x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 65

Eposta

help@eagvs.com
ask@eagvs.com

Uganda Vize Başvurusu, İstanbul

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak Uganda vize sürecine dair yol gösterici olmak adına bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşmayı amaçladığımız İstanbul şube sayfamıza hoş geldiniz. Euroasia GVS İstanbul şubesi üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilir ve şirketimiz aracılığı ile Uganda vizesi, Transit vize, Çok Girişli vize ve Doğu Afrika vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.  

Vize başvurusunda bulunmak ve detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 65 numaralı telefondan ya da evize@eagvs.com e-posta adreslerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Uganda Seyahati için Vize Gerekir mi? - İstanbul

Uganda’ya yapacağınız seyahatler için hangi pasaport türüne sahip olduğunuz bilgisine bakılmaksızın vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Hususi pasaport (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi birine sahip tüm vatandaşlarımız kurumumuz aracılığı ile en sağlıklı şekilde vize başvurularını yapabilmektedir.

 

Uganda Vize Başvurusuna Dair Bilmeniz Gerekenler - İstanbul

2017 tarihinden itibaren kullanılan e-vize sistemi sayesinde Uganda Cumhuriyeti seyahat planı olan vatandaşlarımız vize başvurularını oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. E-vize başvurunuz için gerekli evraklarınızı e-posta aracılığı ile kurumumuza ulaştırmanız gerekmektedir. Bu aşamada Doğu Afrika vizesine de başvurabileceğinizi hatırlatırız. Başvurunuzun değerlendirilmesi ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Uganda Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. 

 

Uganda Seyahati için E-vize Başvuru Detayları Nelerdir? - İstanbul

Euroasia GVS tarafından Uganda e-vize başvurunuzun yapılması için gerekli evraklarınızı evize@eagvs.com atmanız gerekmektedir. Başvurunuz en kısa sürede ve doğru şekilde kurumumuz tarafından yapılacaktır.  E-vize için gerekli evraklar aşağıda belirtildiği gibidir:

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

 

Uganda E-vize Başvuru Sonucu Kaç Günde Açıklanır? - İstanbul 

Uganda seyahatiniz için yapacağınız e-vize başvuru sonuçlarınız ortalama 4 gün içerisinde açıklanır.  Herhangi bir sorun yaşamamak adına seyahat başlangıç tarihinizi başvuru açıklanma süresine göre ayarlamanız gerektiğini hatırlatırız. 

 

Uganda E-Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır? - İstanbul

Uganda Cumhuriyeti e-vize başvuru ücret detaylarını öğrenmek için +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz. E-vize başvuru ücretleri türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. 

 

Doğru Afrika Vizesi Nedir? - İstanbul 

Sahip olacağınız Doğu Afrika Vizesi ile Uganda Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Kenya Cumhuriyeti ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilirsiniz. Üç ülkenin ortak kararı ile oluşturulan prosedürde bahsi geçen ülkelerden birinde ya da hepsinde bulunmak isteyen vatandaşlarımız turistik, ticari ya da ziyaret amacıyla yapacakları seyahatler için Doğu Afrika vizesine başvurabilirler. Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak verilmektedir ve 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunur. 

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? - İstanbul

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Banka Hesap Dökümü
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşılır? - İstanbul

Euroasia GVS İstanbul sayfamız üzerinden Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Başvuru formunu Türkçe, İngilizce ya da Fransızca dil seçeneklerinden biri ile doldurabilirsiniz. Kenya Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Uganda Cumhuriyeti sınırlarından turistik, ticari ya da ziyaret amaçları doğrultusunda başvurabilirsiniz.  Vize başvuru formunda seyahat amacınıza yönelik sorulara doğru yanıt vermeniz oldukça önemlidir. Birbiri ile uyuşmayan yanıtların vize reddi gibi olumsuz sonuçlara neden olabileceğini unutmamalısınız. Turistik ve ticari vize başvurularında otel bilgilerinizi, ziyaret amaçlı başvurularınız da ise davet sahibinin açık adresini yazmanız gerekmektedir. Vize başvuru formuna şahsen imza ve tarih atmanız gerekmektedir. Başvuru formuna atacağınız imza ile pasaportunuz üzerinde yer alan imzanın birbirini destekliyor olması oldukça önemlidir. 

 

Doğu Afrika Vizesi Hakkında Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - İstanbul

 • Doğu Afrika Vizesi çok girişli ve 90 güne kadar konaklama hakkı doğrultusunda verilmektedir.  
 • Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için vize başvurusunda giriş ülkesi olarak Uganda’yı seçmeniz gerekmektedir. 
 • Doğu Afrika vizesi ile Kenya, Ruanda ya da Uganda sınırları içerisinde çalışma hakkınız bulunmadığını hatırlatırız.  
 • Vize başvurunuz sırasında hazırladığınız gerekli evraklarınızı ülkelere giriş esnasında yanınızda bulundurmanız oldukça önemlidir. 

