x
Afrika'nın en büyük ticari etkinliği olan Afrika CEO Forum'a Ruanda, Kigali ev sahipliği yapıyor. 25-26 Mart tarihlerinde Ruanda vize işlemlerinizi Euroasia GVS ile gerçekleştirebilirsiniz

Afrika CEO Forum 2019

Afrika'nın en büyük ticari etkinliği olan Afrika CEO Forum'a Ruanda, Kigali ev sahipliği yapıyor. 25-26 Mart tarihlerinde Ruanda vize işlemlerinizi Euroasia GVS ile gerçekleştirebilirsiniz

Devamı

Euroasia GVS gururla sunar;

3 günde Doğu Afrika Vizesi! Kenya'da, Ruanda'da, Uganda'da 90 gün "multiple" geçerliliği olan Doğu Afrika vizesi hakkında detaylı bilgiyi sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz. Hızlı başvuru için;  (0212) 963 03 43.

Uganda Vize İşlemleri

Doğu Afrika Turist Vizesi

Doğu Afrika vizesi, Kenya Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Uganda Cumhuriyeti’nin ortak aldığı bir kararla, ülkelerden en az birini veya hepsini, turistik, ticari, özel ziyaret gibi amaçlarla görmek isteyen yabancı vatandaşlara sağladığı bir kolaylıktır. Doğu Afrika “turist” vizesi çok (multi) girişlidir ve pasaport sahibine her üç ülkede 90 gün konaklama hakkı tanımaktadır. Kenya, Ruanda ve Uganda’nın üçü de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vizeye tabi tutmuştur. Ancak Doğu Afrika vizenizle, vize geçerlilik süreniz dahilinde üç ülkeye de seyahat edebilirsiniz. Bu nedenle Doğu Afrika vizesi en çok turistik, kültürel gezi amaçlı seyahat etmek isteyenler tarafından talep edilmektedir. Fakat 90 gün geçerliliği olan Doğu Afrika vizesine ticari, konferans, tıbbi/tedavi, akraba veya arkadaş ziyareti amacıyla da başvurulabilmektedir. 

Doğu Afrika “turist” vizenizi Euroasia GVS aracılığıyla alabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi güncel ücret ve vize başvuru talebinizi help@eagvs.com adresimize iletebilirsiniz
(!) Doğu Afrika turist vizesi başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 
(!) Afrika vizesi sahibine, söz konusu ülkelerde çalışma hakkı tanımaz. Çalışma izni için her ülkenin kendi temsilciliğine şahsen, çalışma izni başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. 

Doğu Afrika Vizesi İçin Gerekli Evraklar 

-Pasaport (en az 6 ay geçerli)
-1 adet fotoğraf
- Doğu Afrika vizesi başvuru formu
-Vize talep dilekçesi (Kenya, Ruanda, Uganda’dan hangisine başvurulacaksa vize talep dilekçesi o ülkeye yönelik hazırlanmalıdır.)
-Gidiş-dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonları
-Banka hesap dökümü
-Ödeme dekontu

Doğu Afrika Vizesi Başvuru Formu

Doğu Afrika vize başvuru formuna buradan ulaşabilir, PDF formatında bilgisayırınıza indirerek, doldurabilirsiniz. Form, eksiksiz, İngilizce veya Fransızca olarak doldurulmalıdır.

Doğu Afrika turist vizesi başvuru formu iki sayfadan oluşmaktadır.Turistik gezinin dışında, kısa süreli iş amaçlı ziyaretlerinizde ve akraba, arkadaş ziyaretlerinizde de Doğu Afrika vizesine başvuruda bulunabilirsiniz. Vize başvuru formunda 19. soruyu seyahat amacınızı destekleyecek şekilde cevaplamanız gerekmektedir. Turistik veya iş amaçlı seyahatlerinizde otelde konaklayacaksanız otelin; Kenya, Ruanda ve Uganda’da ikamet eden akraba veya arkadaş yanında konaklayacaksanız, davet sahibinin açık adresini bu bölümde detaylı olarak yazmalısınız. Seyahat amacınızı başvuru formunda net olarak belirtmeli, formu şahsen  yazacağınız vize talep dilekçesiyle tutarlılık arz edecek şekilde doldurmalısınız. 
Vize başvuru formunu şahsen imzalamalısınız. Pasaportunuzda bulunan imza ile başvuru formunda bulunan imzanın benzer olmasına özen gösteriniz.


Doğu Afrika Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kenya, Ruanda ve Uganda da geçerliği bulunan  Doğu Afrika vizesi ortalama 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Doğu Afrika turist vizesinin 90 gün geçerliliği bulunmaktadır. Vize süresi Doğu Afrika diplomatik otoriteleri tarafından uzatılmamaktadır. 

Afrika ülkelerine gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatler için gerekli olan vize işlemlerine hızlandırılmış vize işlem hizmetiyle destek veren Euroasia Global Visa Services, Kenya, Uganda ve Ruanda da geçerli Doğu Afrika vizesiyle seyahat planlarınızı desteklemektedir Kişisel seyahat planlarınız için en uygun vize işlemleriyle hızlı sonuç desteğinden yararlanmak için Euroasia Global Visa Services ofislerini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresimiz üzerinden vize başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Doğu Afrika Vizesi Ücreti

3 günde sonuçlanan Doğu Afrika vizesi Ruanda Cumhuriyeti resmi web sitesinden online olarak başlatılmakta, servisimizce, diplomatik temsilciliklerin hesaplarına harç ücreti ödenerek  tamamlanmaktadır. Doğu Afrika vizesi güncel ücret ve bilgi talebinizi help@eagvs.com adresimize iletebilirsiniz. Afrika departmanı yetkilimiz en kısa zamanda mailinizi cevaplayacak size, güncel ücret ve evrak bilgisini iletecektir. Kenya, Ruanda veya Uganda ikamet izni sahibi olan yabancılar, diğer 2 ülkeye geçişleri için vize ücretinden muaftırlar.

 

 

Değerli ziyaretçilerimiz;

 

Afrika’nın doğusunda yer alan Uganda Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması yoktur. Bu nedenle Uganda’ya turistik ve ticari amaçlı seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşlarının Uganda vizesi alması gerekmektedir. Uganda Cumhuriyeti’nin pasaport ayrımı da bulunmadığından Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları Uganda’ya seyahat etmek isterlerse vize almalıdır.

Uganda Vizesi Nasıl Alınır?

Uganda vize işlemlerini değerlendirme ve karara bağlama yetkisi yalnızca Ankara’daki Uganda Büyükelçiliği’ndedir. Bu diplomatik temsilciliğe Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun Euroasia Global Visa Services ofislerimiz aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden Uganda vizesiyle ilgili 2018 güncel evrak listesini isteyebilirsiniz. Yetkilimiz hazırlamanız gereken evrak listesini size mail olarak gönderecektir. Evraklarınızı eksiksiz olarak hazırladıktan sonra adresinize en yakın Eagvs ofisimize kargo aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz kontrollerini yapıp, eksik evraklarınız varsa sizi bilgilendirecektir. Evraklarınız tamamlandığında ise sizin Ankara Uganda Büyükelçiliği’ne şahsen gelmenize gerek kalmadan Uganda vize başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Yetkilimiz vize işlemlerinizin takibini yapacak, vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu adresinize göndereceklerdir. Euroasia Global Visa Services'in İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Antalya, Gaziantep'te ofisi bulunmaktadır. 

Uganda Vizesi İstanbul

Uganda vizesine İstanbul ve çevre illerden (Çanakkale, Bolu, Bursa, Sakarya, Düzce, İzmit, Kocaeli, Yalova) başvuru yapmak isterseniz Uganda vize evraklarınızı İstanbul’daki Euroasia Global Visa Services ofisine kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrollerini yapıp, varsa eksik belgelerinizle ilgili sizi bilgilendireceklerdir. Belgeleriniz tamamlandığında sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Yetkilimizle ofisimizi arayarak ya da mail göndererek iletişime geçebilir ve Uganda vize işlemlerinizle ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Uganda Vizesi Ankara

