x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 65

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Uganda Vize Başvurusu, Ankara

Değerli ziyaretçimiz, Uganda Cumhuriyeti vize sürecine dair bilgi vermeyi amaçladığımız Euroasia Global Visa Services Ankara şube sayfamıza hoş geldiniz. Kurumumuz aracılığı ile Uganda vizesi, Doğu Afrika vizesi, Çok girişli vize ve transit vize başvurularını gerçekleştirebileceğinizi hatırlatır ve Euroasia GVS Ankara sayfamızı okumaya devam ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Uganda vize başvurusu sürecine dair detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 65 numaralı telefon ya da ankara@eagvs.com e-posta adresleri ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Uganda Cumhuriyeti Seyahati İçin Vize Almak Gerekli midir? - Ankara

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Uganda’ya seyahat planı olan tüm vatandaşlarımız vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerinden birine sahip olmanız halinde Euroasia GVS Ankara şubesi aracılığı ile Uganda vize başvurunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz. 

 

Uganda Vize Başvurusuna Dair Gerekli Bilgiler Nelerdir? - Ankara 

E-vize sistemi sayesinde 2017 tarihi itibariyle Uganda Cumhuriyeti seyahat planı olan tüm vatadanlaşlarımız başvurularını oldukça hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. E-vize başvurusu gerekli evraklarınızı e-posta yolu ile kurumumuza ulaştırmanız neticesinde gerçekleşmektedir. Aynı şekilde Doğu Afrika vizesi başvurusunda bulunabileceğinizi de hatırlatırız. Uganda vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması işlemleri yalnızca Ankara’da yer alan Uganda Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. 

 

Uganda Cumhuriyeti için E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Ankara 

E-vize başvurusu yapabilmek için gerekli evraklarınızı evize@eagvs.com e-posta adresine göndermeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Ankara şubemiz tarafından başvurunuz sizin adınıza en doğru şekilde yapılır. E-vize için gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

Uganda E-vize Başvuru Sonuçlarının Açıklanma Süresi - Ankara

Uganda Cumhuriyeti için yaptığınız e-vize başvurusu ortalama 4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Seyahat başlama tarihinize uygun olarak vize başvurusunda bulunmanız bir aksilik yaşamamanız adına oldukça önemlidir. 

Uganda E-Vize Başvuru Ücretlendirmeleri - Ankara 

Uganda Cumhuriyeti seyahati için e-vize başvuru ücretleri seyahat süresine ve türüne göre değişiklik gösterir. Ücret detayları için +90 (212) 963 50 65 telefon numarasından bizlerle iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

Doğu Afrika Vizesi Ne İşe Yarar?  - Ankara 

Doğu Afrika vizesine sahip olmanız halinde Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilme hakkınız bulunur. Bu üç ülkenin ortak kararı sonucu geliştirilen prosedürde bahsi geçen ülkelerin hepsinde ya da birinde bulunmak isteyenler Doğu Afrika vizesi başvurusunda bulunabilirler. Turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile gerçekleşecek seyahatleriniz için alacağınız Doğu Afrika vizesi 90 güne kadar konaklama hakkı vermektedir.  

Doğu Afrika Vize Başvurusu için Hangi Evraklar Gereklidir? - Ankara

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Banka Hesap Dökümü
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşılır? - Ankara

Türkçe, İngilizce ya da Fransızca dillerinden herhangi biriyle doldurabileceğiniz Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna Euroasia GVS Ankara şube sayfamız üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Turistik, ticari ve aile ziyareti seyahatleri dahilinde Kenya Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Uganda Cumhuriyeti sınırlarının birinde ya da hepsinde bulunacak vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Vize başvuru formunu tutarlı ve hatasız olarak doldurmanız gerekmektedir. Aksi gözlemlenen başvuruların vize reddi gibi olumsuz sonuçlar doğurabileceğini hatırlatırız. Başvuru formuna şahsen tarih ve imza atmanız gerekir. Aile/arkadaş ziyareti nedeni ile Uganda seyahatinde bulunacak vatandaşlarımızın başvuru formuna davet sahibinin açık adresini yazmaları gerekmektedir. Turistik ya da ticari nedenlerle seyahat edecek vatandaşlarımız ile başvuru formunda otel bilgilerini sunmaları oldukça önemlidir. 

Doğu Afrika Vizesine Dair Ayrıca Bilinmesi Gerekenler - Ankara

 • Doğu Afrika Vizesi çok girişli vize olarak verilmektedir. Olumlu sonuçlanan vize başvurunuz neticesinde 90 gün konaklama hakkınız bulunmaktadır. 
 • Vize başvurunuz için gerekli olan evrakları ülkelere giriş tarihlerinde yanınızda bulundurmanız gerekir.
 • Uganda seyahatiniz için yapacağınız Doğu Afrika vizesi başvurusunda giriş ülkesi olarak Uganda Cumhuriyeti’ni seçmeniz gerekmektedir. 
 • Doğu Afrika vizesi ile yapacağınız seyahat süresi boyunca Uganda, Kenya ya da Ruanda sınırları içerisinde çalışma hakkınız bulunmamaktadır

Doğu Afrika Vize Başvuru Sonucunun Açıklanması Ne Kadar Sürer? - Ankara 

Doğu Afrika vize başvurunuz ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk yoğunluğu ya da eksik evrak sunmanız gibi durumlarda sonuçlanma süreciniz değişikliğe uğrayabilir. Doğu Afrika vize başvurusunda Euroasia GVS Ankara şubemiz vize başvurunuzu sizin adınıza en doğru şekilde gerçekleştirmektedir. 

Doğu Afrika Vize Ücreti Ne Kadar? - Ankara

Doğu Afrika vize ücreti 2023 güncel ücret detaylarına +90 (212) 963 50 65 telefon numarası ve ankara@eagvs.com e-posta adresi aracılığı ile bizlerle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize başvuru ücretini diplomatik temsilciliklerin hesabına yatırmalı ve dekontu başvurunuz sırasında gerekli evraklar içerisinde konsolosluğa sunmalısınız. 

Uganda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Ankara

Uganda Cumhuriyeti için yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi Ankara sınırlarında bulunan Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Başvuru için gereken evraklarınızı Ankara Uganda Büyükelçiliği’ne ileterek başvuru talebinizi bildirebilirsiniz. Vize başvurusu için gerekli evraklar seyahat amacınız doğrusunda değişiklik gösterir. Seyahat amacına uygun vize türü için hazırlamanız gereken evrakların tam listesine ankara@eagvs.com e-posta ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 

Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için vize türleri:

Uganda Vize Başvuru Formunu Nerede Bulabilirim? - Ankara

Uganda seyahatiniz için yapacağınız başvuruda başvuru formunu en doğru şekilde doldurmanız oldukça önemlidir. Tutarsız ya da eksik bilgi içeren başvuru formlarının vize reddi gibi sonuçlara yol açabileceğini hatırlatırız. Başvuru formu içerisinden kişisel bilgileriniz, seyahat amacınız gibi sorulara yer verilmiştir ve formun şahsınız tarafından imzalanması gerekmektedir. Uganda vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilir ve en doğru şekilde doldurulması sırasında Euroasia GVS Ankara şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Uganda Cumhuriyeti için Vize Ücreti Ne Kadardır? - Ankara 

Uganda vize ücretleri Doğu Afrika vizesinde olduğu gibi seyahat süresi ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Uganda vizesi 2023 güncel ücretini ankara@eagvs.com e-posta adresi ya da +90 (312) 963 05 07 telefondan numarası ile bizimle iletişime geçerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hizmet bedeli ve konsolosluk harcı size belirtilen fiyatlandırmanın içerisinde yer alır. Vize ücretini şubemizi ziyaret ederek ya da kurumumuza ait hesap numarası üzerinden yatırabilirsiniz. Ücret dekontunuz gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. 

Uganda Vize Reddi Sonrası Ne Yapılmalıdır? - Ankara 

Uganda için yapacağınız vize başvurusu red ile sonuçlanabilir. Red nedeni belirtilen durumlarda bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuruda bulunabilir veya itiraz dilekçesi sunabilirsiniz. Yaygın olan vize reddi nedenleri arasından eksik ya da hatalı teslim edilen evraklar yer almaktadır. Seyahatinizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi adına Euroasia GVS Ankara şubemiz aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Uganda Seyahati Öncesinde Hangi Sağlık Önlemleri Alınmalıdır? - Ankara 

Uganda seyahatiniz için yapacağınız vize başvuru sırasında sizden aşı kartı istenmektedir. Bu aşı kartına sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz. Tifo, Hepatit A, Hepatit B aşılarını mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Zorunlu aşıların yanında rutin aşılarınızı da yaptırmış olmanız gerekir. Uganda’da bulunduğunuz süre boyunca aşı kartınızı yanınızdan ayırmamalısınız. 

Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi olarak Uganda Cumhuriyeti vize başvurusu sürecine dair gerekli bilgilere ulaşmanızı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Ankara ofisimizi ziyaret edebilir ya da +90 (212) 963 50 65 telefon numarası ve ankara@eagvs.com e-posta adresleri aracılığı ile bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız.  

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';