x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 65

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Uganda Vize Başvuru, Adana

Değerli ziyaretçimiz, Uganda vize sürecine dair bilgi vermeyi amaçladığımız Euroasia Global Visa Services Adana şube sayfamıza hoş geldiniz. Uganda vizesi ve Doğu Afrika vizesine dair bilgilendirmeleri takip ederek kurumumuz ile başvurularınızı gerçekleştirebileceğinizi hatırlatırız. Euroasia GVS Adana şube sayfamızın devamında Uganda vizesine dair sıkça sorulan yanıtlamış bulunmaktayız. Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 65 telefon numaramızı arayabilir ya da adana@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Uganda’ya Seyahat Etmek İçin Vize Almak Gerekir mi? - Adana 

Uganda’ya Türkiye sınırları içerisinden gitmeyi planlayan tüm vatandaşlarımızın Uganda vizesi ya da Doğu Afrika vizesi sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah) ya da Hizmet (Gri) pasaport türlerinden birine sahip olan vatandaşlarımızın tümü Euroasia GVS Adana şubemiz üzerinden vize başvuru işlemlerini rahatlıkla ve kısa sürede gerçekleştirebilir.

 

Uganda’ya Gitmek İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Adana

Türkiye Cumhuriyeti sınırların içerisinden Uganda seyahati için vize talebinde bulunan vatandaşlarımızın başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da yer alan Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Vize başvurusu sürecinde hazırlamanız ve konsolosluğa sunmanız gereken evraklar vize türüne ve seyahat etme amacınıza göre değişiklik gösterir. Seyahat türüne ve seyahat amacınıza uygun olan gerekli evrak listesine adana@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile ulaşabileceğinizi hatırlatırız.

Uganda Cumhuriyeti için vize türleri:

 

Uganda Vize Başvuru Türleri - Adana

E-vize sistemi ile birlikte Uganda ülkesi sınırlarına seyahat planı bulunan vatandaşlarımız 2017 yılı itibariyle vize başvurularını internet aracılığı ile hızlıca ve kolay bir şekilde yapabilmektedir. E-vize sistemi ile şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın Doğu Afrika vizesi başvurusunda da bulunabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uganda vizesi başvurunuz için hazırladığınız gerekli evrakları adana@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kurumumuza ulaştırarak vize başvuru işlemlerinize hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Uganda Ankara Büyükelçiliği Uganda Cumhuriyeti sınırları içerisine gerçekleşecek seyahatlerin vize talebi değerlendirmeleri ve onaylanması sürecine dair tek yetkilidir. 

 

Uganda E-vize Başvuru Detayları - Adana

Kurumumuz aracılığı ile Uganda Cumhuriyeti’ne yapacağınız seyahat için e-vize başvurunuz sizin adınıza yapılır ve başvuru süreciniz tamamlanana kadar gerekli tüm yetkiye sahiptir. Başvuru işlemleriniz gerekli evraklarınızı evize@eagvs.com e-posta adresi ile kurumumuza ilettiğiniz an itibariyle başlatılmış olur. 

 

Uganda E-Vize İçin Gerekli Evraklar - Trabzon

Uganda e-vize başvurusu için aşağıdaki evrakları tarafımıza ulaştırmalısınız. Gerekli evrakları ulaştırdığınızda vize başvurunuz hızlı bir şekilde tamamlanacaktır:

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

 

Uganda E-vize Ücret Detayları - Adana

Uganda Cumhuriyeti e-vize ücretleri seyahat süresine ve seyahat türüne göre değişiklik gösterdiğini bilmenizi isteriz. Kurumumuza ait +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız aracılığı ile 2023 güncel Uganda vize fiyatlandırma detaylarına bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 

 

Uganda E-Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? - Adana

Uganda seyahat planı başlama tarihinize uygun olarak başvuru işlemleri bitirmiş olmanız herhangi bir zaman sorunu yaşamamanız açısından oldukça önem taşımaktadır. Uganda’ya yapılmış olan e-vize başvuruları ortalama 4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

 

Doğu Afrika Vizesi Nedir? - Adana

Doğu Afrika vize başvurusunda bulunduğunuzda Uganda, Kenya ve Ruanda ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilirsiniz. Uganda Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti ve Ruanda Cumhuriyeti ortak kararı ile oluşturulan bu sistem sayesinde bu ülkelerin üçünde birden ya da birinde bulunabilme hakkınız bulunmaktadır. Çok girişli vize olarak verilen Doğu Afrika vizesi, 90 güne kadar konaklama hakkı vermektedir. Doğu Afrika vize başvurusunda bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Adana

Doğu Afrika vize başvuru işlemleri sırasında aşağıda yer alan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve şahsen imzalamalısınız:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formu - Adana 

Doğu Afrika vizesi ile turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amacıyla Uganda, Ruanda ya da Kenya ülkelerinde bulunabilirsiniz. Vize başvuru formu ile vize yetkilisi sizi tanıdığı için bu formda hatalı ya da eksik bilgi vermekten kaçınmalısınız. Şahsen imza ve tarih atmanız gereken vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ya da Fransızca dillerinde doldurabilirsiniz. 
Doğu Afrika vize başvuru formuna buradan ulaşabilir ve usulüne göre doldurulması gereken bu belgede Uganda departman yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

 

Doğu Afrika 2023 Vize Ücreti - Adana

Doğu Afrika vize ücretinin 2023 yılına ait güncel bilgisini +90 (212) 963 50 65 numaralı telefonumuzu kullanarak alabilirsiniz. Doğu Afrika vize başvurunuzun tamamlanabilmesi için vize başvuru ücretini diplomatik temsilciliklerin banka hesap numarasına yatırmalı ve ödeme dekontunu vize başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Doğu Afrika vize başvuru ücreti hakkında detaylı bilgi için adana@eagvs.com e-posta adresimiz ile bizlere ulaşabilirsiniz. 

 

Doğu Afrika Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi - Adana  

Doğu Afrika vize başvuruları 3 iş günü içerisinde değerlendirilmekte ve açıklanmaktadır. Doğu Afrika vize başvurusunda durumunuza göre ek evrak talebinde bulunulabilir. Bu durumda talep edilen evrakları zamanında beyan etmeniz büyük önem taşımaktadır. Doğu Afrika vize başvurusunu e-vize sistemi üzerinden yapmak ve hızlı bir şekilde vize almak için Euroasia GVS Adana şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - Adana

 • Doğu Afrika vize başvurusu sonucunda çok girişli vizeniz belirtilen ülkelerde 90 güne kadar konaklama hakkı vermektedir.  
 • Doğu Afrika vize başvurusunda bulunurken Uganda’yı giriş ülkesi olarak belirtmeli ve seyahatinize oradan başlamalısınız. Vize başvurusunda belirtilen giriş ülkesinin konsolosluğuna vize başvurusunda bulunulmalıdır. 
 • Doğu Afrika vize başvuru evraklarınız ve aşı kartınız ülkelere girişiniz sırasında yanınızda bulunmalıdır. Sınır görevlileri vize evraklarını kontrol etmek isteyecektir. 
 • Doğu Afrika vizesi Uganda, Ruanda ve Kenya’da çalışma hakkı vermemektedir.  

 

Uganda Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşılır? - Adana

Uganda vize başvurusunda bulunurken doldurmanız gereken evraklardan biri de vize başvuru formudur. Uganda Büyükelçiliği’nin yönergelerine göre doldurulması gereken bu belgede Euroasia GVS Adana şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize başvuru formuna yazdığınız bilgilerin diğer evraklarda yer alan bilgiler ile tutarlı olması gerekmektedir. Uganda vize başvuru formunu verilen linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 

Uganda Vize Ücreti 2023 Detayları - Adana

Uganda vize başvuru ücreti 2023 yılına ait güncel bilgi için +90 (212) 963 50 65 numaralı telefonumuzu ya da adana@eagvs.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Uganda vize başvuru ücreti içerisinde Uganda Büyükelçiliği’nin talep ettiği vize harcı ve Euroasia GVS Adana şubemizin servis bedeli yer almaktadır. Vize başvuru bedelini yetkilimizin sizinle paylaştığı banka hesap numaramıza havale yoluyla gönderebilir ya da şubemizi ziyaret ederek bırakabilirsiniz. Uganda vize başvuru ücretinin ödeme dekontunu vize evraklarınız arasında bulundurmalısınız. 

 

Uganda’ya Seyahat İçin Alınması Gereken Sağlık Önlemleri - Adana 

Uganda e-vize başvurusunda ya da Doğu Afrika vize başvurusunda aşı kartı fotokopisini vize evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Uganda seyahati öncesinde sarı humma aşısını yaptırarak gerekli aşı kartını edinebilirsiniz. Zorunlu olmayan diğer aşıları ise seyahatiniz öncesinde mutlaka yaptırmalısınız. Hepatit A, Hepatit B, Tifo aşıları ve alınması gereken diğer sağlık önlemleri için mutlaka doktorunuza danışınız. 

 

Uganda İçin Vize Reddi Alan Başvurularda Ne Yapılır? - Adana

Uganda vize başvurunuz sonucunda vize reddi alabilir ve bu duruma itiraz edebilirsiniz. Vize reddi nedeniniz ise büyükelçilik tarafından açıklanmaktadır. Vize reddi aldığınızda vize başvuru ücretiniz geri iade edilmemektedir. Uganda vize başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlamak için Euroasia GVS Adana ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Uganda vize başvurusunda sayfamızda bulamadığınız ya da merak ettiğiniz tüm bilgileri Euroasia GVS Adana ofisimiz ile iletişime geçerek alabilirsiniz. İletişim bilgilerimize buradan ulaşabilirsiniz. 

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';