Uganda vizesini değerlendirme ve karar verme yetkisi Ankara’daki Uganda Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun (Ankara, Aydın, Amasya, Balıkesir, Çorum, Çankırı, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Giresun, Kastamonu, Kars, Kırşehir, Kırıkkale, Rize, Manisa, Niğde, Nevşehir, Muğla, Zonguldak, Tokat, Trabzon, Van) Uganda vize evraklarınızı Ankara’daki Eagvs ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimizle iletişime geçmek ve Uganda vizesiyle ilgili 2018 güncel evrak listesini istemek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Uganda Vizesi Gaziantep

Gaziantep, Adana, Adıyaman, Hatay, İskenderun, Mersin, Şanlıurfa, Diyarbakır, gibi şehirlerde ikamet ediyorsanız ve Uganda vizesine başvuru yapmak isterseniz evraklarınızı Gaziantep’teki Euroasia Global Visa Services ofisimize kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü yapıp vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Uganda vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu Uganda Büyükelçiliği’nden teslim alıp adresinize gönderecektir.

Doğu Afrika Turist Vizesi

Uganda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının bir başka alternatifi de Doğu Afrika Turist Vizesi almaktır. Ruanda, Uganda ve Kenya ülkeleri arasında geçerli olan bu vize  ile Uganda’da 3 ay süreli konaklama hakkı elde etmiş olursunuz. Ayrıca Doğu Afrika Turist vizesi ile Ruanda ve Kenya’ya  90 gün içerisinde sınırsız geçiş yapabilirsiniz.

Doğu Afrika Turist Vizesi başvuru sahibine  çalışma izni vermez. Vize süreniz dolduktan sonra Uganda’dan ayrılmanız gerekir. Doğu Afrika Turist Vizesi için gerekli evraklar şöyle sıralanabilir: Güncel tarihli, renkli pasaport fotoğrafı, başvuru sahibi tarafından doldurulmuş başvuru formu, vize başvuru mektubu, uçuş rezervasyonu, seyahatinizi karşılamaya yetecek maddi gücünüz olduğunu gösteren banka hesap özeti. Vize yetkilisi gerekli gördüğü takdirde ek evraklar da isteyebilir.

Uganda Vize Başvuru Formu

Uganda vize işlemlerinin en önemli aşaması Uganda Vize Başvuru Formu’nun doldurulmasıdır. Uganda Vize Başvuru Formu, Eagvs internet sitemizden ya da Uganda Büyükelçiliği’nin resmi internet sitesinden temin edilebilir. Uganda Büyükelçiliği tarafından hazırlanan Uganda Vize Başvuru Formu, başvuru sahibi hakkında bilgi edinilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle form doldurulurken eksik veya gerçeğe uygun olmayan bilgiler yazmaktan kaçınmalısınız. Uganda Vize başvuru formu eksik olan dosyalar büyükelçilik vize yetkilileri tarafından değerlendirmeye alınmamaktadır. Vize Başvuru Formu, Türkçe, büyük harflerle, okunaklı ve tükenmez kalemle doldurulmalıdır. Formda kişisel bilgilerinizin yanı sıra, pasaport numaranız, seyahat amacınız ve seyahat tarihinize yönelik sorular yer almaktadır. Formda beyan ettiğiniz bilgilerin ispat edilmesi için sizden belgeler isteneceğini de unutmayınız. Uganda Vize Başvuru Formu’nu doldurduktan sonra ilgili bölüme fotoğrafınızı yapıştırıp, imzalayarak başvuru  dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Uganda Vize Başvuru Formuna Ulaşmak İçin Linki Tıklayınız. 

Uganda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Uganda vizesi için hazırlanması gereken evraklar vize türüne, başvuru sahibinin mesleki durumuna ve vize süresine göre farklılık göstermektedir. Uganda vize türleri şu şekilde kategorize edilmektedir.

Turistik Vize

Ticari Vize

Aile Ziyaret Vizesi

Transit Vize

Uganda vize işlemleriyle ilgili hazırlanması gereken evraklarla ilgili yazımızın devamında detaylı bilgi okuyabilirsiniz. Uganda’ya yapacağınız seyahatin amacına karar verdikten sonra Eagvs ofisimizi arayarak kişisel durumuzla ilgili hazırlamanız gereken evrakların listesini yetkilimizden isteyebilirsiniz. Uganda vize evraklarınızı eksiksiz hazırlamaya özen gösterin çünkü eksik evraklarla yapacağınız başvurular reddedilebilir.

