x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

bodrum@vizemerkezi.com

Uganda Vize Başvurusu , Bodrum

Sayın ziyaretçimiz, Uganda vize başvuru sürecine dair bilgi sağlamayı amaçladığımız Euroasia Global Visa Services Bodrum şube sayfamıza hoş geldiniz. Uganda vizesi ve Doğu Afrika vizesine dair bilmeniz gereken adımları takip ederek kurumumuz ile başvurunuzu gerçekleştirebileceğinizi hatırlatırız isteriz. Euroasia GVS Bodrum  şube sayfamızın devamında Uganda vize sürecine dair sıkça sorulan yanıtlamış bulunmaktayız. Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 65 telefon numaramızı arayabilir ya da bodrum@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Uganda’ya Seyahat Etmek İçin Vize Almak Gerekir mi? - Bodrum 

Uganda’ya Türkiye sınırları içerisinden seyahat planı olan tüm vatandaşlarımızın Uganda vizesine ya da Doğu Afrika vizesine sahip olma zorunlulukları bulunmaktadır. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah) ya da Hizmet (Gri) pasaport türlerinden birine sahip olan vatandaşlarımızın tümü Euroasia GVS Bodrum şubemiz üzerinden vize başvuru işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir.

 

Uganda’ya Gitmek İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bodrum 

Türkiye’den Uganda seyahati için vize talebinde bulunan vatandaşlarımızın başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da yer alan Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Vize başvurusu için konsolosluğa sunulması gereken evraklar vize türüne ve seyahat etme amacınıza göre değişiklik gösterir. Seyahat türüne ve seyahat amacınıza uygun olan evrak listesine bodrum@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile ulaşabilmeniz mümkündür. 
Uganda Cumhuriyeti için vize türleri:

 

Uganda Vize Başvuru Türleri Nelerdir? - Bodrum  

E-vize sistemi ile Uganda ülkesi sınırlarına seyahat planı bulunan vatandaşlarımız 2017 yılı itibariyle başvurularını internet aracılığı ile kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmektedir. Uganda vizesi başvurunuz için hazırladığınız gerekli evrakları bodrum@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kurumumuza ulaştırarak vize başvuru işlemlerinize kolaylıkla başlayabilirsiniz. E-vize sistemi kapsamında şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Doğu Afrika vizesi başvurusunda da bulunabilirsiniz. Uganda Ankara Büyükelçiliği Uganda Cumhuriyeti’ne gerçekleşecek seyahatlerin vize talebi değerlendirmeleri ve onaylanması sürecine dair tek yetkilidir. 

 

Uganda E-vize Başvuru Detayları - Bodrum

Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için e-vize başvurunuz kurumumuz aracılığı ile sizin adınıza yapılır ve başvuru süreciniz tamamlanana kadar gerekli tüm yetkiye sahiptir. Başvuru işlemleriniz evize@eagvs.com e-posta adresi ile gerekli evraklarınızı kurumumuza ilettiğiniz an itibariyle başlatılmış olur. 

 

Uganda E-vize İçin Gerekli Evraklar - Bodrum

Uganda e-vize başvurusunda aşağıdaki evrakları bulundurmalısınız: 

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

 

Uganda E-vize Ücret Detayları - Bodrum 

Uganda Cumhuriyeti e-vize ücretlerinin seyahat süresine ve türüne göre değişiklik gösterdiğini bilmenizi isteriz. Kurumumuza ait +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız aracılığı ile Uganda vize 2023 güncel ücret detaylarına bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 

 

Uganda E-Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? - Bodrum 

Uganda seyahat planı başlama tarihinize göre başvuru işlemleri bitirmiş olmanız herhangi bir zaman sorunu yaşamamanız açısından oldukça önem taşımaktadır. Uganda Cumhuriyeti’ne yapılmış olan e-vize başvuruları ortalama 4 iş günü içerisinde sonuçlanır. 

 

Doğu Afrika Vizesi Nedir? - Bodrum 

Doğu Afrika vizesi için gerçekleştirdiğiniz vize talebinin olumlu sonuçlanması halinde Uganda, Kenya ve Ruanda ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilme hakkınız bulunmaktadır. Doğu Afrika vizesi sayesinde Uganda Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti ve Ruanda Cumhuriyeti ortak kararı ile oluşturulmuş olan prosedür, vatandaşlarımıza kendi tercihlerine göre bu üç ülkenin hepsinde ya da birinde bulunma hakkı tanımış olur. Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak ve 90 güne kadar konaklama hakkı doğrultusunda verilir.

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Gerekli Evraklar -Bodrum  

Doğu Afrika vize başvuru işlemlerinizin başlatılması için sizden istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formu - Bodrum 

Doğu Afrika vize başvuru formuna Euroasia GVS Bodrum şube sayfamız aracılığı ile kolayca ulaşabileceğinizi bilmenizi isteriz. Doğu Afrika vizesi Uganda Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Kenya Cumhuriyeti ülke sınırlarının hepsinde ya da birinde turistik, ticari, arkadaş/aile ziyareti gibi nedenler dahilinde bulunacak olan vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Doldurulma sırasında hata yapılmış ya da eksik bilgi içerdiği gözlemlenen başvuru formlarının vize reddi ile sonuçlanabileceğini bu sebeple Doğu Afrika vize başvuru formunu hatasız, eksiksiz ve tutarlı olarak doldurmanızın önemini hatırlatmak isteriz. Başvuru formuna şahsınız tarafından tarih ve imza atılması zorunludur. 

 

Doğu Afrika 2023 Vize Ücretleri - Bodrum 

Doğu Afrika vizesi 2023 güncel ücret detayına kurumumuza ait +90 (212) 963 50 65 telefon numarası aracılığı ile ya da bodrum@eagvs.com e-posta adresinden bizimle iletişime geçerek ulaşabilmeniz mümkündür. Doğu Afrika vizesi için gerekli olan başvuru ücretini diplomatik temsilciliklerin hesap numarasına yatırmanız ve ardından alacağınız dekontu diğer gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunmanız gerekir. 

 

Doğu Afrika Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi - Bodrum  

Doğu Afrika seyahati için yapılmış olan vize başvuruları ortalama 3 iş günü içinde sonuç almaktadır. Konsolosluk yoğunluğu ya da başvuru talebi sırasında eksik evrak teslim edilmesi gibi nedenler başvuru sonuçlanması sürecinde değişikliğe neden olabilmektedir. Uganda başvurunuz sırasında herhangi bir sorun yaşamamak ve başvurunuzun en doğru şekilde yapılması için vize başvuru sürecini Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile birlikte yürütmeniz oldukça önemlidir. 

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - Bodrum 

 • Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak verilmektedir ve başvuru sonucunun olumlu olması halinde sahip olacağınız vize ile 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunur. 
 • Uganda’ya gerçekleştireceğiniz seyahat doğrultusunda Doğu Afrika vizesine başvururken giriş ülkesi olarak Uganda’yı seçmenizin zorunlu olduğunu bilmeniz gerekmektedir.
 • Doğu Afrika vize başvurunuz sırasında konsolosluğa sunmak için hazırlamış olduğunuz gerekli evraklar ülkelere giriş anlarınızda yanınızda bulunmalıdır.
 • Doğu Afrika vizesi edinerek yapacağınız Uganda Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Kenya Cumhuriyeti seyahatinizde bu üç ülkenin herhangi birinde çalışma hakkınız bulunmadığını hatırlatırız. 

 

Uganda Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşılır? - Bodrum 

Uganda vize talebiniz sırasında başvuru formunu eksiksiz ve hatasız olarak doldurmuş olmanız başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmaması açısından oldukça önemlidir. Uganda vize başvuru formunun belirtilen prosedüre uygun olarak doldurulması için Euroasia GVS Bodrum şubemizden danışmanlık hizmeti alabiliyor olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 
Uganda vize başvuru formu en doğru şekilde doldurulmasının ardından şahsınız tarafından tarihlenmiş ve imzalanmış olmak zorundadır. Uganda vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Uganda Vize Ücreti 2023 Detayları - Bodrum 

Uganda vize başvuru ücretini kurumumuza ait hesap numarası sayesinde banka aracılığı ile ya da şubemizi ziyaret ettiğiniz sırada ödeyebilme seçenekleriniz bulunmaktadır. Ücret dekontunuz hazırlamış olduğunuz diğer gerekli evraklar ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Hizmet bedeli ve konsolosluk harcı size belirtilen fiyatlandırmanın içerisinde yer almaktadır. Kurumumuza ait +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ve bodrum@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçerek 2023 güncel Uganda vize ücreti detaylarına ulaşabilirsiniz. 

 

Uganda’ya Seyahat İçin Alınması Gereken Sağlık Önlemleri - Bodrum  

Hepatit A, Hepatit B, Tifo aşılarını Uganda Cumhuriyeti sınırlarına gerçekleşecek seyahatiniz başlamadan önce mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Vize başvurunuz sırasında sizden istenen gerekli evraklar arasında aşı kartı yer almaktadır ve bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilmeniz mümkündür. Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz sonlanana kadar aşı kartınızı yanınızdan ayırmamanız oldukça önemlidir. 

 

Uganda İçin Vize Reddi Alan Başvurularda Ne Yapılır? - Bodrum 

Başvuruların eksik evrak teslim edilerek yapılmış olması en yaygın vize reddi nedenleri arasında yer almaktadır. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde ret alma nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar vize başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurunuzun sorunsuz bir şekilde yürütülmesi ve sonuç alması açısından Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile birlikte hareket etmeniz oldukça önem arz etmektedir. 

Euroasia Global Visa Services Bodrum şubesi olarak Uganda Vizesi, Doğu Afrika vizesi ve E-vize sistemi ve vize sürecine dair gerekli tüm güncel bilgileri sizlerle paylaşmayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Kurumumuza ait +90 (212) 963 50 65 numaralı telefonumuzdan ve bodrum@eagvs.com e-posta adresimiz ile bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ya da Bodrum ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';