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Sonucu Kaç Günde Sonuçlanır? - İstanbul

Doğu Afrika seyahatiniz için yaptığınız vize başvurusu 3 iş günü içerisinde değerlendirilir ve sonuçlanır. Başvurunuz için ek evrak istenmesi ya da Konsolosluğun yoğun olması gibi durumlarda sonuçlanma süresinde değişiklik olabilmektedir. Euroasia GVS İstanbul şubesi olarak sizin adınıza yapacağımız Doğu Afrika vize başvurunuzun hızlı bir şekilde tamamlanması için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır? - İstanbul

Doğu Afrika vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 65 telefon numarası ya da evize@eagvs.com adreslerinden bizlerle iletişime geçerek 2023 yılı güncel fiyatlandırmaları öğrenebilirsiniz. Vize başvurusu için gerekli ücreti diplomatik temsilciliklerin hesabına yatırmanız ve dekontu başvurunuz sırasında konsolosluğa sunmanız gerektiğini hatırlatırız. 

 

Uganda Vize Başvurusu - İstanbul 

Uganda için yapacağınız vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Başvuru evraklarınızı Ankara Uganda Büyükelçiliği’ne iletebilir ve vize talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru evrakları seyahat amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Seyahat planınıza uygun olan vize türü için gerekli evrakların tam listesini evize@eagvs.com e-posta adresi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 
Uganda Cumhuriyet için vize türleri:

 

Uganda Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşabilirim? - İstanbul

Uganda için yapacağınız vize başvurusu sırasında başvuru formunu tutarlı ve eksiklik olarak doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu içerisinde kişisel bilgilerinize, Uganda seyahat amacınıza, pasaport bilgilerinize yönelik sorular sorulmaktadır ve şahsınız tarafından atılmış imza bulunması zorunludur. Vize başvuru formunun en doğru şekilde doldurulması için Euroasia GVS İstanbul şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Uganda vize başvuru formuna sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

 

Uganda Vize Ücreti Ne Kadardır? - İstanbul

Uganda Cumhuriyeti için vize ücreti seyahat süresine ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Uganda vizesi için 2023 güncel fiyatlandırmaları evize@eagvs.com e-posta adresi ya da +90 (212) 963 50 65 numarası üzerinden bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Konsolosluk harcı hizmet bedeli size belirtilen ücretin içerisinde yer almaktadır. Vize ücretini kurumumuza ait hesap numarası üzerinden yatırabilir ya da şubemizi ziyaretiniz sırasında ödeyebilirsiniz.  Ücret dekontunuz diğer size ait evraklarla birlikte konsolosluğa sunulacaktır. 

 

Uganda Vize Reddi Sonucunda Neler Yapılabilir? İstanbul

Uganda Cumhuriyeti için yapacağınız vize başvurusu vize reddi şeklinde sonuçlanabilir. Vize reddi her zaman bir gerekçe doğrultusunda sunulmaz. Fakat bazı durumlarda büyükelçilik ret nedenini belirtebilir. Bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da vize itiraz dilekçesi oluşturabilirsiniz. Yaygın vize reddi nedenlerinden biri gerekli evrakları eksik ya da hatalı olarak teslim etmektir. Herhangi bir olumsuz sonuçla karşılamamak adına vize başvurunuzu Euroasia GVS İstanbul şubesi ile yürütmeniz oldukça önemlidir. 

 

Uganda Cumhuriyeti Seyahati İçin Sağlık Önlemleri Nelerdir? - İstanbul

Uganda vizesi için yapacağınız başvuruda sizden istenen aşı kartını sarı humma aşısı yaptırarak alabilirsiniz. Zorunlu aşıların yanı sıra rutin aşılarınızı da yaptırmanız oldukça önemlidir. Tifo, Hepatit A, Hepatit B aşılarını yaptırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Uganda sınırları içerisinde olduğunuz süre boyunca aşı kartını yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir. 

 

Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi olarak Uganda vizesi sürecine dair merak ettiklerinizi bulabilmenizi amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Uganda Cumhuriyeti seyahat planınız doğrultusunda daha fazla bilgi edinmek için İstanbul ofisimizi ziyaret edebilir ve +90 (212) 963 50 65 numaralı telefondan ya da evize@eagvs.com e-posta adreslerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.  

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.