Uganda Vizesi için her vize türünde hazırlanması gereken evraklar şöyle sıralanabilir. Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu, 2 adet vesikalık fotoğraf, Uganda’ya giriş tarihinden itibaren en az 1 yıl geçerliliği bulunan pasaport, vize harcının ödendiğini gösteren banka dekontu, otel rezervasyon konfirmasyonu, uçak rezervasyonu, ziyaret amaçlı gidiliyorsa Uganda’da ikamet eden ve davetiye gönderen kişinin pasaportunun (kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfalar)  fotokopisi, elçiliğe hitaben İngilizce olarak yazılmış başvuru sahibinin seyahat amacını, seyahat tarihini ve kalacağı yerleri belirten dilekçe, sarı humma aşı kartının fotokopisi sunulmalı.  

Öğrenci ve turist vizesine başvuru yapacaklardan; başvuru sahibinin son 3 aylık banka hesap özeti, varsa sponsor olan kişinin 3 aylık banka hesap dökümü, Türk iş veren veya eğitim kurumunda alınan İzin Onay Belgesi, uçak rezervasyon belgesi ibraz etmeleri istenir.

Uganda Ticari Vize başvurularında ise; Uganda’daki şirketin antetli kağıdına yazılmış davet mektubu, başvuru sahibinin 3 aylık banka hesap özeti, şirket evrakları; ( imza sirküleri, vergi levhası, faaliyet belgesi, ticaret sicil kaydı belgesi fotokopisi) ve daha önce verilmiş Uganda vizesi varsa bunun fotokopisi sunulmalı.

Vize yetkilileri gerekli gördükleri takdirde başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırabilecekleri gibi ek evraklar da talep edebilirler.

Uganda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Uganda vize başvurularının değerlendirilmesi 2 iş günü sürmektedir. Ancak bu süre Uganda Büyükelçiliği’nin  ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatil günleri, eksik evraklarınız, büyükelçiliğin yoğunluğu nedeniyle değişebilmektedir. Bu nedenle Uganda vizesine başvuru yapmadan önce büyükelçiliğin resmi internet sitesinden kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Uganda’ya seyahat etmeyi düşünüyorsanız ve vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını istiyorsanız Uganda vizesine seyahat tarihinizden en az 10 gün önce başvuru yapmanızı öneririz.

Uganda Vizesi Ücreti 2018

Uganda vize ücreti vize türüne, vize süresine ve vize çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Uganda Cumhuriyeti, Tek girişli vize, transit vize, 6 aylık çok girişli vize vermektedir. Bu vize türlerinin ücretleri birbirinden farklıdır. Uganda vize ücretiyle ilgili help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden bilgi alabilirsiniz. Yetkilimiz size ödemeniz gereken ücret bilgisiyle ilgili mail gönderecektir. Bu maildeki tutar, vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi ofisimize şahsen ulaştırabileceğiniz gibi banka hesap numaramıza havale olarak da gönderebilirsiniz. Yetkilimiz vize ücretinizi ödeyip dekontunuzu başvuru dosyanıza ekleyecektir.

Uganda Vizesi Reddi

Uganda vize başvurularını değerlendirme yetkisi Ankara Uganda Büyükelçiliği’ndedir. Vize yetkilisi gerekçe göstermeksizin başvurunuzu red etme hakkına sahiptir. Ancak bazı büyükelçilikler olumsuz sonuçlanan vize başvurularıyla ilgili gerekçe sunabilirler. Genelde başvuruların red edilmesinde eksik evrakların bulunması ya da maddi durumunuzun seyahatinizi  gerçekleştirmenize yetmeyeceği gerekçe gösterilebilir.  Eksiklerinizi tamamladıktan sonra Uganda Büyükelçiliği’ne itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz. İkinci başvurunuzda aynı hataları yapmamak için başvurunuz öncesi danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Uganda Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uganda’ya seyahat etmeden önce sarıhumma, tifo, Hepatit A, Hepatit B, difteri gibi aşılarınızı mutlaka yaptırmalısınız. Ülkeye girişiniz sırasında sınır polisi uluslar arası aşı kartı sertifikanızı görmek isteyeceğinden aşı kartınızı yanınızda bulundurmalısınız.

 

daha fazla göster

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES