aksamaması için, seyahat tarihinden en az 1 hafta önce vize işlemlerini başlatmanız önerilmektedir.

Ruanda Vize Başvuru Formu

Ruanda Vize işlemlerinin ilk aşamasını Vize Başvuru Formu ‘nun doldurulmasıyla başlamaktadır. İngilizce ve Türkçe olarak doldurulacak başvuru formunun, ıslak imzalı olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 • Ruanda Vizesi işlemlerinin sorunsuz biçimde tamamlanması için, kişisel bilgilerinizin yanı sıra seyahat içeriğinize ilişkin bilgilerin de tam ve doğru olmasına özen göstermeniz önerilmektedir.
 • Ülkeye gerçekleşecek havayolu seyahatlerinde, ülke giriş seçeneği Kigali olarak belirlenirken, karayolu ile gerçekleşecek ülke girişlerinin hangi kapı üzerinden sağlanacağı hakkında, ulaşım firmasından bilgi alınması önerilmektedir.

Planladığınız Ruanda seyahati için dolduracağınız başvuru formuyla ilgili sorularınız için help@eagvs.com mail adresi üzerinden Euroasia Global Visa Services yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Ruanda  Vizesi başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

Ruanda Vize Ücreti 2019

Ruanda Vize ücretlerinin belirlenmesinde;

 • Ruanda’da kalınması planlanan gün sayısı,
 • Planlanan seyahatin kapsam ve içeriği (hangi vize kategorisi ile başvuru yapılacağı),
 • Başvuru sürecindeki ek hizmetler belirleyici olmaktadır.

Kişisel Ruanda seyahatinizin 2018 vize ücret karşılığı hakkında detaylı bilgi almak için EAGVS ofisleriyle iletişime geçebilir veya help@eagvs.com mail adresiyle irtibat kurabilirsiniz.

Ruanda Vize İşlemleri Ankara

Ankara ve çevre illerde yaşayan kişiler için hızlandırılmış vize işlem hizmeti sunan Euroasia Global Visa Services Ankara vize işlem yetkilileri, Ruanda seyahatiniz için gerekli olan vize işlemlerinin hızlı ve kolay biçimde tamamlanması için profesyonel destek sunmaktadır. Ankara çevresinde ikamet eden kişiler, EAGVS Ankara ofisini ziyaret ederek veya help@eagvs.com mail adresi üzerinden yetkililerle iletişime geçmesi yeterli olacaktır.

Ruanda Vize İşlemleri Bursa

Ruanda’ya seyahat amacıyla Bursa ve çevre illerden gerçekleşecek vize işlemlerinin gereklilikleri için takip ve kontrol sağlayan Euroasia global Visa Services Bursa vize işlem görevlileri, seyahatinize en uygun vize işlem süreciyle, seyahat planlarınızın aksamadan gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. EAGVS tarafından sağlanan hızlandırılmış vize işlem hizmetinden yararlanmak için, AEGVS Bursa ofisiyle iletişime geçmeniz veya help@eagvs.com mail adresi üzerinden seyahat planınızın detaylarını paylaşmanız yeterli olacaktır.

Ruanda Vize İşlemleri Edirne

Edirne ve Trakya illerinde yaşayan kişiler için hızlı ve kolay vize işlem hizmeti sunan EAGVS Edirne vize işlem ofisi, Ruanda seyahati öncesi takip edilmesi gereken tüm adımlar ve işlemler için profesyonel destek sunmaktadır. EAGVS Edirne hızlandırılmış vize hizmetlerinden yararlanmak için EAGVS Edirne ofisini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

Ruanda Vize İşlemleri Antalya

Antalya ve çevre illerde yaşayan kişiler için yurt dışı seyahatlerde gerekli olan vize işlemlerine hızlı ve kolay sonuç avantajıyla destek veren Euroasia Global Visa Services Antalya vize işlem birimi, hızlandırılmış vize işlem hizmetiyle tüm aşamaların kontrol ve takibini sağlamaktadır. EAGVS Antalya yetkilileriyle iletişime geçerek, kişisel seyahat planınız için gerekli olan tüm aşamaların profesyonel takibini sağlayabilirsiniz.

Vize başvuru işlemlerinde, başvuru sahibinin bulunduğu il veya bölgeye bağlı olarak farklılıklar bulunabileceğinden, viz işlemleriniz başlatmadan önce Euroasia Global Visa Services İstanbul yetkilileriyle iletişime geçmeniz önerilmektedir. 

Ruanda Vize Reddi

Ruanda seyahati planlarıyla ilişkili, vize prosedürlerine uygun olarak düzenlenen vize başvuru belgelerinin konsolosluk birimine teslimin ardından, Ruanda Vizesi onay ve vize reddi kararı yetkisi, Türkiye ‘ de Ruanda Cumhuriyeti’ ni temsil eden Ruanda Büyükelçiliği Konsolosluk Birimi diplomatlarındadır. Olası vize reddi kararı, ilerleyen tarihlerde gerçekleştireceğiniz vize başvuru işlemleri için önem teşkil edebileceğinden, ret kararının aslını gösterir belgenin saklı tutulması ve sonradan tekrarlanacak Ruanda Vizesi başvurularında söz konusu ret kriterlerinin dikkate alınması önerilmektedir.

Kişisel seyahat planlarınızın, planladığınız tarihlerde ve kolaylıkla gerçekleşebilmesi için, Euroasia Global Visa Services ofislerini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi üzerinden hızlandırılmış vize işlem hizmeti avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

daha fazla göster

Ruanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES